Kryminał


Elly
Kiedy wszystkie metody dotarcia do prawdy zawodzą, wierzysz, że możliwe jest popełnienie morderstwa idealnego? Michelle Collins twierdzi, że zbrodnia doskonała nie istnieje i zaczyna w to wątpić dopiero wtedy, gdy śledztwo przybiera nietypowy obrót, a winą za to obarcza nowego partnera, który został jej właśnie przydzielony. Detektyw musi uporać się z demonami przeszłości i skupić się na teraźniejszości, by móc rzetelnie wykonywać swoją pracę. Jednak jest ktoś, kto wie o niej więcej, niż ona sama wie o sobie, czym nieustannie doprowadza ją do szaleństwa...

#

Bardzo Poważnie
Cykl historyjek o Widzimrce i Mrzokonimowie, parze fikcyjnych agentów, stawiających czoło nieprzychylnym okolicznościom przyrody, szokującym wypadkom losowym i zagadkom wprawiającym w osłupienie. Tekstom towarzyszą zajawki filmowe i ilustracje, które stanowią też wprowadzenie do historii.

#

Kyoyama
"Ten nowy przyniósł ze sobą tylko problemy. Zrujnował moje życie i chyba o tym dobrze wie. Bo ja wiem, że to jego sprawka. Ja to po prostu wiem. Mam trzy miesiące i znajdę dowody. Tak, dam radę. Sama. Nie potrzebuję go. Bo to wszystko jego wina."
Takie myśli krążą w głowie Anki od dnia, kiedy jej świat się zawalił. Teraz ma tylko trzy miesiące na to, by udowodnić swoją niewinność i odzyskać zaufanie przyjaciół. Trzy miesiące, które zmienią jej życie. Na zawsze.

#

Wika
10 przyjaciół wraca samochodem z wakacji. Niestety potrącają dziewczynę, a ona ginie. Zakopują ją. Nie wiedzą, jakie to będzie ciągnęło za sobą konsekwencje. Rok po jej śmierci, w dniu rocznicy, dostają sms'a:
"Wiem, co zrobiliście minionego lata. Teraz za to zapłacicie. Walczcie o swoje życie. Każdy błąd może być waszym ostatnim...
Życzę miłej przyszłej śmierci, Wasza Zguba"
Na początku uważają, że to są tylko żarty, ale seria pewnych zdarzeń uświadamia im, że się mylą. Od teraz zaczyna się walka o przetrwanie...

#

Zagubina
Czy znałabyś/znałbyś moje imię? Czy zapamiętałaś/zapamiętałeś mnie? Czy czujesz to co ja? Czy złamię tobie serce? Czy chcesz, abym ciebie błagała? Czy naprawdę jesteś pewien, że się jeszcze spotkamy? Co zrobisz jeśli tak będzie? Lepiej odwrócić się, zanim wbiję ci nóż w plecy. Skocz po drugiej stronie balustradzie, a ja upadnę na kolana, cierpiąc. Utonę w rozpaczy. Musimy być silni, iść dalej.

#

ILUZJA PRAWDY
Clara
Patrzysz w lustro. Ty trzymasz nóż czy twoje odbicie? Kto jest mordercą, a kto jest ofiarą? Na podłodze krew. Krew? Czerwone jabłko na twardym blacie stołu. Pot i łzy. 
C. A. Clark i S. Fenstermacher są niezastąpieni w swoim fachu. Rozumieją się bez słów. Rozwiązali już niezliczenie wiele spraw, ale los kolejny raz postanowił zadrwić z ich umiejętności i postawił na ich drodze coś zupełnie nowego.
Nic nie jest tym, czym się wydaje.

#

Capitan Pipes
Przyjaciele. Muzyka. Ucieczka. Brak barier. Te hasła to hasła, które po przeczytaniu skojarzą ci się. Nowo Yorska grupa przyjaciół, przyjaciół, których połączył rock wyrusza w podróż po Stanach. Wiedzeni są lojalnością. Lojalnością wobec ich przyajciela - chłopaka posądzonego o zbrodnie. Każdy ma inny charakter, a jednak są wstanie zrobić wszystko w imię przyjaźni.

#

 krolicza-mentalnosc
Katherine Lawrence - młoda 22-letnia ambitna była detektyw, stara się kontynuować swoje życie nie wprowadzając w nie zbytecznych turbulencji. Jej codzienna monotonia powoli nabierze rozpędu, gdy jej starsza siostra, Suzan Sander nie mogąc patrzeć na jej pozbawione niebezpieczeństwa i dreszczu emocji życie, postanowi znaleźć dla niej wolną posadę.
W międzyczasie młoda dziewczyna napotka problem, który uczyni jej życie ciągłą walką o przetrwanie.
Czy demony przeszłości powrócą? Czy pragnienie niebezpieczeństwa, ciągłego znajdowania się na pograniczu śmierci, oraz niebywałego talentu do rozwiązywania przestępczych zagadek, weźmie górę nad jej dotychczasowym życiem? Jak zakończy się ta historia? Czy Katherine Lawrence odważy się skonfrontować twarzą w twarz z jej największym koszmarem? Czy może koszmar stanie się jej przeznaczeniem?

