Zbiory opowiadań

Aleey
Na blogu publikuję swoje opowiadania. Czasami krótkie, jednoczęściowe, a czasami takie, które ciągną się przez wiele rozdziałów. Większość utworów ma w sobie wątek dotyczący związków homoseksualnych, ale znajdą się też takie, w których nie sposób znaleźć o tym jednego słowa. Serdecznie zapraszam do czytania i komentowania! 

#

suszak
Jeśli zamkniesz oczy i dokładnie się wsłuchasz, usłyszysz szmer skończonych rozmów, echo radosnych uniesień, cichy szloch i szczery śmiech nad ubiegłymi momentami. 
Lata 30. XX wieku, niewielki dworek na jednej z polskich wsi. Emilka jest młodą, naiwną dziewczyną, niepozbawioną wad i umiejętności podejmowania niewłaściwych decyzji. Przez jej życie przewija się starszy od niej o piętnaście lat mężczyzna, który początkowo jedynie ją odpycha, z czasem jednak wzbudza coraz głębszą, niemalże obsesyjną ciekawość. Historia o człowieku i jego skłonności do popełniania błędów, o motywacji do zbrodni i potrzebie bycia kochanym, o odnajdowaniu czystego, skrystalizowanego ja i poszukiwaniu prawdy w gąszczu pogłosek, podejrzeń i kłamstw. 
Na blogu zamieszczam także inne opowiadania i miniaturki w podobnym klimacie.

#

Ew
Pojawiają się nań wszystkie moje opowiadania, które do tej pory stworzyłam. Od dłuższych historii z rozpiętą fabułą, poprzez króciótkie miniaturki, na tłumaczeniach kończąc. Tematyka również rozpęta, choć królują fanfictiony z serii o Harrym Potterze.

#

Mossi
Pamiętasz jeszcze czasy, w których każdego wieczoru mama siadała przy Twoim łóżku i czytała ci bajkę? A może to był tata? Może w ogóle nie było ci dane słuchać opowieści na dobranoc? Niezależnie od odpowiedzi na poprzednie pytania, dziś to ja zapraszam Cię na takę "sesję". Rozsiądź się lub połóż wygodnie i ten jeden raz na tydzień znajdź czas, aby przed snem przeczytać dosłownie kilku akapitowe opowiadanko, najczęściej z dreszczykiem. Potem wyłącz komputer, zamknij oczy i pomyśl o tym, co mogło stać się wcześniej, a co potem. Potrenuj wyobraźnię, a następnie, zasypiając, zastanów się nad sensem ostatniego akapitu.

#

Agata
to, co piszę
to tylko pół grama
absurdu
kontrastu
sarkazmu

reszta i tak rozpłynie się
w siedemdziesiąt procent człowieka

#

Jaelithe
W Bibliotece Wyobraźni znaleźć można powieść fantasy z wątkiem psychologicznym, fan fiction potterowski opowiadający alternatywną historię Syriusza Blacka, krótsze utwory zwane one-shotami i wiele innych. Autorka pisze teksty, które przynależeć mogą na półkach z fantastyką, kryminałami, romansami i przygodówkami. Zapraszam do odwiedzenia mojej biblioteki!

#

Magda
kobiety przeróżne i w przeróżnych sytuacjach. Ująć wszystkie sprzeczności zawarte w tych fascynujących istotach. Ich czułość i niepewność obok pragmatyzmu i stanowczości. Anielską dobroć obok pragnienia odwetu płynącego ze zranionej dumy. Delikatność obok wyrafinowanego okrucieństwa. Będą to portrety zainspirowane obserwacjami kobiet, które znam, a także moimi własnymi przeżyciami.

#


Dilly Dally
Jestem gdzieś pomiędzy Wonderland, siódmym kręgiem piekła i Hogwartem. W piątek 13 błąkam się po brudnych zakamarkach Wiktoriańskiej Anglii. Czasem wyciągam pióro i przesiąknięty herbatą pergamin. Rysuję to, co widzę, czasem słowami, a czasem powłóczystymi pociągnięciami ręki.
Czasem, nie zawsze. Ostatnio jest to czasem.

#

Bardzo Poważnie
Cykl historyjek o Widzimrce i Mrzokonimowie, parze fikcyjnych agentów, stawiających czoło nieprzychylnym okolicznościom przyrody, szokującym wypadkom losowym i zagadkom wprawiającym w osłupienie. Tekstom towarzyszą zajawki filmowe i ilustracje, które stanowią też wprowadzenie do historii.

