Felietony ; refleksje

Moire
Podczas gdy sama szukam ognia, muszę pamiętać, że dla kogoś mogę być iskrą.
Nie śpiewam, ale chcę w przyszłości być wzorem i znakiem siły. Osobą, która inspiruje, zaraża uśmiechem i zwraca wiarę w sens. Chcę, by ludzie wiedzieli, że mają we mnie oparcie, że jestem. Pragnę, by kiedyś znaleźli bezpieczny azyl w moich ramionach i kochali moje serce.
Może przez książki. Tak. Na kartkach będę wyrażać siebie. Chcę, żeby ktoś kiedyś, czytając coś mojego, usiadł na łóżku i zacząć się zastanawiać. Żeby uśmiechnął się szeroko przez łzy.
Szczęścia, wzruszenia. Mam marzenie: budzić emocje.
Chcę rozpalać ogień. Być iskrą, dzięki której on zapłonie. Rozprzestrzeniać miłość.
Chcę być iskrą.
Teraz, idąc ulicą, wiem, że cały czas muszę trzymać głowę prosto, bo spoczywa na mnie odpowiedzialność. Zdecydowane, ale ciepłe spojrzenie, pewne kroki, poczucie piękna.
Jestem chodzącą siłą.

#

Alucardyna
Strudzony wędrowcze, przemierzający wytrwale pustynię Internetu! Trafiłeś w miejsce, gdzie spadnie na Ciebie szaleństwo i przygniecie Cię swym ciężarem do ziemi. Patrzysz właśnie na słowa pisane przez kogoś, kogo jedynym celem jest podzielenie się z Tobą własnym obłędem, a Ty nie bronisz się, chociaż chcesz.
Czego możesz się tu spodziewać? Nie pocieszę Cię, jeśli powiem, że dokładnie wszystkiego. Szkice, krótkie opowiadania, felietony, czasem moje osobiste przemyślenia… Nie planuję nad tym panować, tutaj rację zawsze mają moje własne emocje. Jeśli nie zraża Cię to, co większość nazywa chaosem, a ja luźną kompozycją, czytaj dalej!

#

Dilly Dally
Jestem gdzieś pomiędzy Wonderland, siódmym kręgiem piekła i Hogwartem. W piątek 13 błąkam się po brudnych zakamarkach Wiktoriańskiej Anglii. Czasem wyciągam pióro i przesiąknięty herbatą pergamin. Rysuję to, co widzę, czasem słowami, a czasem powłóczystymi pociągnięciami ręki.
Czasem, nie zawsze. Ostatnio jest to czasem.

#

Agnes May
Blog o szeroko pojętej kulturze. Recenzje książek, filmów, muzyki, artykuły nawiązujące do kultury naszego społeczeństwa, różnych jej aspektów, problemów. Dyskusje mile widziane!

#

Przyszła pani Elektryk oraz Ceviche
Każdy wie, że kobieta zmienną jest. A co dopiero dwie kobiety? Zapraszamy na bloga, pisanego przez dwie, zupełnie inne istoty, które biorą pod lupę tematy ciekawe, kontrowersyjne i zaskakujące. Sprawdź co mają do powiedzenia i jak różnią się ich opinie. Kto wie, może znajdziesz tam odpowiedzi na dręczące Cię pytania? Masz szansę wziąć udział w konwersacjach i wyrazić swoją opinię, więc nie czekaj – zobacz, co słychać w ‘Mieście Kobiet’.

#

Q
Blog wielobranżowy. Znajdziesz tu recenzje debiutantów, felietony na przeróżne tematy oraz opowiadanie w klimacie science-fiction. Niektóre treści poruszają tematy związane z szeroko pojętą erotyką, blog jest więc przeznaczony raczej dla osób powyżej szesnastego roku życia.

#

Viktor

Wykrzywiła twe usta, spowodowała drgawki. Gorąco. 
Nieproszona wpadła do kubka i zmieniła smak całego naparu.
Zakamuflowana, schowana za charakterystyczną zasłoną, podobno jest zła.
Opisuje swoje emocje, przelewam w słowa swe myśli, dzielę się obsesjami i obawami. Bez zabezpieczenia chore serce przed Wami otwieram.

#

Tusia
Zupełny bezsens, czyli coś, czego każdy kiedyś w życiu doświadczył. Jest zbiorem refleksji, recenzji oraz opowiadań, z którymi się jeszcze nie spotkaliście. Mimo radosnej okładki tematyka mroczna zagłębiająca się w tajniki ludzkiego umysłu i... bezsensu.

#

morthowy morth (morth)
Opis bloga: Nieskoordynowany i nieskładny bełkot o codziennościach wkraczającego w dorosłość chłopca, który staje się powoli mężczyzną. Jego perspektywa na świat i ciągłe, zaraźliwe marudzenie.