#

"QUOD ME NUTRIT ME DESTRUIT"
Sean i Viper
Rita i Laura. Ogień i woda. Dwie przyjaciółki. Stąpają po świecie ponad dziewiętnaście lat, przez co zdążyły już zakosztować goryczy egzystencji. W ich żyłach buzuje krew zmieszana z najróżniejszymi narkotykami, czy alkoholem. Obie uzależnione, dążące do błogiej śmierci. Nie mają nikogo prócz siebie. Rodzina jest dla nich jak ktoś obcy. Oni się na nie wypięli, więc one zrobiły to samo. Zaczęły od nowa, w zupełnie innym miejscu, gdzie nikt ich nie znał. Płacz to ich kompan, a radość największy wróg. Walczą każdego dnia, by choć na chwilę móc poczuć się jak prawdziwi ludzie. Już dawno przestały nimi być. Przynajmniej tak im się zdaje...

#

Agnieszka
W 2012 roku w południowo-wschodniej części Polski było upalne i leniwe lato. W okolicy nic się nie działo, ludzie żyli powoli, nigdzie się nie spiesząc. Do czasu aż redaktor naczelna Radia IIM., przypadkiem razem ze swoją ekipą, natrafiła na znalezienie zwłok przy remoncie starego budynku. Sprawą zajął się jeden z lepszych śledczych - Przemysław Załęgowski - który został zmuszony do przesunięcia swojego urlopu. Nadkomisarz nie zdawał sobie sprawy, w jak wielkie bagno wciągnął siebie i swoją rodzinę.

#

Diabelstwo
Nie wierć się, kochanie, to nie zrobię ci krzywdy. A szkoda zeszpecić tak piękną twarzyczkę... Nie przeszkodzisz mi w zleceniu.
Czemu się tak denerwujesz? Ostrze przy gardle? To formalność. Ale, ale! Nie wołaj straży. Wtedy będę musiała dopełnić sztywnej procedury i cię zabić. To ostrożność, no wiesz. Staram się nie ryzykować własnym życiem, jeśli mnie pochwycą i rozpoznają, długo się zastanawiać nie będą. Mam wszędzie zarezerwowany prywatny stryczek.
Co...? Czemu mnie szukają?
Jestem sławna, nie wiesz? A racja, nie wiesz. Wy słyszycie o świętych rycerzykach i wybrańcach losu. Byłabym zapomniała. Moja sława jest tą innego rodzaju, możesz nazwać to złą chwałą. Jak lubisz.
Znów pytasz, dlaczego.
Popatrz na mnie. Była sobie taka sławna zabójczyni, o której się nie mówi głośno, bo nie do końca wiadomo, co z nią, czy żyje, gdzie ma szpiegów i umowy, a gdzie wrogów. Dziwna jest, elfy powinny być wyniosłe i uważać się za lepsze od wszystkich, jak się przyjęło, podobno nie jest wyniosła, ale arogancka tak.
Ja jestem tą asasynką. Silver Death, do usług. Zabijam na zlecenie, kradnę, palę, wywołuję rebelie, pomagam w różnych przedsięwzięciach. Kłaniam się.
Jeśli nie masz chwilowo pieniędzy, chodź ze mną. Pokażę ci mój półświatek, wyjętych spod prawa złoczyńców.
Strach obleciał? Nie? Chodź i udowodnij.

#

Dusia
Głównym bohaterem jest sierżant Johnny Brigh, który wraz z detektywami Jessicą Carter i Thomasem Reeve'm, prowadzą dochodzenia w Nowym Jorku. Nadzorują nad nimi porucznik Jonathan Brigh, który jest ojcem Johnny'ego, a także prokurator śledczy - Nathasha Plamer. Postaram się wprowadzić Was na ścieżkę tajemniczych morderstw, a także w życie osobiste naszych policjantów.

#

shammy
Bycie agentem tajnych służb specjalnych nie jest wcale takie idealne, jak się może wydawać. Pościgi, strzelaniny, zagrożenia, choroby, śmierć. To wszystko może cie spotkać w każdej chwili. Musisz być przygotowany! Agentem może zostać każdy. Nawet córka prezydenta Ameryki, która postanowiła urozmaicić swoje nudne życie w Waszyngtonie. Czasami jednak nie wystarczą dobre chęci. Rodowód może mieć również swoje wady. Co się stanie, jak ktoś zabawi się kosztem agencji i jej sławnej agentki i nagle porwie jej rodziców?