#

Eghem
Wyobraźnia nie zna granic, a `Evil is Coming` zaprowadzi cię w jej najdalsze, najbardziej skrywane zakątki, pełne nadziei i marzeń, jak i bólu, smutku i rozwianych złudzeń, zawartych w krótkich, jednoczęściowych opowiadaniach o różnorakiej tematyce. Poznasz ludzi stających przed trudnymi wyborami, spotykających się z rozczarowaniem, jak i tych gotowych zmierzyć się ze śmiercią.

#

Agnes May
Ten blog to zbiór różnych tworów literackich. Znajdziecie tu zarówno wiersze, jednoczęściowe opowiadania, jak i historie, na które składa się wiele rozdziałów. Piszę zarówno fanfiction jak i autorskie utwory. Podejmuję różne tematy, również te kontrowersyjne. Nie zabraknie dylematów, trudnych decyzji, poszukiwania własnej drogi w życiu i pogoni za miłością. Jest tu cała gama codzienności i... niecodzienności.

#

Niofomune
Storczyk pojawił się kiedyś, kilka dni, może tydzień temu, i od tego czasu lokator nosił się z zamiarem usunięcia intruza – kto to słyszał, żeby trzymać coś takiego na parapecie. Kwiaty na parapetach trzymało się w szpitalu, kiedy było się obłożnie chorym lub sparaliżowanym i z tego powodu przykutym do łóżka, ta wiedza była elementarna." - "Małpa"

#

Illuminata
Była, jest i będzie. Nie pokona jej nawet śmierć. Mimo że ciało ulegnie rozkładowi, a kości skruszeją, dusza przetrwa wszystko, nie porzuci życia ziemskiego. Będzie się błąkać po najodleglejszych krańcach świata, krańcach ludzkiej wyobraźni.
Podobno w przyrodzie nic nie ginie - ona jest tego najlepszym dowodem.

#

Dream Winchester
Czy gej znaczy inny? Jak ciężko jest młodemu człowiekowi zaakceptować swoją orientację, która odbiega od „normy”? A jak powiedzieć o tym rodzicom, czy też rodzeństwu? Te i wiele innych problemów, z jakimi borykają się homoseksualiści, zawarte są w opowiadaniach na moim blogu. Znajduje się na nim wiele tekstów, od fantasy po obyczajówki, w których pojawiają się wątki LGBT (głównie gejowskie). Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.

#

WIEK TO TYLKO LICZBY
Katie Roberts
Stronka stworzona z niczego, z nudów... Po prostu autorka pragnęła przekazać swoją twórczość innym oraz pokazać, że wiek w literaturze nie ma znaczenia. Ważne jest to, co człowiek ma we łbie i to, czego zdążył się zakuć, a nie jakieś liczby. (...)

#

ŚMIERĆ PO REINKARNACJI
Villena, Joylitte
Krótkie opowiadania. Dwie autorki. Główny temat - miłość i śmierć. Zaglądnij do naszych dusz. Zgadnij, co kryjemy pod skórą i w sercu. Co możemy ofiarować światu. Co możemy ofiarować TOBIE. Sprawdź!

#

Tusia
Zupełny bezsens, czyli coś, czego każdy kiedyś w życiu doświadczył. Jest zbiorem refleksji, recenzji oraz opowiadań, z którymi się jeszcze nie spotkaliście. Mimo radosnej okładki tematyka mroczna zagłębiająca się w tajniki ludzkiego umysłu i... bezsensu.

#

CICHY NIEDOSYT
Floydowa
Cichy niedosyt to blog, na którym pojawiają się przeróżne opowiadania, wszystkie związane z tematyką miłości męsko-męskiej. Jest to zbiór opowiadań, niektóre z nich są całkowicie przeze mnie wymyślone, inne osadzone w realiach świata m&a lub jakiegoś serialu. Publikuję opowiadania dłuższe, kilkurozdziałowe, ale także oneshoty. Wszystkie moje twory łączy jedna rzecz: opowiadają one o troskach, radościach i problemach życia codziennego, z którymi zmierzyć się musi każdy człowiek, jednak nie każdy im niestety podoła.

#

Ann Lilly
Wiek to tyl­ko liczba, która nie mu­si świad­czyć o doj­rzałości umysłu. To zdanie w zupełności zdaje się odzwierciedlać pewną dwójkę osób. Oni nie zachowują się jak normalni współpracownicy. Ona nie przejmuje się tym, że on jest jej szefem. Dla niego nie jest ważne, że jest od niego o trzydzieści lat młodsza. Nie liczy się nic prócz tego jak do siebie pasują. "Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?"

