Przygodowe ; Akcja

Lilianna M. Scott
Eveline główna bohaterka opowiadania jest dla większości szarą myszką. Ucieka z domu dziecka i zaczyna życie na własną rękę. Pełna marzeń i zwariowanych pomysłów, buntowniczka. Spotyka na swojej drodze chłopaka, który pragnie jej pomóc. Dzięki niemu zaczyna rozumieć na czym polega życie, lecz nie jest pewna czy powinna zacząć ufać ludziom którzy, chcą dla niej jak najlepiej. Pełna zabawnych sytuacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść, która przeniesie każdego czytelnika w zwariowany świat dziewczyny.

#

C@ro0line
Kiedy zaczyna się akcja Blanka ma zaledwie 17 lat i wyjątkowe udane życie, jednak do czasu. W wypadku, którego okoliczności nie są do końca znane ginie jej mama. Dziewczyna jest załamana i nie może się pozbierać. U swojego boku ma oddaną przyjaciółkę Agnieszkę i kochającego ojca, którzy ją wspierają. Zaczyna się nowy rok szkolny i klasa maturalna. Blanka powoli wraca do siebie, ale wtedy pojawia się ON i znów cały jej świat zostaje przewrócony do góry nogami...
Co jest wyjątkowego w moim blogu blogu? Zupełnie nic, ale może cię zainteresuje :)

#

Morya
Nie tak pruderyjna i pyskata jak zazwyczaj Lily Evans i reszta jej przyjaciół stara się dać sobie radę z przeuroczą głupotą Huncwotów, kulturalnym nieokrzesaniem Hagrida i wciąż brudnymi majtkami Smarka. Podczas gdy celebrują swoją młodość kłócąc się o byle drobnostki, godząc się i znowu sięgając po przemoc fizyczną, we łzach, śmiechu i pierwszych miłostkach dopada ich w końcu to, co dopaść musi kiedyś każdego: dorosłość.
A gdy psoty zamieniają się w coraz bardziej niebezpieczne sytuacje... Och, wtedy dopiero zaczyna się zabawa.

#

Eternal Dreamer
W wieku 9 lat wraz z moją przyjaciółką Alicją stworzyłyśmy szyfr. Szyfr, przy którym ten generowany przez Enigmę wydaje się być zwykłym rebusem dla przedszkolaka. Szyfr tak skomplikowany, że nawet najlepsi, światowi specjaliści, nie byli go w stanie rozgryźć. Szyfr, który pozwolił uratować życie wielu ludzi…
Oczywiście wtedy nie zdawałyśmy sobie z tego sprawy. Dla nas była to zwykła zabawa.
Przez długi czas byłyśmy z Alicją nierozłączne. Niestety, kiedy miałyśmy po 14 lat, ojciec Alicji dostał świetną ofertę pracy w USA i cała jej rodzina postanowiła się przeprowadzić na Nowy Kontynent, a nasz kontakt zanikł.
Dlatego możecie sobie wyobrazić, jak wielkie było moje zdziwienie, gdy po 7 latach po raz kolejny ujrzałam znajome znaczki... Nie wiedziałam wtedy, że próbując rozwiązać tę zagadkę, wplączę się w wielką, międzynarodową aferę i grozić mi będzie śmiertelne niebezpieczeństwo...

#

Eutere
Kiedyś była zwykłą dziewczyną, lecz wszystko się zmieniło. Nowa sytuacja sprawiła, że nie wie kim jest, ani co się dzieje naokoło niej. Michelle musi odnaleźć się na nowo. Komu zaufać? Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem?

#

Kyra
Jaki jest sens życia bez celu? "Jeśli nie masz celu, to niech jego szukanie stanie się celem" - odpowiada główny bohater opowiadania "Dwaj bogowie". Tylko te słowa trzymają go na tym świecie.. do momentu, kiedy spotyka boga - jak wówczas myśli. Czy ów bóg wskaże mu drogę?
(Czyli opowiadanie przygodowo-psychologiczno-niewiadomojakie oprawione w klimat Japonii i nagromadzenie symboli)
W moim (pod)świecie znajdziesz również wiersze, rysunki i inne dziwadła.

#


CriminalEye
Mirza Lothav jest utalentowanym Władcą Luster, który nie zdaje sobie sprawy z własnej potęgi. Dotychczas prowadził życie przeciętnego nastolatka: cieszył się chwilą, a swoją magiczną moc skrzętnie ukrywał. W wyniku nagłych zdarzeń zostaje jednak zmuszony do zamieszkania w Speculum – organizacji zrzeszającej ludzi potrafiących władać magią. Z początku nieufny wobec nieznanego otoczenia, powoli przyzwyczaja się do czarodziejskiego życia, zdobywa przyjaciół, a także obiera nowy cel – odnalezienie rodziców w świecie zmarłych. Niestety, najprawdopodobniej jedynym sposobem, aby tego dokonać, jest zdobycie przez niego Gran Mirall – legendarnego Zwierciadła. Czy będzie w stanie zmierzyć się ze wszystkimi niebezpieczeństwami, jakie staną mu na drodze? Co więcej – czy będzie w stanie zapanować nad wyniszczającą mocą Lustra?

#

Adeptka
Weź miedziany kociołek, nalej napar złośliwości, dodaj łyżkę wredoty, szczyptę ironii, na koniec zamieszaj i podgrzej nad ogniem. Odczekaj godzinę, a dostaniesz osobę o nagannym charakterze, która nawet umarlaka wyprowadzi z równowagi.
Właśnie w takim procesie powstała Ada Adamek, innej możliwości nie ma. Panna Ada swoim słowotokiem potrafi położyć smoka na łopatki, zmusić spokojną nimfę do czynów karalnych i doprowadzić niejednego profesora o rozstrój nerwowy.
Poza tym jest idealnym przykładem osoby o paru jaźniach i niezidentyfikowanym stanie psychozy.
To wszystko sprawia, że młoda adeptka magii, wpada w nie lada kłopoty. Musi się nieźle postarać, by wyjść z tego cało i nie spowodować przy tym Apokalipsy.
Nie, żeby jej to przeszkadzało...

#

Yuumei (幽冥)
Witaj w świecie, w którym przetrwają tylko najlepsi. Świecie, w którym krew znaczy mniej niż woda, a strach nie ma prawa bytu. Gdzie jedno, niekontrolowane drgnięcie dłoni może zadecydować o życiu i śmierci. Gdzie granica między wrogiem a przyjacielem bywa często bardzo cienka. A wola umysłu znaczy więcej niż siła ciała. Jesteś pewien, że możesz na sobie polegać? Że masz tyle sił, by udźwignąć to, co powaliło już wielu? Odważysz się zajrzeć w najciemniejsze zakamarki duszy? Przekonaj się, ile naprawdę warte jest Twoje życie...
Kiedy zapada zmrok, a ludzkość pogrąża się w głębokim śnie, nawet nie zdajesz sobie sprawy, że dla niektórych dzień dopiero się zaczyna. Z ciemnych zakamarków metropolii wyłaniają się Ludzie-Cienie, a ich szept miesza się z cichym szumem wiatru w koronach drzew. Pod osłoną nocy czuwają, by nic nie zakłóciło panującego powszechnie porządku, a Ty o świcie mógł przywitać rzeczywistość w takiej formie, w jakiej pożegnałeś ją przed snem. Ich działania, odpowiednio zwinne i precyzyjne, nie pozostawiają po sobie żadnego śladu, prócz ziemi nasiąkniętej lepkim szkarłatem krwi. W tym pięknym lecz okrutnym świecie, w którym nie ma rzeczy niemożliwych, muszą walczyć nie tylko z Ciemnością... Bo w pustce duszy, nie ważne jak wielkiej, rodzą się demony.