#

QJagoda
Ona jest zawiedziona życiem, bo straciła wszystko. Ktoś najpierw zamordował jej rodziców, a potem świat zabrał jej jedyną bliską osobę - brata. On natomiast był jej mentorem i opiekunem. Uczył ją jak ma żyć w tym chorym świecie, pokazał jak to jest być kobietą, osiem lat traktował najlepiej jak umiał, aż w końcu uwolnił się od niej i zmienił swoje życie zostawiając wszystko, co miał. Los śmieję mu się jednak w twarz, kiedy do biura równo co dwa miesiące zaczynają przychodzić listy. To nie będzie cukierkowy romans, tylko opowiadanie o uczuciach, bólu, zemście i próbie radzenia sobie na własną rękę, bo kiedy nie masz już niczego na czym Ci zależy to okazuję się, że nie masz też nic do stracenia i możesz pozwolić sobie na kilka odważnych kroków, których nie dałabyś rady wykonać jeszcze jakiś czas temu. Olivia porzuca spokojne życie bez jasnego celu i wraca na stare tory, twierdząc, że nie jest w stanie żyć normalnie dopóki nie zemści się na zabójcy brata. Samotnie stara się podjąć najtrudniejszą w życiu walkę bez ochronnego parasola Luisa, choć gdyby miała okazję to zapewne by o niego poprosiła.

#

nott.
Syndrom sztokholmski pojawia się wtedy, kiedy ofiara zaczyna darzyć pozytywnymi uczuciami swojego oprawcę. Ale kiedy rodzice Joan rozpaczliwie próbują ją znaleźć, pomagający im komisarz Weber zmuszony jest równolegle poprowadzić sprawę tajemniczych morderstw, które popełniane zostają niemalże lawinowo.

#

Smiley
Pozory mylą. O tym detektyw Dante Rotecki zapomniał, kiedy w parku znaleziono zwłoki panny młodej. Bagatelizując sprawę, wkracza w świat mrocznych tajemnic, zawiłości i komplikacji, który pochłania kolejne ofiary, by chronić swoje sekrety.

#

Storrada
Detektyw Tony Langstone wraca z oględzin miejsca brutalnego mordu i prawie przejeżdża samochodem leżącego na jezdni Anioła. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę tajemniczej zbrodni? Jak potoczą się losy skrzydlatego wyrzutka, który zakochuje się w swoim wybawcy?

#

Whimsey i fancy
Dwudziestoletni Rosjanin, zdominowany przez swoje nieszczęścia, zgadza się oddać instytucji rządowej drobną przysługę, która w zamian oferuje mu wyjście ze wszystkich długów. Transakcja wydaje się tak imponująca, że młody Dmitrij nawet nie podejrzewa, że znalazł się w samym środku piekła.
Po kilku miesiącach efekty uboczne dają o sobie znać i Rosjanin zdaje sobie sprawę, że jest częścią nielegalnego eksperymentu. Na własną rękę zaczyna prowadzić śledztwo, które doprowadza go do człowieka, twierdzącego, że wykradł „złoty środek” z państwowego instytutu…
W ten sposób losy dwóch mężczyzn scalają się w jedno, razem ruszają w podróż, która pozwoli odkryć im istotę objętych tajemnicą badań.

#

Cheshire
Ta historia opowiada przygody czwórki przyjaciółek.
Znają się one od kołyski, zawsze były razem i nikt nie był w stanie je rozdzielić. Razem trzymały swoje sekrety w ciasnym kręgu, jaki tworzyły wokół siebie, niczym mur, którego nie da się zburzyć.
Jednak pewnego dnia wszystkie cztery, podczas podróży do szkoły dostają niezbyt miłe zaproszenie z pewnej prestiżowej szkoły dla trochę innych ludzi. W Anglii, a dokładniej w Liverpool ‘u. Wydawałoby się to szaleństwem, ale dziewczyny zgadzają się wstąpić do szkoły i poznać smak studenckiego życia w innym kraju.
Jednak całkiem niedługo ich szczęśliwe perypetie zmienią się w szaleńczy bieg w poszukiwaniu zabójcy.

#

NightRaven
"(...)Nikt bowiem nie wie, że Króliczek postanowił zmienić las. Są nowe tereny, są i nowe ofiary. Ukrył się głęboko i czeka na odpowiedni moment, ostrząc swe pazurki.
Ten moment nieuchronnie się zbliża…
… NADSZEDŁ…" Dania. Wszystko jest pięknie, Eliza dostaje dom w spadku, nowy chłopak i te sprawy. Nie mogło być lepiej. Nie wie tymczasem, że to wierzchołek góry lodowej, coś na osłodzenie łez, taka nutella przed papryczką chili. Dziewczynie przyjdzie wmieszać się w wydarzenia, które wstrząsną całą Danią. A wszystko za sprawą tajemniczego Królika... Czy masz odwagę wejść w świat w którym króliki mordują?