#

Maggie
"Tutaj, w środku, wiemy, że to piękna historia.
Po każdym, pełnym biegu dniu, spotykamy się. Siedzimy blisko, na kanapie, trzymając się za ręce i szukając celu swojego życia. Za każdym razem kiedy go nie znajdujemy, z rozpaczą i desperacją, gotowi do kolejnego zerwania się z miejsca i rzucenia dalej, spoglądamy na siebie.
Pomimo tego, pomimo tamtego. Pomimo wszystko widzę w jego oczach to znajome ciepło. Wiem, że nie musi być dobrze. Wiem to i on wie, dlatego nie mówimy.
Bo warto przypominać sobie, że jednak jest w życiu coś stałego, coś co nie przeminie. Coś prawdziwego, coś co sprawia, że warto się zatrzymać i stracić pierwszą pozycję w pościgu za fałszywym szczęściem."
Nieokiełznana wyobraźnia jakoś musi się wyszaleć.

#

Beatrice
Można by rzec, że jest to zbiór opowiadań o tematyce różnej - prócz zwykłych obyczajówek, przewijają się tutaj także romanse, historie fantasy, fanfiction potterowskie, ale nie tylko, a także można natknąć się na dramat spisany pod wpływem chwili i nigdy nie skończony. Pojawiają się zarówno miniaturki i one-shoty, jak i opowiadania odcinkowe. Najstarsze z nich nie są wysokich lotów, ale myślę, że każdy znalazłby tutaj coś dla siebie.

#

Arebell
Zbiór różnych opowiadań fantasy. W planie: wesoła młodzież z Akademii Magii, nadmiernie towarzyskie wampiry, demony pilnie poszukujące rozrywki i bliskie spotkania ze stworzeniami, których wolałoby się nigdy nie ujrzeć na oczy.

#

Sky Reeves
Blog poświęcony wszelakiemu pisarstwu. Znajdą się tu miniatury, jak i dłuższe opowiadania autorskie i fan fiction.
Każda kartka to inna historia. Każda historia dokłada swoją cegiełkę w budowaniu świata. Papierowego świata.

#

Chikusho 
Link odnosi do „bloga matki”, na którym obecnie publikuję „Szczególny stan umysłu”. Historia opowiada o grupie zdemoralizowanych nastolatków, którzy trafili do specjalnego ośrodka. Chłopcy zostali podzieleni na dwie grupy, w zależności od „choroby”, która im dolega. Istnieją dwa oddzielne domki na terenie ośrodka: „PSYCHO” oraz „JUNKIE”. Jednak, jak powszechnie wiadomo, tam gdzie spotykają się silne i dominujące charaktery, zawsze musi dojść do zwarcia.
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tą historią, a także innymi, które można znaleźć na stornie.

#

Jetta Jett
Początkowo akcja opowiadania zaczyna się w roku 2030.
Dean i Sam Winchester prowadzą spokojne, sielankowe życie. Wraz ze swymi partnerkami wychowują dzieci- nastoletnie córki. Dean pracuje jako mechanik samochodowy, a Sam został prawnikiem.
Pewnego jednak dnia cały porządek lega w gruzach. Podczas świętowania kolejnych urodzin starszego Winchestera w towarzystwie Chucka, Sama, Bobbiego i Asha, zauważają ogromną strugę światła, która pochłania ich pociechy.
Młodzi bohaterowie budzą się w 2010 roku...
Przygoda się zaczyna.

#

香奈子 
„Fabryka smile” to zbiór opowiadań — krótkich, długi, jednoczęściowych, wieloczęściowych, one-shotów, miniaturek — z półeczki yaoi. Przebierać można w ficzkach z fandomów One Piece, Kuroko no Basuke, Shingeki no Kyojin, Death Note i Mobile Suit Gundam 00.
Szczerzę gejozę w najczystszej postaci, a więc treść adresowana jest do różnych grup wiekowych, ale nie spodziewajcie się spektakularnych, dzikich seksów. Sporadycznie marnuję czas na ficzki heteroerotyczne.
Ten (po)twór służy głównie rozrywce. Amen.