#

NicolasCruz
Odmienna wizja post-apokaliptycznego świata utrzymana w konwencji high fantasy.
Główny bohater nieznany z imienia musi stawić czoła przeznaczeniu, pokonać zło i wypełnić powierzone mu zadanie jako Wybraniec Losu; ponadto jest zmuszony odnaleźć się w quasi-średniowiecznym świecie, poznać tajemnicę swego pochodzenia, a także uporządkować system własnych wartości.
Czy odnajdzie to, czego szuka, a co nie jest mu dane? Czy natrafi na swojej ścieżce na kogoś, kto odmieni jego życie?

#

Madeinhell (Kaylo)
Do tej pory takie rzeczy działy się tylko w filmach. Co prawda, Riley zawsze marzyła o tym, żeby przeżyć swoją przygodę życia, ale nie spodziewała się, że wcieli się w rolę prawdziwych bohaterów kina akcji i przyczyni się do ocalenia ludzkich istnień.
A teraz? Teraz nie potrafi wyobrazić sobie dnia bez adrenaliny i dreszczu podniecenia na myśl o nowej akcji, a przecież dopiero kończy pobyt w Akademii Szkolenia SEA i prawdziwa praca dopiero się zaczyna.
Nie wszystko jednak jest tak kolorowe, jakby się mogło wydawać. Riley co noc dręczą koszmary. Dziewczyna stara się zapomnieć o przeszłości, która nagle, z dnia na dzień ją dogania. Czy tym razem uda jej się uciec? Czy zrezygnuje ze swojej kariery oraz opinii niezawodnego agenta i zostanie "psem rządowym" żeby uratować swoich współpracowników i parę szarych oczu, przez które to wszystko się zaczęło? Czy się podda?
Jak Riley poradzi sobie z tą sytuacją? Sprawdź.

#

Arcanam
Fabryka. 400 osób. 400 sierot. Wśród tych osób jest pozornie zwykła dziewczyna, Aline. Pewnego dnia do Fabryki dołącza nowy chłopak a wraz z jego przybyciem zaczynają dziać się niepokojące rzeczy.
Opowiadanie pisane na podstawie snu.

#

author x
Aurora jest księżniczką a zarazem bohaterką jednej z bajek lecz nie ma o tym pojęcia. Jest współczesną dziewczyną, prowadzącą szczęśliwe i spokojne życie w Manchesterze. Pewnego dnia zostaje przeniesiona do Krainy Baśni i tam dopiero jej przygoda się rozpocznie. Poznaje przystojnego Phillipa z którym będzie stać na straży bajek. Muszą dopilnować, by wszystko potoczyło się tak, jak powinno.
Aurora dowie się, że jest Śpiącą Królewną, ale nie uwierzy w przepowiednię, dotyczącą zapadnięcia w sen. W końcu jednak klątwa rzucona na księżniczkę się spełni i Aurora odda się w objęcia Morfeusza.
Czy jej Książę z Bajki przyjedzie ją uratować? Jak Aurora, dziewczyna z realnego świata, poradzi sobie w krainie przepełnionej magią?
Nowa historia Śpiącej Królewny, doprawiona szczyptą humoru. Zapraszam:)

#

Nefariel
Komuś, kto nie pamięta przedwojennej cywilizacji, życie po zagładzie atomowej wcale nie musi wydawać się takie straszne. Młodym ludziom niemal zawsze wydaje się, że świat należy do nich, nawet jeśli jest to świat pełen brudu, smrodu i ubóstwa.
Młodzi ludzie są w błędzie.
Będą musieli dorosnąć bardzo szybko, kiedy Florydę i okoliczne wyspy ogarnie wojna - wojna między rosyjskimi żołnierzami pod przywództwem potężnej kobiety, uważającej się za prawnuczkę Anastazji Romanowej, a komunistami, których fałszywie piękne idee trafiają w tych ciężkich czasach na bardzo podatny grunt...

#

shammy
Bycie agentem tajnych służb specjalnych nie jest wcale takie idealne, jak się może wydawać. Pościgi, strzelaniny, zagrożenia, choroby, śmierć. To wszystko może cie spotkać w każdej chwili. Musisz być przygotowany! Agentem może zostać każdy. Nawet córka prezydenta Ameryki, która postanowiła urozmaicić swoje nudne życie w Waszyngtonie. Czasami jednak nie wystarczą dobre chęci. Rodowód może mieć również swoje wady. Co się stanie, jak ktoś zabawi się kosztem agencji i jej sławnej agentki i nagle porwie jej rodziców?

#

~Esther 
Wyobraź Sobie, że jesteś córką prezydenta. Pewnego dnia ojciec wzywa Cię do gabinetu, wysyła Cię na bardzo ważną dla kraju misję. Poznaj przygody Esther - córki przywódcy Francji, której zadaniem jest zapobiegnięcie napadu przez gang Joe Larrsa w Nowym Jorku. Niesamowite zwroty akcji, przelotne romanse, miłość i nienawiść. Czy młoda dziewczyna odnajdzie się w roli Kate Wood?

#

Venice 
Miami. Wakacje. Upalne długie dni, krótkie i ciepłe noce. Zabawa do samego rana. Paczka czterech przyjaciół, którzy są nie rozłączni. Wspólne dni nie polegają na piciu alkoholu i paleniu papierosów. Oni mają lepsze zajęcia. Plaża wspólne wypady. Nic im więcej do szczęścia nie potrzeba. Jasmine, Gabriella, Matthew i Michael. Nawet nie wiedzą że przyjaźń może zmienić się w miłość. Czy to wszystko zniszczy rodzina która wprowadzi się dom obok Jass? Co zmieni się z życiem naszej paczki? W jakie kłopoty wpadną bohaterowie? Wszystkiego dowiecie się z czasem.

#

Psychotropic
SEVEN SCARY SECRETS przedstawia historię dwójki nastolatków, Justina i Michelle, którzy spotykają się w ośrodku poprawczym. Życie obojga tych ludzi różni się od siebie, jednak czy aby na pewno na tyle, by nazwać je "dwoma światami"?
Michelle nieświadoma tego, co wokół niej się dzieje oskarża własnego przyjaciela o wkręcenie ją w zabójstwo. Wszyscy wokół odwracają się od niej, zostaje jej jedynie brat oraz przyjaciółka. Oczywiście jest również Justin, który jako jeden z wielu osób wie, co tak naprawdę się tutaj dzieje.
Michelle jako ich "odpowiedź na wszystko", bardzo długo nieświadoma tego, w jakiej sytuacji jest, powoli stara się dotrzeć do odpowiedzi na pytania, które ją męczą od dłuższego czasu. Zapraszam!