#

Lena
Blog pełen mieszanki wyobraźni i szalonych snów. Znajdziesz na nim krótkie opowiadania, przypominające wydarzenia z twojego życia, ale i także długie, bardzo wciągające opowiadanie o nastoletniej, seryjnej zabójczyni Samancie Rose, która odkrywa, że choć zabiła już setki ludzi, to wciąż posiada sumienie i uczucia. A co jeśli jednym z nich będzie miłość?

#

 Dragonowa
„Komisarz Ares” jest opowiadaniem pisanym na podstawie słynnego serialu kryminalnego „Komisarz Rex”. Podobnie jak w niemiecko-austriackiej serii, tak i tutaj akcja skupia się wokół trójki pracowników biura policji kryminalnej. Oprócz policjantów, służbę sprawuje tam także owczarek niemiecki Ares. Opowiadanie dotyczy różnorakich zagadek kryminalnych oraz sposobów ich rozwiązania.

#graham coxon
„Do ostatniej kropli krwi” to niepozorny tomik poezji, oprawiony w czarną okładkę. Jacob Sørensen, poeta-debiutant wydał go z czystej chęci pokazania światu swoich myśli w formie krótkich wierszy, mających jakieś „drugie dno”. Nie spodziewał się, że mała książeczka zyska ogromną popularność w całej Danii. Kilka miesięcy po publikacji tomiku, policja zaczyna mieć do czynienia z seryjnym mordercą, który zdaje się postępować wedle „wytycznych” z wierszy Sørensena...

#

Prześladowca
Blog z tajemniczymi, zapadającymi w pamięć historiami, o których nie będziesz mógł przestać myśleć. Najnowsze premiery: "Kosztem człowieczeństwa" (start 01.XII), "Pamiętnik Mordercy - restart" (początek przyszłego roku)
(opis najnowszego projektu --->) Jest to głęboka opowieść, nie pozbawiona refleksji na temat sensu istnienia, przekleństw, scen przemocy i wykorzystywania /w granicach dobrego smaku/. Ale przede wszystkim jest to wgląd w psychikę nastolatka, który, straciwszy już niemal resztki nadziei, stawia wszystko na jedną kartę. Nie wie tylko, że nie można wchodzić w układ z "diabłem"...

#

Vicky Bieber 
Wiesz jak to jest być innym? Wiesz jak to jest kiedy ktoś pyta o twoje dzieciństwo ,rodziców ,a ty masz ochotę płakać? Nie? Ja wiem świetnie. Jestem inna ,inna od wszystkich. Uważasz to za chore? Masz rację -jest. Ale to moje życie. Życie siedemnastoletniej Chloe Jones ,która mieszka w niewielkim miasteczku Stratford w prowincji Ontario w Kanadzie razem z siostrą Lolą. Mam chłopaka ,który mnie kocha ,wydaje się idealne ,prawda? Cóż, nie jest. Ludzie kochają mnie ranić. Czasami mam wrażenie ,że jestem tylko po to by mogli pograć w grę o nazwie 'pognębmy Chloe' ,kuszące. Nieprawdaż? Jednak jest jeszcze światełko w tym ciemnym tunelu. Nadzieja? Czy po prostu głupia naiwność ,że będzie lepiej? Z dnia na dzień światło świeci coraz jaśniej ,ale czy kiedyś w końcu nie zgaśnie? W końcu wszystko ma swój koniec -nadzieja także. Czy to też się kiedyś skończy ,czy w końcu zaznam czegoś takiego jak 'szczęście'? Życie jest nieprzewidywalne ,ale czy nie jest już za późno.?

#

Fioletowy Piernik
"Przychodzi taka chwila, kiedy stwórca jest najbardziej samotną osobą na świecie…" Tak się czułam. Wyprana z wszelkich dobrych emocji, porzucona, wykorzystana i zraniona. Pomyśleć, że gdybym choć raz się cholera spóźniła, uniknęłabym wielu miesięcy pogoni za psychopatycznym kultystą i za bogiem kłamstw, nie odkryłabym tajemnic mrożących krew w żyłach, nie oglądałabym jak dom z resztkami mojej rodziny płonie, a mnie ratuje mężczyzna o oczach jak niebo w ziemie o poranku i w czasie zachodu słońca w lecie… A, zapomniałabym. Gdyby nie to, to bym nie umarła.

#

Diabeł w ciele anioła
Czyny pozostają czynami. Za wszystkie musimy odpowiedzieć, lecz nie zawsze są one słuszne. Sprawiedliwość jest jak prawo, niezwykle skomplikowane. Każdy z nas może obrócić prawo na swoją korzyść. Losy Ashley Whitford nigdy nie należały do prostych.