#

Old Mary
Sandstorm woman to prostu każda napisana przeze mnie rzecz, która nadaje się do publikacji. A sądzę, że do tego nadaje się tylko jakaś jedna piąta tego, co piszę, czyli no nie taka znowu każda. Po prostu zbiór tekstów – czasem typowo pamiętnikowych, ale znajdą się z pewnością urywki opowiadań, zalążki, które nigdy nie przerodziły się w historię, krótkie jednoczęściowe historie zalegające po plikach – oraz strona powstała po to, żeby zmotywować mnie do pisania na każdy możliwy sposób.

#

rotz
Zbiór krótkich opowiadań, których wspólnym mianownikiem są własne przemyślenia, jedno dziwne uniwersum podzielone na kilka krain, od tych bajkowych, przez narkotyczne do mrocznych i chęć wprowadzenia czytelnika do tego świata.

#

~Esther
Brilliant secrets to niekończące się, niewyczerpane źródło wymyślnych opowiadań. Razem z czytelnikami przebrniemy przez różne gatunki, począwszy od powieści przygodowych, skończywszy na fantasy, czy obyczajówkach. Moja wyobraźnia jest aktywnym wulkanem wielu idei na opowiadania. Gdyby nie ona, blog z pewnością by nie powstał.

#

Lena
Blog pełen mieszanki wyobraźni i szalonych snów. Znajdziesz na nim krótkie opowiadania, przypominające wydarzenia z twojego życia, ale i także długie, bardzo wciągające opowiadanie o nastoletniej, seryjnej zabójczyni Samancie Rose, która odkrywa, że choć zabiła już setki ludzi, to wciąż posiada sumienie i uczucia. A co jeśli jednym z nich będzie miłość?

#

Tsuki
Blog ze zbiorami opowiadań przeróżnej treści, na podstawie M&A Naruto. Jeżeli niestraszne ci twory wychodzące spod mojej ręki, począwszy od psychopatycznych zapędów Nukeninów, poprzez wzajemne dogryzanie sobie pary gejów, owianą nutką tajemnicy historię morderczego upiora i survival w post apokaliptycznym świecie zombie, po XX wieczny romans rozkwitający w paryskich slumsach i wiele innych - zapraszam serdecznie.

#

Daisy Angel
Zapierające dech w piersiach i trzymające w napięciu, miłosne historie.

#

sernikowa Ola
Nadzieja - uczucie (w psychologii).
Nadzieja - jedna z trzech cnót teologicznych.
Nadzieja - imię.
Szczęście - sprzyjający zbieg, splot okoliczności.
Szczęście - emocje.
Szczęście - rozbawienie, zadowolenie.
Smutek - stan emocjonalny.
Smutek - cierpienie, furia.
Smutek - często wywołuje płacz
Galaxy - gwiazdy, pył, ciemna materia.
Galaxy - nadzieja, szczęście, smutek.
Galaxy - świat marzeń, snów i ludzkich pragnień.
Znajdziesz tu wszystko. Serio, wszystko.

#

Pikachu ♥
Na blogu znajduje się zbiór opowiadań, każde z nich jest osobną historią, która opowiada o różnych ludziach. Wiele historii miłosnych i nie tylko. Czy każda z nich kończy się szczęśliwie? Zapraszam!

#

JEDNI PRZEZ GRZECH SIĘ WZNOSZĄ, INNI PRZEZ CNOTĘ UPADAJĄ
Savie Tatsumi
Jeśli lubisz się bać, rozwiązywać zagadki razem z bohaterami czy pośmiać się z czyjegoś nieszczęścia jest to blog idealny dla Ciebie. Nietuzinkowi bohaterzy, tajemnica, często brak "happy endu", krwawe sceny, treść o głębi psychologicznej... Czego więcej trzeba psychopatycznej duszy?

#

Cupcake.
Zbiór opowiadań, w którym króluje fikcja, fantazja i uczucia. Anioły, magia i miłość przesiąknięte odrobiną tajemnicy, niespodziewane zwroty akcji a także walka dobra ze złem zamknięte w słowach.

#

Winduru
Od Wszystkowęszącego Psa, przez wędrownego maga, po studentkę, którą mylą ze staruszką. Każde z nich żyje w świecie, w którym nie chciałbyś się znaleźć - chociaż codziennie stajesz przed wyzwaniami, jakie przeraziłyby nawet skrzydlaka. Zaprzyjaźnij się z Ratiru, porcelanową lalką, albo wyrusz w podróż z Nake, która kiedyś była dziewczyną. Daj się porwać niezrównoważonej wyobraźni.