#

Maribel
W całym Faerunie są rzeczy, z którymi nie warto zadzierać. Jest to świat, w którym dobro ciągle walczy ze złem, a zło pragnie przejąć kontrolę nad dobrem. Tamra, kobieta-niziołek, która bliska śmierci zostaje uratowana przez grupę poszukiwaczy przygód, nie trzymała się tej zasady. Musi teraz zwalczyć wewnętrzne konflikty i zdecydować, czy narazić nowych przyjaciół na niebezpieczeństwo.

#

Storrada
Główna bohaterka , młodziutka Elfka - Shereena d'Arame jest mistrzynią wpadania z deszczu pod rynnę. Sprzedana przez wuja za obietnicę zaszczytów, ucieka z pałacu znienawidzonego narzeczonego. Czy niewinna istota wkraczająca w dorosłość poradzi sobie w świecie pełnym intryg? Jaką rolę odegra w jej życiu wampir Icarius, który pojawia się równie niespodziewanie jak znika? Czy uda jej się odnaleźć miłości i odzyskać utracone ziemie?

#

Storrada
Detektyw Tony Langstone wraca z oględzin miejsca brutalnego mordu i prawie przejeżdża samochodem leżącego na jezdni Anioła. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę tajemniczej zbrodni? Jak potoczą się losy skrzydlatego wyrzutka, który zakochuje się w swoim wybawcy?

#

Taimi Arvoitus
W naszym świecie żyją nie tylko ludzie – chociaż oni są o tym przekonani. Obok nich rozwija się proceder, który nigdy nie powinien mieć miejsca – grupa wpływowych i bogatych osób handluje odmieńcami, obdarzonymi dziwnymi zdolnościami i talentami. Używają ich jako służby i strażników, decydując o ich życiu i śmierci.
Kiedy trzynastoletniego Matta, syna alkoholika, atakują dziwne stwory, zaczyna się dla niego najdziwniejsza przygoda w życiu – trafia do obozu wolnych odmieńców. Poznaje tam zarówno przyjaciół, jak i... no, może nie wrogów, ale osoby raczej nielubiane.
Co zrobi – wróci do domu, czy zostanie bojownikiem o wolność odmieńców?

#

Jetta Jett
Początkowo akcja opowiadania zaczyna się w roku 2030.
Dean i Sam Winchester prowadzą spokojne, sielankowe życie. Wraz ze swymi partnerkami wychowują dzieci- nastoletnie córki. Dean pracuje jako mechanik samochodowy, a Sam został prawnikiem.
Pewnego jednak dnia cały porządek lega w gruzach. Podczas świętowania kolejnych urodzin starszego Winchestera w towarzystwie Chucka, Sama, Bobbiego i Asha, zauważają ogromną strugę światła, która pochłania ich pociechy.
Młodzi bohaterowie budzą się w 2010 roku...
Przygoda się zaczyna.

#

Mata
Disctrict Luminous- to wbrew pozorom nie nazwa proszku do prania czy nowy magazyn dla zatroskanych matek, tylko wielce szanowana szkoła dla magicznie uzdolnionych.
Więc skąd się tam pojawiła się taka osoba jak Konrad Witkowski- debilna, niekochana i nieudana karykatura szesnastoletniego licealisty, który znalazła się tam gdzie nie chciał być? Sterroryzowany przez krewną samego Smoka z Wawelu, został obiektem niewyrafinowanych dowcipów dwóch identycznych facetów w czerni i obiektem drwin per pana diabła z Lisiego Domu.
A to wszystko na tle wojny młodocianych "zolofilów" i nie zawsze kulturalnej wymiany zdań. Dochodzą jeszcze do tego nauczyciele, którzy nie boją się używać pudru i szminki i bez zawahania rzucą ucznia pod zęby zmutowanego konia.
Jednakże tu to wszystko jest normalne!
Czy nasz młody-gniewny, wyjdzie z tego w jednym kawałku i o nieskalanej duszy( jak i ciele)? Czy doczekamy się happy end’u, godnego Disneyowskich produkcji? Raczej wątpię…

#

Ichi
Kiedy trzy kretynki kilka pięter niżej popełniły jeden z największych błędów w swojej karierze, Aleksandr stwierdził, że życie go nienawidzi, nie dając mu spokoju od spraw wyprowadzających z równowagi. Nie wiedział jeszcze, że najgorsze dopiero przed nim. Misja mająca na celu zlikwidowanie anomalii nie będzie czymś, o czym marzył. Szczególnie, jeśli ma się za towarzyszy szefa Działu Wcielania Dmitrija, młodego diabła Lwa i jego starszego kolegę Siewastiana,a trójka śmiertelników okaże się sprytniejszymi celami, niż mogłoby się to wydawać, gdy jeden z nich odsłoni swój talent do kombinowania. Dorwać go! Dorwać kombinatora!

#

Po prostu Alicja
Biorąc do ręki plecak ostatni raz sprawdzam czy wszystko mam. Kiedy jestem stuprocentowo pewna kładę go na malutkim przedpokoju. Wchodząc do małej sypialni moją uwagę przykuło zdjęcie w ramce. Podchodząc bliżej biorę je do ręki. Jak wiele bym dała, żeby było tak jak dawniej. Wszyscy szczęśliwi, bez zmartwień podążali za swymi marzeniami. A teraz ? Każdy jest zmuszony spakować się i uciekać. Ale nie ja, nie mam zamiaru. Musze zakończyć to co zaczął ojciec. Jeżeli nie powstrzymam tego teraz… Nie chcę myśleć co będzie później. Gasząc światło opuszam pokój by móc wyjść szybciej z kawalerki. Kończąc wiązać trampki wstaję i ponownie wpatruję się w mieszkanie. Jeżeli to zakończę wrócę tu i zacznę nowe, lepsze życie.
Zamykając drzwi chowam klucze do plecaka. Odwracając się odbijam się od czyjeś klatki piersiowej.
- Przyjaciele ? … - zapytałam patrząc na nich z wielkim zdziwieniem. Powinni dawno już uciec.
- Idziemy z tobą.- zakomunikował chłopak chwytając mnie za dłoń i ciągnąć w stronę wyjścia.

#

Kraken zUy
Historia, która nie powinna się wydarzyć.
Bo, czy po (dziwnej, nawiasem mówiąc) śmierci nie powinieneś być... no, martwy, a nie budzić się w królestwie jak z książek fantasty?
Bo Rachel, Felixowi i Nico właśnie to się przytrafiło.
Dziwaczni, pradawni bogowie oczekują od nich zgrywania bohaterów, drzewa plotkują o niespodziewanym ślubie, a jeszcze na dodatek kruki, które nie ułatwiają nikomu życia.
No dobrze, ale jak w trójkę uratować świat, jeśli ma się nawet problemy z sobą nawzajem?
I czym, tak na prawdę, jest Zagubione Królestwo?

