Komedie; Parodie

#

Akahana
Po zamachach na Katniss Everdeen nowa prezydent, Johanna Mayson urządza głodowe igrzyska dla Kapitolu. Wybrane zostają osoby bynajmniej nie wylosowane, lecz wybrane kilka lat wcześniej, zaraz po zakończeniu powstania.

#

Electronic Lover~, Famous Killijoy.
"- Kate...- szturchnęła dziewczynę. - Nie wróż tak źle! Może znów na niego wpadniesz – uśmiechnęła się przyjacielsko. Widziała, że oczy kuzynki się na to zgadzają. Ruda lubiła ich kolor. Błękit i zieleń mieszany szarością. Pod pływem różnego światła jedna z trzech barw wybijała się na prowadzenie. Tego dnia, kiedy słońce pukało w szybę, oczy dziewczyny zrobiły się bardziej zielone. Agatha odetchnęła i zeskoczyła z parapetu. - Po wakacjach zacznie się nowa szkoła! Trochę wiary~.
- Mówisz też o sobie? - mruknęła i uśmiechnęła się złośliwie. - Wiesz, że nie mamy szczęścia do takich rzeczy.
- Wiem – podrapała się w kark, a potem spojrzała na przyjaciółkę. - Cóż...poznamy nowych ludzi. W końcu licea są duże!
- Mam tylko nadzieję, że nie będziemy się za nikim uganiać, nie mówiąc do niego słowa przez cały ten czas jak zawsze – szatynka uśmiechnęła się, patrząc na czarnooką. Po chwili roześmiała się wraz z nią.
Dziewczyny odetchnęły. Zawsze ich rozmowy kończyły się śmiechem. Czasem też i kłótnią. Prowadziły swoje proste życie gimnazjalne bez żadnych większych wydarzeń. Ciche, stojące na uboczu. Śmiech towarzyszył im zawsze, mimo bólu, jaki już dawno zagościł w sercu obu dziewcząt. Nawet nie przypuszczały, że kilka miesięcy może coś zmienić. Diametralnie. Czas z czasem zaczął pokazywać, że..."

#

Mata i Nemi Zearis
Krótki Opis: Mówisz, że nie wierzysz w reinkarnacje, wampiry, wilkołaki i wysysanie krwi białowłosym niewiastom? Więc posłuchaj. Budzisz się w kompletnych ciemnościach. Nie wiesz, gdzie jesteś, ani co robiłeś. Pewnie ostra impreza, a znajomi nie szczędzą mąki w kieszeniach. Mniejsza o to... Po dłuższej chwili dochodzi do ciebie fakt, że znajdujesz się na cmentarzu, w trumnie. Zrozpaczony nie możesz zadzwonić do mamci, bo komórkę zajumali. Jakby tego było mało, wdziali na ciebie garniak z najdroższego lumpa w mieście. Myślisz sobie, że to najlepszy żart miesiąca. Co więc stanie się, jeśli fikcja przerodzi się w rzeczywistość? Jeśli uda ci się wydostać z twego doczesnego miejsca spoczynku. Co robisz? Powiedzmy, że spotykasz swe "wybawienie" w postaci białowłosej niewiasty plującej jadem na wszystko i wszystkich o korzeniach dzikszych niż sama Pocahontas. Jak dalej potoczą się twoje losy?

#

Vessna
Historia o gorącu, wichrach i tajemniczych zniknięciach wśród czerwonego pyłu. O groteskowej władzy i o codziennych, choć niezwykłych problemach bohaterów. Nie ja tworzę tę fabułę, lecz Ty, Czytelniku. Podaj swój pomysł i przeczytaj go w kolejnym rozdziale. Na co jeszcze czekasz? Niedługo wichura!

#

Mleko w proszku
Na blogu zamieszczam swoje opowiadanie autorskie traktujące o dwóch całkiem różnych od siebie i niezbyt się lubiących maturzystach. Jeden jest zapatrzony w siebie, drugi w astrofizykę. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze gazetka szkolna, która bardzo upodobała sobie ingerować w życie osobiste chłopaków. Oprócz tego opowiadania na blogu zamieszcza również fanfiki z rzadko w Polskim fandomie spotykanymi paringami.

#

Ethan
Blog poświęcony chłopakowi, który opuścił wieś i po przeniesieniu do miasta wpadł w ciąg zaskakujących zdarzeń, które postawią jego i tak barwne życie (nie tylko erotyczne;)) na głowie. Hard yaoi w planie. Zalecam opakowanie z chusteczkami do lektury.

#

WIERSZYDŁO DO JOLKI
graham coxon
Marcel Sakowski jeszcze pięć lat temu był spokojnym, aczkolwiek biednym i wiecznie głodnym studentem. Dopóki nie spotkał Joli. Upierdliwe stworzenie, jakim jest Amor, wystrzeliło w jego stronę zatrutą strzałę i od tego zaczęła się cała katastrofa... Co mają ze sobą wspólnego banda dresów, mafia i wierszydło do Jolki? Tego dowiemy się od samego zainteresowanego.

#

Lexi
Ogólnoświatowy Wiec Magiczny z 1961 roku uznał, że za czarownicę uznaje się osobę, w której posiadaniu znajdują się:
- latająca miotła (lub inne narzędzie domowo-ogrodowe),
- magiczne zwierzę (miniaturowy smok latający, chowaniec lub kot, koniecznie czarny),
- zestaw kociołków i fiolek (wytworzonych w smoczym ogniu),
- rodzinną księgę zaklęć (okładki z ludzkiej skóry zostały zabronione w 1865 roku),
- różdżkę drewnianą (nie krótszą niż na dwie ćwierci),
- zwierciadło (będące środkiem komunikacji między bracią czarodziejską)
oraz
- w pełni funkcjonującą kryształową kulę (ustawioną na częstotliwość magicznej radiostacji). 
Nowelizacja z 1965 roku dodała obowiązujący do tej pory zapis o zalążku mocy magicznych, ponieważ ludzie niemagiczni, zakupiwszy ww. przedmioty, rozpoczęli strajk, domagając się możliwości rzucania czarów. 

#

hadesik
Przygody na wyspie Jutjubii. Zawiera: Potwory, krew, niewielką dawkę humoru, wątki miłosne, wątki przygodowe, artefakty, magię, herbatę miętową, fajerbole, 30 tysięcy mil nadmorskiej żeglugi, kopytko, placki, macarenę i dilerów kasztanów. Nie spożywać więcej, niż tyle, ile zalecił lekarz psychiatra.

#

Watson
Co tu kryć, mój współlokator jest całkiem... niezwykły. Ale może od początku.
Nazywam się John Watson. Tak, ten od Sherlocka. Poza tym, że z nim pracuję i mieszkam, jestem też lekarzem i byłym żołnierzem, a także czarującym mężczyzną (o czym ludzie zdają się zapominać, kiedy słyszą o moich powiązaniach z Holmesem. Cóż.). Jestem tutaj, aby opowiedzieć o tym, co się dzieje w naszych czterech ścianach.
(Nie gorszcie się. Tu nie chodzi o nas dwóch, zazwyczaj w grę wchodzą martwe części ciał.)
(Och. To zabrzmiało jeszcze gorzej, prawda?)

#