#

PISANINA FRIGUS
Frigus
Miłość. Zazdrość. Nienawiść. Żal. Śmierć. Strach. Poświęcenie.
Wojna. 
Wszystko to znajdziesz w krótkich opowiadaniach. Każdy tekst o czymś innym, a wszystko sprowadza się do jednej serii: Harry Potter. Zapraszam na bloga, który składa się z jednoodcinkowych opowiadań powiązanych fabularnie z serią Harry Potter. Każdy tekst z różnymi morałami. Najlepsze miejsce dla potteromaniaków, którzy szukają łatek kanonicznych - dopowiedzenia, co się stało z tym, a co było wcześniej z tamtym. Co mogło się stać. 
A wszystko zawiązane na tle jednej z największych magicznych wojen wszech czasów - z Lordem Voldemortem i śmierciożercami.

#

Fedora
KonFEDORAcja to treści o tematyce wszelakiej: krótszej, dłuższej, dostatecznie psychodelicznej. Niekiedy lądują tu również zakończone opowiadania, które kiedyś pisałam na osobnych blogach. Znajdziesz tu refleksje, kryminały, thrillery, fan-fiction, recenzje muzyczne i inne. Serdecznie zapraszam!

#

Fryne Wilde
Po przekręceniu zamka starej szafy, mieszczącej się na strychu ogromnego domu, przypominającego dawne pałace, otworzą się przed Wami drzwi do mojego małego świata. Od Was tylko zależy, czy odważycie się postawić stopę w tej nietypowej krainie, gdzie otaczające was dziwności są tworem umysłu Fryne. Blog ten jest zbiorem opowiadań, związanymi z mangą i anime. Znajdziecie tutaj historie przygodowe, erotyki bardziej namiętne, jak również te delikatniejsze, a także romanse, przeznaczone dla dusz, łaknących słodkich przypowieści o szczęśliwym zakończeniu. Duch sielankowego nastroju ześle na Was falę, której nie zdołacie uniknąć, podczas czytania przyjemnych opowiadań odpłyniecie w nieznane, może wzruszycie się losem Waszych ulubionych bohaterów, zamkniętych w tej krainie, będącymi moimi marionetkami, a także udzieli Wam się dobry humor, w czasie śledzenia akcji i rozmów, tych mądrzejszych oraz mniej rozgarniętych, lecz pozostających we wspomnieniach czytelników.

#

MROCZNE OPOWIEŚCI
Luxia
Na blogu będą pojawiać się opowiadania (zazwyczaj fantasy) mojego tworu. Czasami krótsze, czasami trochę dłuższe, ale zawsze (mam nadzieję) ciekawe. Zapraszam każdego kto jest zainteresowany.

#

Dominik Rafacz
Różnie rzeką po świecie, jednak to ja znam historię prawdziwą - na początku był Chajs. Nie wiem czym był dokładnie, ale był wówczas wszystkim i niczym. Z tej napełnionej otchłani, kryjącej w sobie wszelakie zarodki przyszłego świata, wyłoniła się wreszcie wszechpotężna Tchaja. Pławiła się ona w Chajsie, jako dziś łódź w oceanie. Małe zaś kawałki Chajsu pod Sweterek Niebieski jej wpadały i z resztkami włókien tegoż się mieszały. I tak, w pępku prastworzenia, pod wpływem ciśnienia, powstały Pawlilandy.

#

Mleko w proszku
Na blogu zamieszczam swoje opowiadanie autorskie traktujące o dwóch całkiem różnych od siebie i niezbyt się lubiących maturzystach. Jeden jest zapatrzony w siebie, drugi w astrofizykę. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze gazetka szkolna, która bardzo upodobała sobie ingerować w życie osobiste chłopaków. Oprócz tego opowiadania na blogu zamieszcza również fanfiki z rzadko w Polskim fandomie spotykanymi paringami.

#

WYMIAR WYOBRAŹNI
Agata N.
Zapewne każdy kiedyś patrząc w chmury wyobrażał sobie niestworzone rzeczy nadając im swoisty kształt. Blog ten jest symbolem pustej kartki, na którą chcę przelać powstałe w mojej głowie historie. Coś jak uformowana w wyobraźni dziecka najzwyklejsza chmura, która staje się czymś nieopisywalnym w logiczny sposób.

#

A.J. - TWÓRCZOŚĆ
A.J.
Opowiadana autorskie, brudne, pełne wulgaryzmów, przemocy, krwi, wybitych zębów i latających flaków, z pojawiającymi się niekiedy elementami mniej lub bardziej brutalnego seksu, czasem zahaczającego nawet o gwałt. Cyberpunk, postapokalipsa, dark fantasy - to można tutaj znaleźć.