#

Akemii & Sheeiren Imai
Przymglone wspomnienia, ból, ubytki w pamięci, płacz, krzyki, sceny śmierci, które wydają się przebiegać w umyśle jak klatki filmu - tylko to zostało ludziom po tym feralnym dniu. IV Wielka Wojna Shinobi zakończyła się czymś więcej. niźli zwykłym zwycięstwem i porażką. IV Wielka Wojna Shinobi przyniosła ze sobą największą katastrofę, która po wsze czasy zapisała się w Kronikach Świata Ninja.
Dwoje ocalałych potomków klanu Uchiha od miesięcy szuka innych szczęśliwców, celem zjednoczenia i utworzenia nowego kraju. Stracili już nadzieję na logiczne wyjaśnienie sytuacji, w której ugrzęźli.
Wszystko się zmienia, gdy trafiają do Amegakure.
Tam czekają one… Akemii i Sheeiren.
Co okaże się większą Apokalipsą?

#

Erviel
Na blogu są umieszczane opowiadania mojego autorstwa. Póki co jest to jedno bardzo długie opowiadanie, ale zamierzam wkrótce wyjść z nowymi projektami. Póki co jest to jedna historia. Oto jej zapowiedź.:
"Gdzieś we wszechświecie istnieje świat, gdzie u zarania dziejów puszka Pandory w ogóle nie została zamknięta i po dziś dzień wychodzą z niej najstraszliwsze potworności, jakie spłodziła matka Ziemia.
Jednakże ludzie są jak pasożyty - potrafią żyć nie zważając na okoliczności. Z tym problemem także sobie poradzili.
Wraz z początkami cywilizacji powstała organizacja, której głównym zadaniem jest ochrona świata przed potworami. W tym celu szkoli się Łowców polujących na wszystko, co wydobywa się z wnętrza puszki.
Organizacja do dnia obecnego funkcjonuje i należycie wykonuje swoje zadanie, utrzymując wszystko w największej tajemnicy. Tylko, że nie wszystko zawsze idzie zgodnie z planem..."

#

Remember Me
"Ludzie mówią: nie znają czułości.
Ludzie mówią: lalki nie kochają.
Są drewniane nie znają miłości.
Mówią ludzie tak, czy racje mają?"
Za pół roku odbędą się ostatnie egzaminy. Dołączę do Służb Obrony Kraju, albo zginę.
Wszystko zależy ode mnie.
Jeden zły ruch i zniknę. Nikt po mnie nie zapłacze. Jestem przygotowana na pułapki.
Nie jestem przygotowana na życie.

#

Elle
Znacie opowieść o Dorotce? Tej małej dziewczynce, która z pomocą tornada przeniosła się z Kansas prosto do krainy Manczkinów?
Tak?
W takim razie musicie wiedzieć, że nie znacie całej historii.
Dorothy Gale ma dwadzieścia cztery lata, jest młodszym menedżerem w nowojorskiej siedzibie korporacji zajmujacej się handlem sprzętem medycznym z krajami azjatyckimi, w wolnym czasie zaś trenuje judo i jogę. Dawno już zostawiła za sobą ciotkę w Kansas, prowadząc poukładane życie, w którym brakuje tylko mężczyzny - nic dziwnego jednak, biorąc pod uwagę doświadczenia Dorothy z facetami.
Pewnego dnia wszystko zmienia jedno, z pozoru niewinne, spotkanie. Pewna nawiedzona kobieta wręcza Dorothy zagadkowy klucz wraz z karteczką z odręcznie napisanym pojedynczym zdaniem. Choć pismo zdaje się Dorothy znajome, pewnie nie zwróciłaby na nie większej uwagi, gdyby nie wichura, która zrywa się tego samego wieczoru, podczas jej powrotu do domu, a w wyniku której Dorothy przenosi się... prosto pod drzwi chatki pewnej niebezpiecznej wiedźmy.
A to dopiero początek, bo w końcu napis na karteczce głosił Czekam na ciebie...


#

Mitsuki Tsukiyomi
Musiała uciekać przed przeznaczeniem, którego nie chciała. Ono jednak ją odnajdywało, nie ważne gdzie i jak głęboko się ukryła. W końcu postanawia stawić czoło przyszłości. Jej wilcza forma szykuje się do wojny o wolność i miłość. Jednak nie wie czy zdoła obronić swoich ludzkich przyjaciół. Jej niedoszły narzeczony ukrywa pewną tajemnicę, która może zmienić cały ich los. W wyborach postanawia jej pomóc pewien chłopak z przeciwnego klanu, który postanowił sprzeciwić się rozkazom swojego Alfy. Teraz są zdani wyłącznie na siebie. Czy ich wybory będą słuszne? Czy wszyscy wrócą z tej wojny, która w końcu przerodzi się w poważny konflikt? A co będzie jeśli przegrają i zostanie im tylko ucieczka lub śmierć?

#

Moony
Dziewczyna, która w jednej chwili straciła rodzinę. Mieszka samotnie w samym środku ogromnej puszczy. Zaprzyjaźnia się z wilkiem? Jak widać - to jest możliwe. Jednak Alice nie potrafi zostawić przeszłości za sobą. Postanawia opuścić dom w celu znalezienia mordercy i dopełnieniu zemsty. Do tego odkryje, że dysponuje pewną mocą. 
Kto jeszcze oprócz niej mieszka w lesie pełnym tajemnic? Jakie przeszkody los postawi na drodze dziewczynie? Czy ktoś pomoże jej w dokonaniu zemsty?


#

Akahana
Po zamachach na Katniss Everdeen nowa prezydent, Johanna Mayson urządza głodowe igrzyska dla Kapitolu. Wybrane zostają osoby bynajmniej nie wylosowane, lecz wybrane kilka lat wcześniej, zaraz po zakończeniu powstania.

#

ROCK AND FOOTBALL
Shout!
Co się dzieje, kiedy zetkną się ze sobą dwa oddzielne światy? Ona- Katarzyna Danutowicz - wschodząca gwiazda rocka, on- Marco Reus- piłkarz Borussi Dortmund. Jak odnajdą się w świecie, gdzie do tej pory uważali, że sporo widzieli i słyszeli? Co się stanie, kiedy syn przyjaciółki Kaśki zostanie porwany, a wszelkie przyjaźnie okażą się czym innym? 

#

OSTATNI Z NAS
Blackbirds ♥

Blog opowiada historię zmagań grupy śmiałków, którzy po epidemii tajemniczej infekcji muszą stawić czoła potężnym przeciwnikom, którymi są zarażeni ową chorobą. Muszą oni ratować siebie nawzajem i dotrzeć do specjalnej strefy dla ocalałych - Dystrykt 12. Blog oparty jest na serialu The Walking Dead i grze The Last Of Us.

#

Madame LaMort
Kiedy na lipcowym niebie pojawi się Wielka Kometa, rozpocznie się nowy świat. To będzie początek oczyszczenia. Na Świętej Ziemi nie zostanie ani jedna brudna dusza. Nadejdzie, gdy Wielka Kometa zatańczy na niebie i ześle na Ziemię swego wysłannika, aby to on począł zmieniać świat. To on jest naszym jedynym ratunkiem, kluczem, który może kontynuować dzieło Mallora i Laurefany.
Bez niego, wszyscy jesteśmy straceni na zawsze.