#

Chemical Rainbow
Galimatias, czyli to i śmo. Piszę tutaj o tym, co się do mego umęczonego móżdżka zaplącze - co mnie wkurza, irytuje, zniechęca, straszy, przeraża, przeszkadza... a nawet o tym, co lubię, kocham, uwielbiam, co mnie interesuje, intryguje (takie rzeczy też istnieją!). Zapraszam.

#

Christabel Moore
Blog ze środka. Pisany z potrzeby duszy. Do tego zdjęcia, tzw. blog modowy/szafiarski, ale również miejsce na refleksje autorki.

#

Julia bez Romea.
Refleksje pisane przez hipokrytkę, które na dobrą sprawę sama popełnia mnóstwo błędów (z czym się nie kryje), ale postanowiła nieco pomóc i sobie, i osobom, które mają problem ze zrozumieniem działań płci im przeciwnej.
I nie, to nie będzie kolejny blog z cyklu: „faceci to są parszywe świnie, a kobiety są wiecznie biedne, bo nikt ich nie kocha”. Nie. My, niewolnice pieprzonych hormonów i naszych nastrojów podczas tego całego miesięcznego cyklu również jesteśmy sobie same winne. Nie we wszystkim, to prawda, ale nie możemy nazwać się niewinnymi.
I właśnie jedna z takich kobiet, buntując się, postanowiła opisać co jej naprawdę leży na serduchu i co uważa o problemach emocjonalnych ludzi ją otaczających.

#

Capitan Pipes
Otwórz się na ludzi! Podobno jestem inteligenta więc założyłam bloga o swoim życiu. Nie jest to pamiętnik typu "Wczoraj poszłam do sklepu". Zamieszczam tam głównie swoje przemyślenia o życiu, ale również recenzje filmów, książek i miejsca, które warto zobaczyć. Dodaje wiele filmiki lub piosenki, które lubię. Często z Johnnym Deppem. A skąd nie typowa nazwa bloga? Wzięła się z filmu Cry-baby.

#

Agata
Król trefl to taka feralna karta, ale właśnie na nią chcę postawić wszystko, a że u mnie wszystko to pojęcie względne i obecnie zawężone do grafiki komputerowej, kryminałów i poezji to już inna sprawca. Realnego życia też nie uwzględnia, ale tym się martwić będę ja.

#

Travis S.
Generalnie plan jest taki, żeby to był najzajebistszy blog ever. Uspokajam ! Nie wysyłajcie żadnych sms'ów, sam to jakoś rozreklamuje. Dobra, wiem, przeginam. Wystarczy, żeby to ktoś od czasu przeczytał i odkurzył przycisk komentuj. To takie najważniejsze punkty, jeśli chodzi o opis. Trzymcie się!

#

Marcelina
Niezwykła kraina, ostoja dla spragnionych, gdzie znaleźć możesz niebanalne refleksje, kącik kulturowy, jak i porady dla początkujących pisarzy. Wszystko zgromadzone w jednym miejscu, tak uniwersalnie.

#

Leśny Duch
Jestem duchem poszukującym piękna w leśnych dróżkach i starych budowlach. Historia przemawia przez naturę i przez sztukę od zawsze. Dlatego na tej stronie znajdziecie namiastkę tych magicznych miejsc. Zapraszam serdecznie.

#

Akane Kareu
Lorize postanowiła wyrwać się z rutyny i zacząć nowe życie na blogsferze. W tym celu stworzyła bloga, gdzie marudzi, radzi i rozmyśla nad światem. UWAGA: Rady (nie) zawsze przydatne.

#

Mona Lisa
Łagodny aniołek nie ma szans na przeżycie na tym okropnym świecie. Trzeba być wredną suką. Ludzie są źli, więc trzeba być gorszym. Przekonałam się o tym na własnej skórze. Zabolało, ale chce od tego ustrzec innych.

#

anoni mowo
Ta strona to zbiór moich myśli i marzeń. Będę pisać, o czym będę chciała i poruszała tematy, jakie będą mi się podobać. Nie ma żadnych granic.

#

Karo Alkesta
"Dziennik z elementami pamiętnika, czy pamiętnik z elementami dziennika? Mniejsza o to. I tak jest prywatnie, tajemniczo i codziennie. Jeśli masz ochotę wejść do głowy 22letniej studentki polonistyki w zwyczajnym mieście - serdecznie zapraszam."

#

Mz.Hyde
Refleksje, recenzje, felietony... czyli wszystko co dotyczy nas młodych, co nas drażni, irytuje, rozbawia i interesuje. Zapraszam wszystkich tych, którzy lubią wyrażać swoją opinię oraz dzielić się nią z innymi.

#

Fantasmagoria
Piszę, aby nie udusić się własnymi myślami. Muszę się gdzieś ich pozbyć. Wchodząc na mojego bloga zaglądasz do resztek mojego umysłu, ale proszę, rozgość się.