#


ŚWIAT W MOJEJ GŁOWIE
Sztyletnica
Na swoim blogu publikuje krótkie zazwyczaj jednopostowe opowiadania, o charakterze fantastycznym. Moi bohaterowie to często ludzie, którzy w jakiś sposób mają do czynienia z światem nadprzyrodzonym i jego istotami. Staram się aby w moich historiach nie brakowało krwi, cierpienia i oczywiście trupów. ( Często już to mówię " Moi bohaterzy potykaja się lub ślizgają na tym co zostało po innych bohaterach.") Dla mnie słowo miłość nie istnieje a szcześliwe zakończenie ma zupełnie inną definicję niż dla większości ludzi. 
Odważysz się i wejdziesz do świata w mojej głowie?

#

WITAM W MOIM ŚWIECIE
Marzycielka
Na blogu będą zamieszczane moje opowiadania z gatunku fantastyki i romansu. Zapraszam każdego kto chce zawitać w moim świecie, w świecie marzycielki.

#

LEGILIMENCIUM
Legilimencja
Zbiór krótkich form, od drabble do opowiadań autorskich jak i fanfiction. 

#

GALAKTYCZNE CIACHA LITERACKO-CZEKOLADOWE
Toddy
Zbiór shitów autorstwa Toddy. Od opowiadania traktującego o najniebezpieczniejszym - dosłownie, zespole świata, dla śmiertelników znanego pod nazwą Guns N' Roses, w którym trup ściele gęsto, po mdłe romansidła z Piekła rodem. Jeśli lubisz suffering czy fluff, fantasy i przygodówki, nie dyskryminujesz miłości czysto chłopięcej czy czysto dziewczęcej, sprawdź, czy znajdzie się coś dla ciebie! Opowiadania spod szyldu oksymoronów i psychodelii oraz fanfiction maści wszelkiej. 

#

OPOWIADANIA NATHALIE ROSE
Nathalie Rose
"Gdy zgasną światła, wkracza magia. Już nic nie jest takie jak było kiedyś"
Blog z wytworami mojej wyobraźni. Jest on zbiorem moich wszystkich opowiadań, które napisałam bądź dopiero napiszę. Jest to moje małe dzieło, które pozwala mi być sobą.

#

HOT - COLD WATER
Amber
Hot - Cold Water to blog pełen słów. Od opowiadań po wiersze. Jest tutaj wszystko, co przyniesie wyobraźnia. A ona jest nieskończona. Więc, chodź. Zobacz na własne oczy to, czego większość nie dostrzega. Zatrać się w słowach.

#

MY SCARECROW
Eleonora
Mój Strach na Wróble to zbiór opowiadań pełen potterowskiego fanfiction i opowiadań autorskich. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: romans, dramat, thriller, horror, komedia czy też krótkie, lecz treściwe miniaturki. Staram się przelać swoją wyobraźnie na tego bloga. Oto moja przysłowiowa szuflada, jest w niej wszystko i nic. Zapraszam!

#

MAŁPEK PISZE
Małpek
Opowiadania są (czy raczej będą skoro to dopiero start blogu) różnorakie. Po trosze wesołe, po trosze wzruszające, a po trosze straszne.

#

NOWA OPOWIEŚĆ
roxette16
Na blogu znajdziesz różne opowiadania. Wszystkie spisane z jednego powodu: ponieważ pisanie, jak stwierdził Stephen King, może dać wolność. Skusisz się i zajrzysz, by przekonać się jak przejawia się moja?

#

KLAWIATURĄ I HERBATĄ
Joanna
„Klawiaturą i herbatą” w początkowych założeniach miało być blogiem "jednorazowym". Gdzieś w połowie pierwszego opowiadania zbuntowałam się. Postanowiłam, że "Klawiatura" zostanie moim miejscem w sieci na dłużej, prywatnym internetowym zeszytem z opowiadaniami, opowiastkami. Co je będzie łączyć? Pewnie miłość - niezależnie, czy w realnym, czy też w moim wymyślonym, alternatywnym świecie. Jestem niereformowalną romantyczką. A, że o miłości można pisać na wiele sposobów i ma ona miliardy twarzy...