#

MIŁOŚĆ ROZKWITA JAK POLNY KWIAT
Misiaczek

Pewna wyprawa łączy nieoczekiwanie losy czterech gatunków magicznej rasy. Czy zaczną współpracować czy się pozabijają? Stawka jest wysoka jeżeli podróżnicy chcą uchronić swoją ukochaną krainę - Natarsis, przed mocami ciemności. Tragedia, kłamstwo, rozpacz, agresja, porozumienie, szczęście, a przede wszystkim miłość - To wszystko będzie Ci towarzyszyć do końca opowieści. Czy bohaterom uda się przezwyciężyć pałającą do siebie nienawiść? A może jak miłość nieoczekiwanie wkroczy w ich serca, to otworzą im się oczy? Jedno jest pewne....Gra toczy się o najwyższą stawkę.

#

CZTERY ŁAPY, SIODŁO, ŻAGLE
Dusieko Oo

Spuściłem wzrok i zamarłem. Koń niecierpliwie trącał łbem moje ramię. Uderzona wiatrem łza spłynęła po policzku. Przyszedłem do Londynu, ale nie chciałem usłyszeć tego nazwiska na liście osób, które zginęły. Ocknąłem się z rozmyślań, kiedy na moim ramieniu spoczęła czyjaś ręka. Puściłem wodze, a mój brat obrócił mnie i mocno przytulił do siebie. Nie wytrzymałem i zacząłem płakać. Tato obiecał, że wróci. Dziś nie zje z nami obiadu.
To pierwsze wspomnienie jakie pamiętam, gdybym już wtedy umiał pisać, byłby to z pewnością mój pierwszy wpis w dzienniku. Teraz siedzę na rufie i bliski śmierci wpatruję się w błękitną, morską toń. 

#

PRZYJAŹŃ JEST PODSTAWĄ KAŻDEJ MIŁOŚCI...
Sekretna

Jesteś numerem sześć Eva. Śmiertelnie niebezpieczną bronią. Dasz radę temu sprostać?[...] poznaj historię Evy. Nastolatki z małego miasteczka, która z dnia na dzień dowiaduje się, że pisane jest jej zostać tajnym szpiegiem. I chłopak, który może ją zniszczyć, ale może uczynić też jeszcze silniejszą. Jak potoczą się jej dalsze losy? Dowiedz się, czytając jej prywatny dziennik. 

#

INFINITE REVOLUTIONS
Cheshire

Świat dla kogoś takiego jak esper nie jest różowy.
Na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo, wszyscy są wrogami. Ale esperzy powoli zaczynają wtapiać się w tłum, unikać ujawniania się Wydaje się to najrozsądniejszym wyjściem w sytuacji gdzie cały świat chce twojej śmierci. Jednak nie wszyscy chcą tak żyć. A na pewno nie Annie, która zamiast wzgardy powinna otrzymać przynajmniej obojętność. Jednak czy na pewno nic już się w jej życiu nie zmieni? Czy już zawsze będą tylko te same twarze, te same emocje? Nic się już nie da zrobić, by odgonić tą samotność i melancholię? Otóż da się.
I Wy sami się o tym przekonacie.

#

CZERWONY PIACH
Vessna

Historia o gorącu, wichrach i tajemniczych zniknięciach wśród czerwonego pyłu. O groteskowej władzy i o codziennych, choć niezwykłych problemach bohaterów. Nie ja tworzę tę fabułę, lecz Ty, Czytelniku. Podaj swój pomysł i przeczytaj go w kolejnym rozdziale. Na co jeszcze czekasz? Niedługo wichura!

#

OFIARY KLĄTWY
Neva
Przywołanie demona nie powiodło się. Sylvana została opętana. Demon wysłał Promienie Zagłady, które skierowały się na Ziemię. Nowy Świat, odbudowany ze Starego po zniszczeniu go przez meteor.
Aktualnie trwa trzecia era. Powinno być bezpiecznie, lecz ludzie znikają. Najczęściej ci, którzy nie ukończyli jeszcze szesnastu lat. Mieszkańcy jednego z niewielu miast powstałych na o wiele mniejszej powierzchni planety panikują. Boją się tego, co może czaić się w cieniu.

#

TRWAŁOŚĆ PAMIĘCI
Shetani
Czym jest dzień, jeśli nie cyklem konfliktów pomiędzy dobrem a złem?
Kiedy podejmujesz tę decyzję, kiedy postanawiasz odrzucić to co wygodne, to co bezpiecznie i to co większość nazywa zdrowym rozsądkiem, to tylko początek drogi. Drogi, która może wznieść na wyżyny, bądź zaprowadzić na samo dno.
Walczysz z przeciwnikiem, którego nie możesz zobaczyć, ale możesz poczuć jak miażdży cię, doprowadzając do szaleństwa.
Twoje lęki i wątpliwości, wszystkie razem, gotowe by zmieść cię z powierzchni ziemi. Ale nie trać nadziei, mimo że nie są one łatwe do pokonania, to nie znaczy, że są niezwyciężone. 
Pamiętaj, dążysz do celu. To bitwa pomiędzy tobą i twoim umysłem. Pamiętaj o co walczysz. Ale nie zapominaj kim jesteś i kim chciałeś zawsze być.
Twój przeciwnik ciągle poszukuje słabego punktu, tej małej rzeczy, na którą zapomniałeś się przygotować.
Wtedy właśnie jest czas by wystąpić naprzód i dumnie stawić czoła swojemu wrogowi, jakim jesteś ty sam.

#

UNDEAD RETURN
Per Anna i IkaMika.
Od kilku lat toczymy prawdziwą walkę o przetrwanie. Ciosy psychiczne i fizyczne zadawane niemal nieustannie są czymś okrutnym. Poznajemy dzieci, które nie znają innego świata i dorosłych ludzi, którzy wspominają swoje dawne życie z drżącym głosem. Widzimy metropolie, które kiedyś tętniły życiem. Teraz to niebezpieczne miejsca, pełne walących się budynków i zainfekowanych przemierzających opustoszałe ulice.

#

MY, LUDZIE KONTRASTU
Felsaroth, Rhem.Epicea
W czasach, których nikt już nie pamięta... 
Pomiędzy Niebem a Ziemią, 
Wśród promieni słońca i w cieniach nocy żyli Biali i Czarni.
Walczą między sobą, aby pewnego dnia przywrócić na tron Upadłych Władców.
Stań po jednej ze stron i stocz bój, który zadecyduje o losach świata i czekaj na przybycie Białego Kruka.

#

DEMONY CHAOSU
OwlShadow
Jest późno, bardzo późno. Świt już blisko. Czasu coraz mniej. Gdy przyjdzie pora Światła gdzie skryje się Ciemność? Nie może sobie pozwolić na kolejną przegraną bitwę, kolejną porażkę. Konsekwencje tej walki mogą być nieprzewidywalne. Co jeśli nić losu wymknie się z rąk Chaosu? Kto przejmie kontrolę nad przeznaczeniem? I czymże jest Chaos? Jest obecny w każdym z nas. Lecz tylko pod osłoną mroku możemy go w sobie dostrzec. Nasze sny są Chaosem i tylko nieliczni chcą je poznać. Uważaj, może nie być odwrotu.
Bo nocą budzą się Demony.