#


erin. 
Erin jest młodą psychiatrą, która niespodziewanie stała się celem psychopaty. Chris to zdegradowany agent FBI, niemogący poradzić sobie z uczuciem do kobiety. Niezidentyfikowani ludzie więzią Desmonda na tajemniczej wyspie Van Nuys, a Alexander próbuje pozbyć się nienawiści do żony i jej kochanka łykając benzodiazepiny. Tytułowy "Woffy" to postać nieznana i może nią być każdy, a krzyż naprawdę nie jest krzyżem tylko ciągiem cyfr... które mogą zniszczyć wszystko, co dotąd wiedzieliśmy.

#

PROJEKT: „ROZPRUWACZ”
Crancut
Arkadiusz Grelewski jest trzydziestodwuletnim podkomisarzem, zawieszonym dyscyplinarnie przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Wszystko jednak się zmienia, gdy w Krakowie dochodzi do serii zabójstw, które wykazują ścisły związek z najbrutalniejszym seryjnym mordercą wszechczasów.
Podkomisarz Grelewski, pod kilkoma warunkami zostaje przywrócony do służby przed końcem kary, by wraz ze swym współpracownikiem rozpocząć śledztwo, dotyczące makabrycznych zbrodni.

#

Edzia
Carmen to główna bohaterka, która próbuje zebrać się po zamordowaniu swojej przyjaciółki. Spotyka wiele nowych ludzi, odnawia przyjaźń, dowiaduję się o tym, że ma siostrę. A do tego dostaje groźby od seryjnego zabójcy swojej przyjaciółki. Do tego rodzice, którzy udają idealną rodzinę. Czy dziewczyna ułoży sobie życie pomimo tylu problemów? Czy znajdzie prawdziwych przyjaciół, którzy jej pomogą w najtrudniejszych momentach?

#

Zanny
Dwa gangi. Dwie osoby. Jedno uczucie. Ona, dziewczyna będąca na pozór aniołem. Ale pozory przecież mylą. 
On, chłopak znający i kochający w niej aniołka. Czy pokocha także jej drugą stronę? Czy kiedykolwiek będą zdolni pokochać wroga? Podobno miłość jest wszystko zwycięży....

#

REM
SH
Ktoś zaginął, ktoś umarł, ktoś został porwany. Ktoś uciekł, ktoś zabił, ktoś zapomniał. Pisarz przestał pisać, detektyw przestał odróżniać prawdę od fikcji. Na obrzeżach małego miasteczka w Szkocji stoi wielka posiadłość, mogąca bez problemu pomieścić dużą rodzinę. Z pewnością jest zamieszkana - listonosz twierdzi jednak, że zaledwie przez jednego człowieka. Główny bohater pozostaje całkowicie odcięty od świata do czasu, kiedy na jego skrzynkę mailową przychodzi dziwna wiadomość.

#

OPERACJA GHUL
dystyngowana dama
Kiedy anonimowe zawiadomienie o znalezieniu zwłok nieopodal publicznej plaży, które okazuje się nie dotyczyć wiosennych samobójców, dociera do zespołu funkcjonariuszy z wydziału dochodzeniowego, mobilizują oni wszystkie siły do tego, aby wyeliminować niebezpieczny pierwiastek zakłócający w miarę spokojne życie w Walsingham. Powoli tracąc instynkty konieczne do bycia dobrym śledczym, Browning wpada niemal w panikę, która w początkowym stadium dochodzenia może być zgubna. 

#

ANIELSKIE BIURO
Alein i Ginn 
,,Czasami nasze życie usłane jest dołami. Nie ma żadnych kwiatków ani motylków. Jest tylko prosta droga i doły. Sens w tym, że nie wiemy jak je ominąć. Może lepiej w nie wpaść i przeczekać najgorsze? A może starać się walczyć o swoje idee?''~~R.

#

Feya
Kiedy niespodziewanie znika Nadia, ukochana siostra Estery Regardie, ta próbuje wszystkiego by ją odnaleźć. Pewnego dnia otrzymuje telefon ze szpitala - ma zidentyfikować zwłoki, a gdy przybywa na miejsce, okazuje się że ktoś brutalnie zamordował Nadię. Pełna goryczy Estera poprzysięga sobie znaleźć kata i pomścić siostrę. Tylko czy to będzie takie łatwe?

#

Tajemnicze morderstwa na tle religijnym wstrząsają Anglią. Policja jest pewna, że to sprawka gangu, ale ich podejrzenia okazują się nietrafione.
Z czym tak naprawdę mają do czynienia? Z człowiekiem czy dużo potężniejszą siłą, niż mogą to sobie wyobrazić ludzkie umysły?
Ksiądz Jacob po wysłuchaniu jednej ze spowiedzi wydaje się być pewnym, że złapanie sprawcy nie będzie takie proste, jak myślą pozostali.
Tajemnicze znaki. Wstrząsające zabójstwa. Nieuchwytny zabójca. Diabelskie moce.
Czy Jacobowi uda się uratować ludzi nie zaprzedając własnej duszy?