#

OPOWIADANIA NATHALIE ROSE
Nathalie Rose
Blog z wytworami mojej wyobraźni. Jedno miejsce, kilka historii. Jak fale na morzu porwą cię w świat wyobraźni. Bo gdy gasną światła, wkracza magia. Już nic nie jest takie jak było kiedyś.

#

pisarzyna
Nigdy nie śniłam o spadaniu, lataniu, uciekaniu przed czymś. Za młodu często nawiedzał mnie sen o fryzjerze bez twarzy, ostatnio dręczą mnie koszmary, a raz byłam królową Aborygenów. Lubię sądzić, że sny to przebłyski "drugiej strony lustra", do której wchodzimy zasypiając w tym świecie. Może to dziwne, może jestem za stara na podobne przekonania, ale przecież każdy może sobie wierzyć w co zechce, hm?

#

WYBUDZONA
Kamila
Kornelia od najmłodszych lat musiała walczyć z losem. Początek jej historii ukazuje stratę najbliższych osób. Pewnego grudniowego dnia, maleńka i blada istota została przyniesiona na próg zakonu owinięta jedynie w cienki kocyk. Czy była kochana, wyczekiwana? Co zmusiło rodziców do porzucenia jej? 
Teraz, kiedy jest pełnoletnia musi samotnie zmierzyć się z życiem. Czy pozna swoje przeznaczenie i odkryje tajemnicę swojego istnienia?

#

Irma
Na blogu znajdują się dwa opowiadania. Oba są opowiadaniami Fantasy. "Empatka" - opowiada o perypetiach młodej kobiety, która posiada zdolności odczuwania ludzkich emocji. "Słoneczne Miasto" opowiada o przyszłości, w której władzę nad światem przejęły demony, a ludzie nie mają nic do powiedzenia lub są niewolnikami. Historia miłosna dziewczyny i demona pełna przygody i niebezpieczeństwa. Przeszłość i przyszłość spotykają się w teraźniejszości.

#

WRITTEN HEART
Dusia
Blog poświęcony jest w głównej mierze na pisaniu krótkich form tekstowych. Pojawiać się będą także inne rozmaitości ze świata.

#


GALIMATIAS - CZYLI WIZYTA W UMYŚLE SZALEŃCA
Gnijąca Panna Młoda
Galimatias to wszystko to, co szaleńcowi w duszy gra. Historie osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, hazardu czy od komputera - historie osób tak bardzo potrzebujących pomocy, osób niemo krzyczących. Niektóre z nich zainspirowane wydarzeniami prawdziwymi, inne wyssane z palca, jednak w równym stopniu realne i przepełnione wariactwem. Jeśli upadniesz, nikt Cię na siłę podnosić nie będzie, pamiętaj o tym, zagłębiając się w świat ludzkich słabości bo możesz skończyć tak samo jak oni - osoby kryjące się w umyśle szaleńca.
Powiedz mi, czy wiesz jak to jest wierzyć w coś, co nigdy nie istniało?

#

GeminiGirl
Blog głównie poświęcony publikowaniu osobistych opowiadań. Od czasu do czasu mogą pojawić się również jakieś dodatki w postaci osobistych refleksji oraz recenzji filmów, książek itp. Jednakże blog w szczególności koncentruje się na wyobrażeniach, marach, zwidach i urojeniach autorki.

#

W GĄSZCZU SŁÓW
Alathea
Ariadna wiodła na pozór normalne życie. Wkurzający brat. Nadopiekuńcza mama. Wiecznie nieobecny ojciec. Absorbujące studia. Zero planów na przyszłość. Życie układało się w schematyczną sieć rutyny, której nigdy nie udało się przełamać. Jednak pewnego dnia trafia do niej list. Ot, zwyczajna biała koperta, kryjąca zagadkową zawartość. Od tego momentu wszystko zaczyna się zmieniać. A to dopiero początek.

#

BO KTO MÓGŁBY POKOCHAĆ DZIEWCZYNĘ Z BLIZNAMI?
Chendelier One
Czy będzie w stanie pokochać dziewczynę z bliznami? Czy zaakceptuję jej burzliwą przeszłość? Czy przerwie walkę tylko dlatego, że jest trudno? Natalia zjawia się w Brazylii, z nadzieją na miło spędzony czas. Tymczasem będzie musiała podjąć ważną decyzję w swoim życiu. Dobrze wybierze? 