#

MYSTERIOUS DIARY
Riri
Wielkie historie zaczynają się od wielkich słów i wielkich czynów, ale nie ta. To co mnie spotkało nie jest wielkie, raczej niemożliwe i niepojęte… Drogi Pamiętniku, nie mam pojęcia dlaczego to piszę i tak nikt o tym nie usłyszy, bo ta historia nie jest jedną z tych, które można opowiedzieć przy ognisku lub dzieciom na dobranoc… Moje życie się zmieniło. Nie jestem już człowiekiem, choć tak naprawdę nigdy nim nie byłam, ale teraz wszystko zaczyna się układać. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, acz nie zawsze tak było. Najgorsze było, gdy traciłam samą siebie, jakbym była obserwatorem własnego życia, a jak się wydawało ono wcale nie jest takie krótkie. Mam wrażenie, że i twoje strony są zbyt delikatne by móc zawierać takie słowa, ale muszę to z siebie w końcu wyrzucić. Mówią, że będzie mi lepiej, chociaż mam wrażenie, że teraz jest idealnie. Poświęciłam wiele, ale dobro wygrało i najważniejsze, że mam przy sobie tych których kocham. Tak, przetrwaliśmy, więc czy mogę żądać więcej? Nie sądzę… Miałam zacząć od początku, ale chciałam najpierw spisać swoją radość, później przyjdzie czas na całą resztę…
Twoja Tris.

#

CI DWAJ I ONA
Miśka Ptyśka

Każdy marzy o normalnym życiu, idealnych rodzicach, kochającym chłopaku, niezawodnych przyjaciołach... Ale nie każdemu jest to pisane.
Emily skrywa przed światem wielką tajemnicę . Gdyby się wydała, jej życie wywróciłoby się do góry nogami.
Razem z ojcem przeprowadza się do Los Angeles, zwanego Miastem Aniołów.
Ale czy wszyscy ludzie są aniołami?
Niespodziewana śmierć matki, która miała podobny sekret jak Emily.
Nagła przeprowadzka, zmiana życia, nowa szkoła... I oni dwaj.
W życiu każdej dziewczyny w końcu pojawią się chłopcy.
Dwóch wielbicieli walczących o serce tej jednej...
Jak to wszystko się potoczy?
Czy splot niefortunnych wydarzeń, problemów i niezapomnianych wspomnień sprowadzi się do jednego?
Wielka tajemnica, łzy, przyjaciele, złamane serca, nowe miłości, podróże, odkrycia, zmiany... Jak tak wielki napływ, tak różnych emocji zniesie jedna dziewczyna?
Życie jest jedno, nie zmarnuj go, staw czoła światu i idź pod prąd, mimo wszelkich przeciwności losu.
Zapamiętaj imię tej jednej dziewczyny... Od niej może zależeć twoje życie...
"Ci Dwaj i Ona" czyli opowiadanie pełne emocji, wzruszeń, rozczarowań... I sekretów.

#

OBÓZ CHOWAŃCÓW
blog grupowy

Jeśli przegrasz, zginiesz.
Jeśli wygrasz, możesz żyć.
Jeśli nie walczysz, nie możesz wygrać!
Obóz chowańców jest to miejsce, gdzie trafiają osoby obdarzone zwierzęcym opiekunem i otrzymanym przez niego żywiołem: ognia, wody, ziemi, powietrza, błyskawicy, księżyca, światła, czy ciemności. Historia tego miejsca jest wszystkim znana, bo po cóż tajemnice? Został utworzony od razu po skończeniu Wielkiej Wojny za zgodą królów z wszystkich królestw Hespery. Odważysz się wkroczyć w nasze szeregi?

#

WILCZA GRYPA
Szwamka
Po serii pandemii XXII wieku ludność zostaje zdziesiątkowana. Rozwój medycyny i inżynierii genetycznej pozwala jednak ustabilizować sytuację na świecie. Nikogo nie dziwią już badania na ludzkich embrionach, przeszczepianie genów czy klonowanie. Są jednak tacy, którym nie podoba się, że uczeni w laboratoriach bawią się w Stwórcę. Grupa fanatyków nazywających się Wilkami postanawia zniszczyć i tym samym wybawić świat od grzechów.
Jest początek XXIII stulecia. Tylko nieliczni są odporni na nową chorobę, która rozprzestrzenia się w Europie. Wśród nich Leonard, który po śmierci najbliższych postanawia poświęcić się dla dobra nauki i świata.

#

NIENAWIŚĆ
Mroczna
(...) że jesteśmy jak sny, co czasami zmieniają się w koszmary. Jesteśmy przez jakiś czas, a potem odchodzimy w niespodziewanej chwili. Ludzie o nas zapominają, jak o snach. Bo tak naprawdę nas nie ma. Jesteśmy tylko dziełem czyjejś wyobraźni. Ja wiedziałam, że moment mojego odejścia jeszcze nie nadszedł(..) 

#

Mała Jędza
Młoda elfka ucieka z domu. Poznaje Reven'a, zakochuje się, pewnej nocy mężczyzna ginie. Po tym wydarzeniu dziewczyna staje się morderczynią bez sumienia, tylko zemsta trzyma ją przy życiu. Spotka przyjaciela sprzed lat. Jak zakończy się ich znajomość? Czy chłopak uratuje Feniks? Czy chęć zemsty zabije dziewczę? Co zrobi Feniks gdy na jej drodze stanie On?

#

CIEMNOŚĆ DAJE MI SIŁĘ
Wesoły Kostek
Francja, Paryż, rok 2018. Pewna młoda dziewczyna, postanawia przeprowadzić się od rodziców z Los Angeles. Chce zacząć nowe życie, skończyła studia literackie i zatrudnia się w miejscowej bibliotece. Próbuje zaklimatyzować się w nowym miejscu, ale brak przyjaciół i bliskich utrudnia jej to. Pewnego dnia, ktoś próbuje się zabawić jej życiem... Czy zdoła przetrwać i zrozumie zło czające się wokół niej? Czy pozna godnych zaufania ludzi? Jak zareaguje na szokującą prawdę?

#

MARCELINA
LadyEllien
Jakże nudna i przewidywalna historia - stało się coś złego, nastąpiły lata walki z samym sobą, by ostatecznie zacząć szczęśliwe życie. Po drodze spotkanie idealnego chłopaka, równie idealne zerwanie, depresja, leczenie, pomoc przyjaciół... I ostatecznie szczęście.
Eh, aż mi się rzygać chce tą przewidywalnością. Jednak tak brzmi wersja, którą znam. A jak było naprawdę?
Jestem Marcelina Nowak. Moje życie to jedno wielkie kłamstwo. Byłam szczęśliwa, bo żyłam w zakłamaniu. A gdy prawda wyszła na jaw, uderzyła we mnie ze zdwojoną mocą.