#

UTRACONE SNY
g r a n i t o v a
W małej miejscowości Newtown dochodzi do serii dziwnych zdarzeń. Jedynym, pozornie niegroźnym świadkiem, jest młoda dziewczyna - Suzanne. Roztrzepana nastolatka, uzależniona od nikotyny i swojego laptopa zastanawia się nad tymi dziwnymi zjawiskami. Nie przejmuje się nimi zbytnio, dopóki nie poznaje szaleńczo przystojnego mężczyzny. Ich spotkanie, bardzo krótkie, mało rzeczowe sprawia, że Suzanne nie pamięta o tym, co widziała i słyszała. Jej priorytetem staje się odnalezienie chłopaka, który wywrócił jej świat do góry nogami.
Z każdym kolejnym odkryciem dziewczyna traci cząstkę siebie, swoich wspomnień i zadaje sobie pytania, na które nie potrafi odnaleźć odpowiedzi: kim był tamten chłopak i co stało się przed jego pojawieniem? Jaką mroczną tajemnicę skrywa 'Wilcze Jezioro' i kim do diabła jest Angus Black?


#

BAD COP / GOOD COP
de Sade
" - Czy kiedykolwiek słyszałeś wyrażenie: 10 procent policjantów wykonuje 90 procent roboty?
- Nie.
- Cóż, to jednostka wywiadu należy do tych 10 procent." 
- H.Voight
"Nie wiesz. Nie wiesz co my robimy, co poświęcamy, lub jaką cenę płacimy za to. Za pracę." 
- A.Dawson
"Z założenia trzeba podejrzewać wszystkich, a każda zbrodnia ma swoją logikę. Ze zbrodnią jest tak jak z dobrym garniturem, każda jest skrojona na inną miarę. Zdarzają się odstępstwa, ale zazwyczaj jest tak, że mali popełniają małe zbrodnie, a duzi – duże. Zbrodnia pasuje do człowieka. " 
- K.Vionne

#

NIENAWIŚĆ
Mroczna
(...) że jesteśmy jak sny, co czasami zmieniają się w koszmary. Jesteśmy przez jakiś czas, a potem odchodzimy w niespodziewanej chwili. Ludzie o nas zapominają, jak o snach. Bo tak naprawdę nas nie ma. Jesteśmy tylko dziełem czyjejś wyobraźni. Ja wiedziałam, że moment mojego odejścia jeszcze nie nadszedł(..) 

#

ZLATAN PETROVIĆ
Fedora
Zlatan Petrović, inspektor zuryskiej policji o chorwackim pochodzeniu, za najważniejszą w życiu uważa swoją służbę. Pewnego dnia jednak jego życie obraca się o sto osiemdziesiąt stopni: zostaje zdegradowany bez własnej winy. Ponieważ uważa obniżenie stopnia za bezpodstawne, prosi o pomoc prawnika. Nie jest mu niestety dane choć raz zająć się swoimi sprawami, bowiem w tym czasie w Zurychu odbywa się pokaz brylantowej biżuterii, który to tutejsza policja ma zabezpieczać. Petrović nie ma świadomości tego, jak wielkie znaczenie będzie miała dla niego ta sprawa, a każda kolejna w jakimś stopniu okaże się z nią zazębiać. Ostatecznie przecież mówi się, że diamenty są wieczne - a problemy z nimi związane ciągną się w nieskończoność, jakby została na nie rzucona klątwa...

#

Samantha Moonlight
Gdy młoda choreograf londyńskiego teatru Amelie Coast dowiaduje się o zamordowaniu jej siostry bliźniaczki- Kate, z miejsca rusza do Nowego Jorku. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej gdy policja umaża sledztwo wobec morderstwa. Dziewczyna jednak nie odpuszcza i wynajmuje najlepszego w Nowym Jorku detektywa- Jamesa McVeya. Bohaterowie muszą odbyć podróż w głąb umysłu mordercy i zrozumieć co nim kierowało, a w finale znaleźć seryjnego mordercę który podpisuje się jako Black Assasin.

#

BLACK BIRDS
BloodyLean
Niebieskie oczy pełne chęci do życia, pochłaniały je pełnymi garściami, cały czas drżąc, że cokolwiek ucieknie pomiędzy ich drobnymi palcami. Żyła jak najlepiej umiała, żyła przepełniona szczęściem, i dumą ze swojej rodzicielki, i nagle....
Jeden wypadek zabrał wszystko co miała, przepełnił jej cudowne życie strachem o swój los, otworzył jej oczy … Dowiedziała się, że przez wszystkie lata jej dłonie były zakute w łańcuchy..
Obawa o niepewną przyszłość, łączy się z zagadkami z przeszłości, teraźniejszość przyprawia ją o nowe Ja, teraz już nic nie jest jak dawniej, ona nie jest już tym samym niebieskookim aniołem. Niebo się rozstąpiło, spadła, stała się białym, wśród czarnych ptaków.

