Dramat ; Psychologiczne

Nefariel
Komuś, kto nie pamięta przedwojennej cywilizacji, życie po zagładzie atomowej wcale nie musi wydawać się takie straszne. Młodym ludziom niemal zawsze wydaje się, że świat należy do nich, nawet jeśli jest to świat pełen brudu, smrodu i ubóstwa.
Młodzi ludzie są w błędzie.
Będą musieli dorosnąć bardzo szybko, kiedy Florydę i okoliczne wyspy ogarnie wojna - wojna między rosyjskimi żołnierzami pod przywództwem potężnej kobiety, uważającej się za prawnuczkę Anastazji Romanowej, a komunistami, których fałszywie piękne idee trafiają w tych ciężkich czasach na bardzo podatny grunt...

#

Transe
Każdy z nas doskonale pamięta swoje dzieciństwo. Uśmiechnięte twarze rodziców i letnie wakacje nad jeziorem. Co jednak gdy zabraknie nam dwóch najważniejszych osób w życiu? To zależy od wytrwałości. Audrey Enderson odebrała to z wielkim trudem. Nabuzowana nastolatka zatraca się w świecie narkotyków, alkoholu i papierosowego dymu. Sprawy kąplikują się jeszcze bardziej gdy ucieka z domu ciotki by uratować swojego chłopaka zabranego przez policję. Napotyka na swojej drodze piątkę chłopaków z One Direction którzy zawracają jej w głowie. Czy są jednak w stanie pokrzyżować jej plany i stanąć na drodze? Czy dziewczyna ustąpi i czy znajdzie się ktoś kto jej pomoże?

#

Sen Chu & Fierce
Zayn Malik z One Direction powoli stacza się na dno, ciągnąc za sobą rozpadający się zespół. Pali, pije i ćpa bez opamiętania, nie przejmując się żadnymi konsekwencjami. Aż do chwili, gdy przypadkiem spotyka młodą, zagubioną dziewczynę i próbuje podnieść na nią rękę...

#

Fabregasek
Dolor Maldito to historia dziewiętnastoletniej dziewczyny, którą pokarał los. Dał jej kata w postaci ojca, a przecież to przy nim powinna czuć się bezpieczna, prawda? Mężczyzna ma nad nią władzę, do czasu, aż Danielle Peazer i Liam Payne ofiarują jej swoją pomoc.Czy ucieczka od ojca ją uratuje? A co takiego w jej życiu zmieni Zayn Malik, który od pierwszego spotkania z dziewczyną będzie chciał odkryć jaką tajemnicę ukrywa? Chłopak nie odpuści dopóki nie dowie się co takiego skrywa ta drobna blondynka, o której szczęście będzie chciał walczyć.

#

Juraszka
Co byś zrobił/a gdyby jakaś kobieta przysiadła się do ciebie w kawiarni i przedstawił się jako Śmierć? Właśnie coś takiego przydarza się głównemu bohaterowi. Grają razem w grę, w której mężczyzna wygrywa dodatkowe 24 godziny życia. 24 godziny życia, ze świadomością, że niebawem umrze. Spędza ten czas ze Śmiercią, czasem próbując zrobić porządek ze swoim życiem, a czasem z samym sobą. Przez ten czas oboje poznają się nawzajem, oraz swoją własną naturę. Opowiadanie zawiera wiele myśli refleksyjnych, jak i kluczowych pytań, które zadaje każdy z nas rozmyślając o końcu swego życia. Dla równowagi jest ono doprawione czarnym humorem.

#

PortElizabeth 
To jedna z dwóch historii mojego życia. Tak, wiem co myślisz: Masz tylko 17 lat. Odpowiem: To dobrze. Są gorsze wady.
Doszłam do tego, że to powieść psychologiczna, w której piłka nożna jest koniecznym dodatkiem.
Opowiada o Ani, dziewczynie, po której drugi główny bohater - Bastian, nigdy nie wie czego się spodziewać. 
Myślę, że to duży plus. Postać, która jest od początku wyrysowana czytelnikowi, tak naprawdę sprawia, że on jej nie poznaje. On dowiaduje się, że jest taka i taka, a gdy następuje przełom w jej życiu, nie może uwierzyć, że to naprawdę możliwe.
Bastian jest piłkarzem najbardziej prestiżowego klubu w Niemczech - Bayernu Monachium, Ania - redaktorem fikcyjnego wydawnictwa. Głównym zadaniem opowiadania jest odkrywanie życia i psychiki bohaterki. To ona napędza całą historię i nadaje jej charakter. 
Ta opowieść ma w sobie wiele bólu, ale też wiele kłamstwa, bo Ania już nie wie jak wiarygodnie żyć bez niego.