#

NOWE "ŻYCIE"
Mała Jędza
Evelyn będąc dzieckiem straciła matkę, po kilku latach jej ojciec i rodzeństwo zginęło w katastrofie lotniczej. Dziewczyna myślała, że gorzej już nie będzie. Myliła się, jednej nocy straciła wszystko co jej pozostało: chłopaka i życie. Tak życie. Została przemieniona w wampira, jej serce przestało bić. Evelyn nienawidzi tego czym się stała. Moc dziewczyny zaczęła się ujawniać, z dnia na dzień była ona coraz większa. Wampiry obawiające się jej mocy próbują ją zabić. Evelyn przeprowadza się na peryferie małego miasta.
Czy dziewczyna zazna szczęścia?
Co się stanie gdy Evelyn dowie się, że w Bar Harbor po za nią są inne wampiry?
Czy jej prześladowcy ją odnajdą?
Czy dziewczyna spotka miłość?
Co będzie gdy On wróci?

#

LIFE GUARDIAN
Ronnie
Jestem na tym świecie od niedawna. Jest naprawdę okropny. Zupełnie różni się od mojego kochanego Heaven. Ludzie są okrutni. Nie tacy jak sobie wyobrażałam. Ale zrozumiałam, że istnieję w bardzo konkretnym celu. Nie zostałam stworzona bez powodu. Powierzono mi bardzo ważną misję i nie mogę zawieźć. Muszę go chronić. Muszę chronić ich oboje. Nawet kosztem samej siebie. Teraz czuję całym moim sercem, że właśnie do tego zostałam stworzona. Tak, jestem Strażniczką Życia.

#

PRZESILENIE - DZIEŃ ZAGŁADY
Gnijąca Panna Młoda
Legendy o zmiennokształtnych Indianach okazały się prawdziwe. Ludzie pojęli to dopiero, gdy do ich drzwi po raz pierwszy zapukali Dzicy, ale wtedy już było za późno. Technologie została zniszczona, okrutne czasy królestw na nowo zaświtały na Ziemi, a ludzie zostali w bestialski sposób zniewoleni. A wszystkiemu przewodził Magnus Frater, razem z dwoma innymi samcami. Po dwudziestu latach w Daaros następuje nagła zmiana, gdy rodzi mu się córka z lewego łoża. Córka, której sam nie może okiełznać. Większość Dzikich nie akceptuje Saevy ze względu na to, że jako samica ma aż tak wysoki poziom dominacji, lecz ludzie widzą w tym szansę - co, jeśli uda się przeciągnąć samicę alfa na swoją stronę? A w dzisiejszych czasach dominacja oznacza władzę absolutną.
Zacięta walka o Ziemię, intrygi, obowiązek, dworskie życie dzikiej ludności, kłamstwa i oszustwa.
Czy odważysz się stanąć do walki?

#

SPACE ANXIETY
anxiety
Rok 2050. Minęło dokładnie dwadzieścia lat od dnia zakończenia III wojny światowej, najkrwawszego konfliktu zbrojnego w dziejach świata, który pochłonął prawie czterysta milionów ofiar na całej Ziemi. USA i Rosja praktycznie przestały istnieć po bombardowaniach, które oba kraje wzajemnie sobie "sprezentowały".
Strefa 51 wydawała się być jednak w stanie nienaruszonym. Owiane tajemnicą miejsce okazało się istnieć naprawdę, a trwające w nim badania przerosły najśmielsze wyobrażenia. Na jaw wyszły eksperymenty nad dziwacznym obiektem z Roswell, który spadł tam w 1947 roku, oraz inne sprawy bezpośrednio powiązane z pozaziemską cywilizacją.
Sarah Finch przypadkiem odkrywa, że Roswell jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Kobieta zmuszona jest uciekać ze Strefy 51, gdzie dotychczas pełniła rolę asystentki człowieka odpowiedzialnego za większość badań nad UFO. Jej tropem rusza Gregory Hughues, doskonale wyszkolony były marine, będący teraz cichym zabójcą wszystkich tych, którzy w jakiś sposób weszli w posiadanie tajnych informacji.
Co tak naprawdę dzieje się w najbardziej strzeżonych laboratoriach? I czy kosmici naprawdę mają jakieś plany wobec Ziemi?

#

BLACKBLOOD
Blackbird 
Shailey i Elen to dwie przyszywane siostry, które traktują siebie jak przyjaciółki. Pewnego dnia Shailey odkrywa, że jej ojciec jednak nie zginął w wypadku, a matka znika w tajemniczy sposób. Dziewczyny podejmują się poszukiwaniom rodziców Shailey. Pomoc mogą znaleźć ze strony pewnych braci, którzy jednak różnią się od normalnych nastolatków.
Opowiadanie fantasty w sam raz dla fanów Zmierzchu i Darów Anioła.

#

CI DWAJ I ONA
Miśka Ptyśka
Każdy marzy o normalnym życiu, idealnych rodzicach, kochającym chłopaku, niezawodnych przyjaciołach... Ale nie każdemu jest to pisane.
Emily skrywa przed światem wielką tajemnicę . Gdyby się wydała, jej życie wywróciłoby się do góry nogami.
Razem z ojcem przeprowadza się do Los Angeles, zwanego
Miastem Aniołów.
Ale czy wszyscy ludzie są aniołami?
Niespodziewana śmierć matki, która miała podobny sekret jak Emily.
Nagła przeprowadzka, zmiana życia, nowa szkoła... I oni dwaj.
W życiu każdej dziewczyny w końcu pojawią się chłopcy.
Dwóch wielbicieli walczących o serce tej jednej...
Jak to wszystko się potoczy?
Czy splot niefortunnych wydarzeń, problemów i niezapomnianych wspomnień sprowadzi się do jednego?
Wielka tajemnica, łzy, przyjaciele, złamane serca, nowe miłości, podróże, odkrycia, zmiany... Jak tak wielki napływ, tak różnych emocji zniesie jedna dziewczyna?
Życie jest jedno, nie zmarnuj go, staw czoła światu i idź pod prąd, mimo wszelkich przeciwności losu.
Zapamiętaj imię tej jednej dziewczyny... Od niej może zależeć twoje życie...
"Ci Dwaj i Ona" czyli opowiadanie pełne emocji, wzruszeń, rozczarowań... I sekretów.

#

W GĄSZCZU SŁÓW
Alathea
Ariadna wiodła na pozór normalne życie. Wkurzający brat. Nadopiekuńcza mama. Wiecznie nieobecny ojciec. Absorbujące studia. Zero planów na przyszłość. Życie układało się w schematyczną sieć rutyny, której nigdy nie udało się przełamać. Jednak pewnego dnia trafia do niej list. Ot, zwyczajna biała koperta, kryjąca zagadkową zawartość. Od tego momentu wszystko zaczyna się zmieniać. A to dopiero początek.

#

BRAMY PENNAN
Lotta_
Emen wyjeżdża z Khoid, przewożąc cenny list dla swojego brata, który mieszka na południu. Młody mężczyzna, chociaż dociera na miejsce, nie znajduje ani brata, ani jego żony i wyrusza na ich poszukiwanie. 
Gdy gości w zamku w Sonnerze, spotyka wyróżniającą się osóbkę, która bardzo stara się go unikać. Zaciekawiony Emen podąża śladami dziewczyny...