#

Risa
Pewnego dnia obudzisz się i pomyślisz, że twoje dotychczasowe życie było monotonne, szare, nudne... wówczas pomyślisz także, że chcesz coś zmienić, by twoje życie nabrało kolorów, miało sens. 
Żyj Lepiej to blog osobisty, ale bliski każdemu człowiekowi. Staram się nauczyć i nauczyć czytelników, że to, co serwują nam współczesne czasy niekoniecznie musi być dobre. Staram się wzbudzić tęsknotę za tym co odeszło w zapomnienie.

#

PRAWDA KŁAMSTWO LOS
Maat
Na moim blogu można znaleźć tylko i wyłącznie artykuły, które staram się sama pisać i przemyślenia na temat różnych rzeczy. Jeśli lubisz wyrażać swoje zdanie, ten blog jest dla Ciebie. Serdecznie zapraszam.


#

GIRLY FIGHT CLUB
NotNormal & What's up, my head?
Krótkie teksty/refleksje/wnioski dwóch dorastających kobiet, próbujących znaleźć swoje miejsce w świecie i siebie. Zawiera historyjki z życia i komentarze, czasami nazbyt przemyślane. Każdego chętnego przeczytania tej niezobowiązującej treści- zapraszamy :)


#

Nergo Rumba
Moje osobiste Nergo Opinie na temat przeróżnych książek, filmów i innych różnego rodzaju twórczości. Serdecznie zapraszam do przeczytania, przemyślenia i porównania swoich teorii do moich fantazji. 
----------------------------------------
Uwaga! Recenzje zawierają liczne spojlery, toteż zachęcam do zagłębienia się w konkretne posty tylko osoby, po danej lekturze.

#

FOR GOODNESS SAKE, LET US BE YOUNG! 
Jo. 
Nuda. To, albo zbyt duża ilość nauki zmusiła mnie do założenia tego bloga (tak między nami stawiam na drugą opcję, ale jak kto woli). Nie wiem czy będę systematyczna, nie wiem nawet o czym będę pisać i przepraszam jeżeli uśniecie przed monitorem czytając to, co tu naskrobię. Obawiam się, że moje życie czasami nie jest ciekawsze od żywota muchy, która aktualnie siedzi mi na oknie (a jest luty! l u t y). Ale zapraszam, bo może akurat coś przykuje Waszą uwagę i zostaniecie na dłużej.

#

VIVE UT VIVAS
Mateusz
Blog może być o wszystkim, nieprawdaż? Nie odpowiadajcie, bo wiem, że może. Miałem już blogi na mnóstwo tematów. Lecz z tym chcę, by było inaczej: chcę, by był tworzony i przeze mnie, i przez czytelników. Chcę pisać o swoim życiu, dzielić się swoimi pasjami, ale chcę pisać także posty tematyczne, na które pomysły będą podsuwać mi czytelnicy (jeśli jakichś zdobędę). Tak wygląda ten blog. I nie chcę, by wyglądał inaczej. Piszesz się na to? :)

#

PARADISE. I AM GOING TO THE WORTHLESS EDEN.
Mała Lisica
To, co smutne, i zbędne, co ciąży, zostawiam w internecie, na uśpionym laptopie, za zamkniętymi drzwiami pokoju. Tutaj. Innymi słowy, blog szczwanego Lisa, który lubi mówić wiele, bez ładu i bez składu. Siedzę więc sobie cichutko dmuchając w kubek kawy, strzepując popiół z papierosa i trenując w niebycie.

#

PODRÓŻ PO UMYŚLE...
Larysa Addams
Moje życie nie jest proste. Znów się zakochałam i znów cierpię... Niedługo bal szóstoklasisty, czy ON mnie zaprosi? To moja historia, która zakończy się w wakacje. Piszę wiersze i staram się zapomnieć i nie cierpieć... Ale czy to jest możliwe? I do tego wszystkiego szkołą i przyjaciele... i ich problemy... A to wszystko streszczone w wierszach.

#

LOOKING FOR THE HAPPINESS
Cassiel Myrraen
Cichy zakątek dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku kultury konsumpcji. Czytelniku, przystań i daj się wciągnąć.

#

SOMETIMES WHEN I CLOSE MY EYES I PRETEND I'M ALL RIGHT BUT ISN'T NEVER ENOUGH
Fire.
Osobiste przemyślenia, refleksje o poszukiwaniu sensu istnienia, walce z trudnościami losu. 