#

M.
Minęło pięć lat odkąd Amanda ostatni raz widziała się z bratem. Przez ten długi okres czasu nie dawał znaku życia. Wszystko się zmienia, a poukładane życie dziewczyny legnie w gruzach, kiedy w drzwiach jej mieszkania zjawia się Matt. Chłopak, z szemraną przeszłością i przyczyna jej kłopotów. Obaj pragną znaleźć Paula i dostać to, czego naprawdę chcą. Wyruszają zatem we wspólną podróż.

#

WOJENNA GRA
Blackie Line
Pingwiny z Madagaskaru… Wydawać by się mogło, że te słodkie, antarktyczne zwierzęta, będące bohaterami znanego i lubianego serialu animowanego, są zbyt niewinne, by być komandosami.
Ale co, jeśli nasi uroczy bohaterowie nie będą zwierzętami, a… ludźmi? Co, jeśli ich problemy będą dużo poważniejsze, zaś zagrożenie życia naprawdę realne? Co, jeśli ich wrogami staną się ludzie gotowi zrobić wszystko, by osiągnąć upragniony cel?
Co, jeśli posuną się oni do zamordowania przeciwników, by się zemścić…?
Zwyczajne zwierzęce przygody zamieniają się w pełne wartkiej akcji opowiadanie sensacyjne, którego głównymi bohaterami stają się świetnie wyszkoleni i jedni z najlepszych na świecie agenci wywiadu, a ich wrogami — bezwzględni i rządni zemsty przestępcy. Kto zwycięży, kto popełni fatalne w skutkach błędy, a kto już nigdy nie będzie brał udziału w żadnej potyczce, może okazać się całkiem niedługo…

#

ŚNIEŻKA MUSI UMRZEĆ
Sparrow
Po śmierci rodziców nie da się łatwo otrząsnąć, ale Carmen Febo postawiła się na nogi i wykreowała jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek odzieżowych, Febo. Wyjeżdża na wakacje, gdzie ma odpocząć i oderwać się od codzienności, lecz co jeśli demony przeszłości wkradną jej się w jak dotąd idealne życie, a zabójca sprzed lat powróci? Czekają Was niesamowite zwroty akcji, pełne namiętności i gorąca momenty oraz kłamstwa, których nie da się ukryć. 

#

ROZMYŚLANIE O ŚMIERCI JEST ROZMYŚLANIEM O WOLNOŚCI
Natallie'n N.
Dobrze ułożona panna mgr. Roksana Talaga jako dziecko obiecała swej przyjaciółce oddanie przez całe życie w sposób karygodny i teraz, gdy Stella przyjechała musi jej pomóc. Przez "przyjaciółkę" ładuje się w masę problemów z gangami i bardzo groźną sektą. Dodatkowo w jej głowie miesza osoba, której postawy nigdy by nie zaakceptowała.

#

FAŁSZYWA PRZYSIĘGA
Charlize
Fałszywa przysięga to historia młodego, z pozoru normalnego i szczęśliwego małżeństwa, które jak się później okazuje, nie jest wcale takie idealne, mimo, że oboje kochają się ponad życie. 
Na jaw wychodzi, że David nie jest wcale tym, za kogo się podaje i ma wiele mrocznych sekretów, o których Maggie nie ma pojęcia. W dodatku jego rodzinie grozi niebezpieczeństwo, a on za wszelką cenę stara się chronić żonę i małą córeczkę.
Tylko, czy Maggie będzie wstanie zrozumieć, że przecież on robi to dla ich dobra?
Czy ich miłość jest na tyle silna, aby wybaczyła mu wszystkie kłamstwa?
Opowiadanie pełne miłosnych wątków i sensacyjnych zwrotów akcji!

#

 DETEKTYW Z PRZYPADKU...?
Ola Ri
Czy otwarcie twarcie pewnych drzwi może zmienić bieg historii? Wielu ludzi się zastanawia czy pojedyncza decyzja może wpłynąć na losy innych? Snucie domysłów i tworzenie marzeń ... było jedyną rozrywką dziedziczki rodu Heartfilia - Lucy. Jednak jeden ruch klamką sprawił, że poznała Natsu Dragneela - detektywa komisariatu nr 1 w Magnolii , który dał jej odwagę podjąć decyzję ...
7 lat temu w tym samym momencie zniknęło 7 osób. Zostało po nich 7 przedmiotów i 7 ludzi będzie się starało odkryć zagadkę z przeszłości. Natsu Dragneel jeden z najlepszych detektywów teraźniejszości będzie chciał zmienić przyszłość, zostawić przeszłość i dać wyraz dniu dzisiejszemu ...
Spotkanie detektywa i arystokratki ... Morderstwo i współpraca ... Miłość i przyjaźń ... Przypadek czy ... przeznaczenie...
Kategoria: Fairy Tial OC, Przyszłość, Crossover, Nalu, Zbiór
Ostrzeżenie +16

#

Latte
Charlie jest zwykłą nastolatką, może troszeczkę zagubioną. Rodzicie wysyłają ją do elitarnej szkoły z internatem, gdzie mają poprawić się jej oceny. Poznaje tam przyjaciół, a nawet miłość swojego życia. A nawet dwie. Jest szczęśliwa. Ale wszystko zmienia się, kiedy w lesie znajdują ciało jednej z uczennic. Na jej nadgarstku ktoś wyciął literę "C". Co to oznacza? Kto chce zaszkodzić Charlie? Jaki udział ma w tym wszystkim Edith, dyrektorka szkoły?