#

Edge
Ansel zostaje przywieziony do Vermont z małego miasta na północy. Rzekome wyrzucenie z uczelni czyni z niego nowego człowieka, który ma rozpocząć inne życie. Nikt nie wie o tym, co tak naprawdę sprowadza go do rozległych lasów Vermont. Nikt nie wie, że Ansel ucieka przed nie swoją przeszłością. 
W jedną noc życie chłopaka zmienia swój bieg. Na jego drodze stają osoby, których zachowanie nijak ma się do rzeczywistości. Ludzie odziani w czerń, silni i odważni, z zadaniami do wykonania, wyrachowani i doświadczeni. Przeprowadzają go przez gmatwaninę nowej tożsamości, podczas gdy niebezpieczeństwo jest już za rogiem...

#

tenebris
Niezbyt odległa przyszłość.
Ludzie, wygnani ze swych domów przez surowe przepisy, a także zalewającą ich wodę, cisną się w przeludnionych miastach leżących wysoko w górach. Albo decydują się na zamieszkanie jednej z Wielkich Platform.
Właśnie w takie miejsce zmierza Ana. I choć, w przeciwieństwie do większości ludzi, zna prawdę o tym, co się tam dzieje, porzuca swoje w miarę spokojne życie, by podjąć się rzeczy właściwie niemożliwej - najpierw dostać się na jedną z platform, a potem z niej uciec. Czy jej się to uda? I jeszcze lepsze pytanie: dlaczego właściwie to robi?

#

Mała Jędza
Katina wiedzie zwyczajne życie, jednak ono nigdy takie nie było.
Dziewczyna skrywa mroczne tajemnice. Katina i Katrina to jedna i ta sama osoba. Ludzie, którzy znali Katrinę chcą jej powrotu.
Katrina była zimna, bezwzględna, ci którzy ją spotkali wiedzieli co ich czeka, bali się jej pustego spojrzenia.
Katina ma znajomych, chodzi do szkoły, ale z czasem jej mroczna strona okaże się przydatna...
Chcesz wiedzieć jakie tajemnice skrywa dziewczyna?
Czy Katina zdoła normalnie żyć?
Może jednak dziewczyna wróci do dawnego życia i ponownie stanie się Katriną?
Opowiadanie pełne zwrotów akcji, tajemnic i kłamstw.
Czy jest w nim miejsce na uczucia?

#

Sayaka Yukai
Moje życie zmieniło się od dziwnej czarnej łapki i poznania doktorka. Na początku myślałam, że jest on jakimś pedofilem czy coś, jednak on chciał mi coś wytłumaczyć. Mówił, że grozi mi śmierć, a on mi pomoże. Wstrzyknął mi jakąś substancje w łopatkę i czekał kilka minut. Następny moment zdawał mi się najgorszy. Tak to pamiętne zdanie:
-Udało się. Od tej pory ktoś taki jak Sayaka Yukai nie istnieje.
Potem tylko opowiadał o Pogromcach, demonach, Buntownikach itp. A w mojej przyszłości pojawił się jeden cel:
-Musisz zabijać demony.
Ale ja tego nie chciałam. Postanowiłam to zmienić.

#

Alex Anne
Alex przynależy do jednego gangu, Zayn do drugiego. Nienawidzą się nawzajem, a ich grupy są sobie wrogie. Co jakiś czas staczają walki przeciwko sobie. Pewnego razu, gdy Alex spotyka się z szefem i ludźmi z jej gangu na specjalnym spotkaniu, dostaje zlecenie - zabić i rozkochać w sobie prawą rękę szefa kierującego tamtą mafią - Zayna Malika. Czy poradzi sobie z zadaniem? Jakie przeszkody czekają na nią w drodze do celu? A może w jej życiu wydarzy się coś więcej?

#


Gaja została już pokonana przez Siedmioro Herosów z Przepowiedni, którzy poświęcili życie aby ocalić świat. Jednak powstał jeszcze potężniejszy wróg, który chce wrócić, aby się zemścić. Jedyną nadzieją jest Kenny Sky - Młody Heros, który musi wraz ze swoimi przyjaciółmi wyruszyć w daleką podróż, aby odnaleźć to czego wróg szuka. Jeżeli Syn Nieba nie podoła wyzwaniu na czas, to wszystkie potwory wypędzone niegdyś do Tartaru powrócą, aby siać zniszczenie na Ziemii, a wtedy ważyć się będą losy całego świata. Kenny musi tego wszystkiego dokonać nie dając się zabić przez swojego wroga, który tylko czeka na jego śmierć.
#


Odkąd James i Samantha przeszli przez portal, całe ich życie się zmieniło. Trafiając do innego świata, który w rzeczywistości nieistnieje, poznali prawdę, której w głębi serca woleli nie znać. Już sama myśl o Cienistej Czarownicy i Mocy Żywiołów przynosiła najgorsze myśli. Jednak wbrew woli para będzie musiała wyruszyć w daleką podróż i zmierzyć się ze wszelkimi trudnościami na swej drodze. A celem misji będzie odszukanie jedynego źródła wszechpotężnej mocy na Peace Island, Kryształu Żywiołów. Lecz klęska będzie równać się z jednym... zagładą obydwu światów. Jedyną nadzieją na ocalenie są oni... Magowie Czterech Żywiołów.
#


Juls
 
Zastanawiałeś się kiedyś "co by było gdyby?".
Co by było, gdyby mnie pocałowała.
Co by było, gdybym wtedy podjął się wyzwania.
Wróć...
Mam na myśli zupełnie inne gdybanie...
Przecież nie masz pewności, że świat, który znasz jest jedynym,
że ludzie, to po prostu ludzie,
że druga strona zwyczajnie nie istnieje.
Może rzeczywistość posiada więcej oblicz?
Może życie nie kończy się na śmierci?
Może...
"Cliff Of Thorns jest zapomnianym od wieków, angielskim miasteczkiem,
które kryje się za gęstym lasem i ruinami "Placu Szeptów",
od Otwartego Świata dzieli je tylko droga, droga na drugą stronę..."
"Gwen Chamberlain to kobieta, z pewnością twardo stąpająca po ziemi.
Dzielnie trzyma się przekonań o normalności swojego życia,
wie czego chce i nie daje za wygraną. Można rzec, iż usnuła sobie idealne gniazdko w niewielkim, angielskim miasteczku, ludzie jej zazdrościli, pod maskami uśmiechów kryli zawiść oraz nieszczerość intencji. Było perfekcyjnie, pięknie, aż do tej jednej nocy.
Nocy, która zmieniła życie... Życie? Czy aby na pewno przeżyła?
Wiedziała tylko, iż utknęła po drugiej stronie, w zupełnie innym świecie, z innymi ludźmi... Ludźmi? Zasmakowała czegoś, czego nigdy wcześniej nie było dane zasmakować nikomu jej pokroju.
Dziedzictwo? Możliwe, bo skąd miała wiedzieć, że nie znalazła się tam przypadkiem? Skąd mogła wiedzieć, że umarła? Skąd mogła wiedzieć, że Charlie nie zabił jej bez przyczyny?"
Poznaj inny świat, inną perspektywę, inne spojrzenie na śmierć...
Poznaj półumarłych, Drugą Stronę oraz jego - Charliego, Nieśmiertelnego...
Bo umierając musisz zadać sobie jedno pytanie...

#