#

I HEAR VOICES TELLING ME TO KILL THE PEOPLE WHO HAVE KILLED ME INSIDE
Chendelier One
Na schizofrenię nie ma lekarstwa. Da się jedynie załagodzić objawy neuroleptykami i... miłością. Sam wie, jak to jest nie mieć wsparcia od najbliższych. Doznał samotności, ale poradził sobie z nią. Tajemnicza dziewczyna zjawia się w szpitalu, jako nowy pacjent. Wraz z przyjacielem za bardzo zainteresowali się jej losem. Nie tylko im, zależy na wydostaniu dziewczyny z miejsca, nazywanego szpitalem. Dowiedzą się koszmarnej prawdy, a wtedy zacznie się wyścig z czasem.

#

BELIEVE IN NO ONE, BUT YOURSELF
Chendelier One
Liczy się tylko dobra zabawa, wyrywanie panienek i litry wylanego alkoholu. Bo jak mogą inaczej spędzić czas w swoim gronie, poza meczami? Coś jednak zmieni się w dzień, kiedy największy casanova w Barcelonie, pozna siostrę swojego kumpla. 

#

BETWEEN THE LOVE AND HATE IT'S YOUR PLACE TO STAY
Chendelier One
Życie Natalii jest zagrożone. Tym razem nie są to żarty przyjaciół, a czas na stanie się dorosłą. Ochrona dziewczyny stanie się obsesyjną myślą jej przyjaciół. Czy wyjdzie im to na dobre?

#

JA, MNIE, MNĄ - TO SŁOWA, KTÓRYCH LUDZIE NAJBARDZIEJ LUBIĄ UŻYWAĆ
Kikyo Beta 
Zbiór moich autorskich opowiadań. Głównie inspirowanych twórczością J.K.Rowling, A.Bradley'a, Hiromu Arakawy, A. Sapkowskiego, G.R.R.Martina.

#

kotołaczka02
Nudzisz się? A może nie masz po prostu nic do czytania, a nie masz czasu na kilkuset stronicowe książki? W takim razie wpadnij do mnie!
Nie, to nie jest fanfiction, czy opowiadanie autorskie, które będzie ciągnięte w nieskończoność. To jest... zbiór opowiadań!
No weź... nie mów, że nie kręci Cię myśl o przeczytaniu kilku(nastu) opowiadań fantasy, czy też obyczajowych? Chyba, że wolisz scine-fiction... zaraz, zaraz, przecież taki tekst n a p e w n o też tam znajdziesz!
W skrócie: zapraszam Cię na mojego bloga z krótkimi opowiadaniami! Przyjmę Cię tam z szerokim uśmiechem i otwartymi ramionami!

#

Kaminaka
Samotne dziecko, przenoszone z domu do domu chce mieć rodzinę. Mając osiem lat jego matka odeszła i zostawiła go z ojcem. Ten nie mógł się z tym pogodzić. Wyładowując złość i frustrację na niewinnej osobie. Wtedy przydarza się coś, co zmienia jego życie... Prawa rodzicielskie zastały odebrane - raz na zawsze. W raz z kolejną rodziną małolat coraz mniej ufał innym i się izolował. Nie chciał bardziej cierpieć niż teraz. W końcu trafił do Itachi'ego Uchihy. Niby zawsze o niego dbał i się troszczył, zawsze mógł pogadać i poradzić się, lecz nie chciał sprawiać problemu. Nie miał przyjaciół. Aby ich zdobyć chciał naśladować popularnego chłopaka. Uczył się - tak jak on. Miał wysoką średnią - tak jak on. A i tak nic nie dostał, no może poza wizerunkiem kujona. A co jak wmiesza się w złe towarzystwo? Jak zareaguje Sasuke, młodszy brat Itachi'ego? Co się wydarzy?

#

decay
Opowiadania o tematyce yaoi z parkami z koreańskiego popu. GEJPOPY WITAJO I ZAPRASZAJO.

#

Cherry Szalona
Na blogu znajdują się krótkie opowiadania oparte o książki Ricka Riordana, Percego Jacksona.#

MOTYLE BEZ SKRZYDEŁ
valkoinen_peura

Na blogu prezentuję miniatury z bohaterami różnych seriali, filmów czy książek. Publikować będę również własne opowiadania oraz niekiedy one-shoty ze sportowcami.
#


Używając tylko czterech słów - jest to blog artystyczny. Używając więcej słów - chcę tu spisywać wszelkiego rodzaju historie miłosne - wymyślone i te, które sama przeżyłam, długie i krótkie, prawdziwe i wyśnione. Wszystkie jednak całkowicie moje.

#