#

Rhiannon
Mathilde Richer zaczyna współpracować z policją, tworząc pssychologiczny profil sprawcy. Jednak ekipa komendanta Jean'a Lamarre nie od razu polubi sympatyczną kryminolog.
Na blogu będą się pojawiać poszczególne części/tomy, w czym każdy z nich będzie opisywał inną sprawę i dzielił się na kilkanaście rozdziałów + prolog.

#

Mała Jędza
Katina wiedzie zwyczajne życie, jednak ono nigdy takie nie było.
Dziewczyna skrywa mroczne tajemnice. Katina i Katrina to jedna i ta sama osoba. Ludzie, którzy znali Katrinę chcą jej powrotu.
Katrina była zimna, bezwzględna, ci którzy ją spotkali wiedzieli co ich czeka, bali się jej pustego spojrzenia.
Katina ma znajomych, chodzi do szkoły, ale z czasem jej mroczna strona okaże się przydatna...
Chcesz wiedzieć jakie tajemnice skrywa dziewczyna?
Czy Katina zdoła normalnie żyć?
Może jednak dziewczyna wróci do dawnego życia i ponownie stanie się Katriną?
Opowiadanie pełne zwrotów akcji, tajemnic i kłamstw.
Czy jest w nim miejsce na uczucia?

#

Alex Anne
Alex przynależy do jednego gangu, Zayn do drugiego. Nienawidzą się nawzajem, a ich grupy są sobie wrogie. Co jakiś czas staczają walki przeciwko sobie. Pewnego razu, gdy Alex spotyka się z szefem i ludźmi z jej gangu na specjalnym spotkaniu, dostaje zlecenie - zabić i rozkochać w sobie prawą rękę szefa kierującego tamtą mafią - Zayna Malika. Czy poradzi sobie z zadaniem? Jakie przeszkody czekają na nią w drodze do celu? A może w jej życiu wydarzy się coś więcej?

#
Demiurg, haker, anarchista, ikona antykorporacyjnej opozycji nie żyje. Cyberterroyści robią z niego męczennika dla wolności, ikonę nowego powstania. Korporacje potwora i pretekst do zbrojnej akcji odwetowej. W powstałym zamieszaniu tylko Gabriela „Gaja” Drake jego żona zdaje się być zainteresowana tym, co stało się z Demiurgiem. Podróżując po cyberprzestrzennych zaułkach sieci, w sieci kłamstw własnych przyjaciół i pracodawców kobieta usiłuje zrozumieć, co się stało z jej życiem, oraz ocalić od śmierci siebie i swoich dwóch synów. Prawda okazuje się mieć jednak wysoką cenę.

#
NEVERBE


Cookie
Luke Hemmings, wokalista i gitarzysta zespołu 5SoS. Prowadzi wspaniałe, aż do momentu gdy prowadząc samochód pod wpływem alkocholu potrąca młodą dziewczyne. Jedno zdarzenie zmienia życie wszystkich. Czy Luke dotrzyma obietnicę? Czy Alison uratuje go przed śmiercią?

Przewrotne losy dziewczyny, często wpadającej w kłopoty i żyjącej na krawędzi prawa i przestępstwa, oraz miłości i zranienia. Wciągniętej od dziecka w nielegalne zgrupowania w których od lat siedzi jej ojciec. Nieszczęśliwie zakochanej w nieodpowiednim mężczyźnie a także mafiozie, mimo to uwikłana w dziwne emocje ze swoim najlepszym przyjacielem, a przyszywanym bratem. Jej życie od zawsze było inne, wypełnione skrajnymi uczuciami, nie zna ciepła pełnej rodziny ani prawdziwego domu. Pewnego dnia okazuję się że jej życie staje się tylko rzeczą do przetargu. Uczucia które łączą ją z przyjacielem, przeistaczają się w coś poważniejszego. Nagle w jej życiu pojawia się przełom, chłopak nakazuje jej zmianę w zamian za bezpieczeństwo. Czy zrezygnuje z aktualnego życia? Czy zgodzi się na warunki? Czy porzuci nieszczęśliwą miłość w dojrzałym mężczyźnie na rzecz miłości w przyjacielu? A może postanowi w tajemnicy połączyć oba życia oraz obie miłości?#