#

 BEAT OF WORLD
Quantum of Collapse 
Quantum to typowa nastolatka z życiem towarzyskim, przemyśleniami i wielką ochotą podzielenia się tym wszystkim z otaczającym ją światem. Kocham filmy i muzykę oraz podróże, oprócz zwyczajnych zdjęć pragnie wam przekazać sowją opinię na temat codzienności (i nie tylko). Jeżeli chcesz poczytać co pozytywnego zajrzyj tutaj ;) 

#

PERCEPCJA I.
Miya
Blog hedonistki. W luźny sposób przedstawia nieco odmienną percepcję autorki z optymistycznym widokiem na przyszłość. Pełen refleksji, zaczynając od tematów poważnych, przemyślanych, jak religia i społeczeństwo, kończąc na żółtych skarpetkach i "spóźnionych jajkach" inspirując się spacerami z kotem. Liczę, że spodoba Ci się to miejsce, jak nie to trudno. Szukaj swojego miejsca pod łóżkiem!


#

POCKET WORLD
Quantum of Collapse
Na całym świecie mieszka ok. 7 miliardów ludzi. W Europie ok. 740 milionów. W Polsce ok. 38 tysięcy. Z czego ponad tysiąc w Warszawie. Teraz jedna z tych osób postanawia napisać bloga o tym co ją otacza. Bo ta jedna z tych osób widzi piękno w pyle ulic, w zgiełku miasta. Czuje ulgę gdy słyszy warkot motoru, balsamem dla jej uszu są rozmowy setek ludzi na ulicy, usypia ją dźwięk samochodów przejeżdżających przez ulicę, a największe szczęścia znajduje w korzystaniu z życia. Ponad wszystko uwielbia podróżować, oglądać filmy i słuchać muzyki. I teraz o tych wszystkich jej przemyśleniach dotyczących wszystkiego z czym ma do czynienia postanawia napisać bloga. Bloga bardzo emocjonalnego, recenzującego rzeczy na gorąco - kilka godzin po zakończeniu wydarzenia, tak, że jeszcze nie zdąży tego odpowiednio zredagować, a już puszcza do sieci. Tak jak wrzucamy przedmioty do kieszeni. Z tym, że ta kieszeń pomieści cały świat.

#

PATHETIC SOULS
V. . .
Wykrzywiła twe usta, spowodowała drgawki. Gorąco. 
Nieproszona wpadła do kubka i zmieniła smak całego naparu.
Zakamuflowana, schowana za charakterystyczną zasłoną, podobno jest zła.

#

ISTNIEJĘ
ylsi

Staram się uchwycić myśli i uwiecznić je słowem pisanym.

#

Rastael
krótki opis bloga:Dziewczyna, która całe życie jak ognia unikała jakichkolwiek obowiązków, podejmuje wyzwanie. Projekt "365 dni ze, świadomością, że nie jestem facetem" czyli krótki poradnik o samodzielnym życiu i problemami z jakimi borykaj się single. Proste i zrozumiałe opisy prac domowych, zarówno męskich jak i damskich, które ułatwi życie osobom, które dopiero nie dawno odkryły wolność i odpowiedzialność, którą ona nakłada.

#

Saphira
Przeleję tutaj wszystkie swoje myśli, odsłonię trochę mojej osoby, ukażę moje hobby, przedstawię swój styl i pokażę własną szafę ubrań oraz gust muzyczny. 

#

Czarna Wdówka
To moje Królestwo, a ja jestem jego Królową i jedynym mieszkańcem, który drąży tematy, które powinny zostać nienaruszone, staje do walki z góry przegranej, szuka odpowiedzi na niepostawione pytania odbijające się pustym echem w kanionie zwanym świadomością... Czyli ja i moje przemyślenia, problemy, dialog z Tobą. 

#

SERCE WPISANE W ROZUM
Sabishi
Serce czy rozum? Emocje czy myśli? Rozważna czy romantyczna? Odwieczna walka nadal trwa. W moich skromnych progach przeczytasz o najróżniejszych sprawach, które składają się na ludzką egzystencję. Niewykluczona próbka mojej twórczości. Zainteresowany? Zapraszam.

#

Arioch
Przemyślenia, refleksje, trochę z dnia codziennego. Czasem pojawi się jakieś opowiadanie, minaturka - co tylko mi się umyśli. 

#

Ajzeusz
Ajzeusz jest kobietą.
Kobietą? Z biologicznego punktu widzenia na pewno. Ale nie samą nauką człowiek żyje. 
Kim więc jest Ajzeusz? Zdania wciąż są podzielone. Zacznijmy lepiej z innej strony. 
Co ona chce czynić? To proste, pisać. Pisać o wszystkim i jednocześnie o niczym.
E, ale to już było!
Racja, było, ale pisane przez kogoś innego. 
Czy Ajzeusz ma w głowie to samo, co "ktoś inny"? Odpowiedź brzmi, nie.
Czyli ona chce pokazać swój punkt widzenia? Tak, dokładnie tak.
Czy to aby na pewno bezpieczne? Nigdy nie było.
Leci z nami lekarz? Może być potrzebny...

#