#

Ceviche
Wielka Brytania, czasy współczesne. Jonathan jest młodym chłopakiem, który niedługo będzie miał osiemnaście lat. W jego życiu wszystko układa się doskonale, a przynajmniej do dnia, w którym rodzice jego dziewczyny pukają do drzwi. Rozpoczyna się dramatyczna historia o kłamstwach oraz konspiracji, która doprowadza chłopaka w miejsca, w których nigdy nie był i nigdy nie będzie. Pełna wzruszeń opowieść o miłości, której się nie zna, o rzeczach, które dopiero się odkryje i zagadkach, których nikt nie powinien odkrywać. Opowiadanie jest głównie o tematyce homoseksualnej, jednak spotkać tam można oczywiście postacie heteroseksualne. Dodatkowo, czasami pojawiają się one-shoty. 

#

Hrabina Batory
 Witaj, mój drogi, zbłąkany Czytelniku. Otwierając te drzwi, zagłębisz się w Islandium: świat Wysp, poznawany oczyma dwunastoletniej Lady Klary Aversis, której życie w ciągu jednej nocy wywraca się do góry nogami. Jej matka ginie w wyniku morderstwa, osieracając Klarę i wpychając wprost pod opiekuńcze skrzydła stryja oraz w podwoje niezwykłej Aversyńskiej Twierdzy, zwanej Grotą. Klara jest przekonana, że znajdzie pośród jej mieszkańców zabójcę matki.
Jednakże wyłonienie mordercy spośród gąszczu szaleńców okazuje się karkołomnym wyczynem. Każdy z nich tworzy osobny świat, w który niebezpiecznie jest brnąć samotnie. Owe światy skrywają historie domagające się opowiedzenia, nierzadko smutne lub przerażające. Przede wszystkim jednak - niemal wszyscy mieszkańcy Groty posiadają motyw zbrodni. Tymczasem śmierć podąża śladem Klary niczym wierny pies, stawiając na jej drodze coraz to nowe zagadki: Dlaczego Aversisowie zaczęli ginąć? Co naprawdę dzieje się w szpitalu dla obłąkanych prowadzonym przez stryja? Co łączy hrabiego Aversisa z piratami, stanowiącymi przyczynę wielkiego głodu na Wyspach? Klara stanie również przed największą z tajemnic: sekretem własnego umysłu, władzy nad nim lub jej braku, normalności lub obłędu.
A śmierć powoli się niecierpliwi.
Któż jednak lepiej dogada się z kostuchą niż dziewczynka pałająca płomienną miłością do umarłych?

#

Feya
Ernest Kruk jest młodym, przystojnym mężczyzną, który osiągnął wszystko co zaplanował i niczego już nie potrzebuje. Życie nauczyło go, że uczucia to tylko przeszkody, niepotrzebne mrzonki, które przeszkadzają w osiągnięciu celu. Wszystko zmienia się, gdy wkracza pewna siebie i twarda jak stal, Jagoda Stalińska. Jego życie staje na głowie, a on dopiero teraz zaczyna rozumieć czym jest pragnienie.

#

Cath
Noc grzechu, a więc wszystko to, co dzieje się w sercu tuż po zapadnięciu zmierzchu. Najgorsze zdarzenia wywlekane na wierzch, wyciągane na światło dzienne. "Prawdopodobnie właśnie w tym momencie ktoś przychodził na świat, ktoś inny krzyczał, płakał, idealny mąż i ojciec bił swoją żonę, a córkę gwałcił, jeszcze inna osoba mogła właśnie przeżywać największe załamanie nerwowe w życiu, a jakaś niewidzialna siła pchała ją w stronę niedomkniętego okna, ktoś umierał - to więcej niż pewne. Historia lubi się powtarzać. Historia kołem się toczy. Historia wytyka błędy. Niestety historia nie pomaga nam ich naprawiać oraz nie gwarantuje tego, że nie będziemy jej powtarzać. Przy okazji zawsze znajdzie się ktoś, kto zniweczy cud narodzin." Noc grzechu to zlepek życiowych historii kilku z pozoru, nie mających nic ze sobą wspólnego bohaterów, a jednak coś ich łączy ... Owo COŚ wyjdzie na jaw dopiero w toku opowiadania. Zapraszam serdecznie i obiecuję szeroką gamę emocji, uczuć i niespodziewanych zwrotów akcji. 

#

Illuminata
Była, jest i będzie. Nie pokona jej nawet śmierć. Mimo że ciało ulegnie rozkładowi, a kości skruszeją, dusza przetrwa wszystko, nie porzuci życia ziemskiego. Będzie się błąkać po najodleglejszych krańcach świata, krańcach ludzkiej wyobraźni.
Podobno w przyrodzie nic nie ginie - ona jest tego najlepszym dowodem.


#

Anne
Rise of the guardians (pol. Strażnicy Marzeń) to wielka przygoda, opowieść o grupie bohaterów, a każdy z nich ma niezwykłe zdolności. Każdy zły duch, znany jako Mrok, chce przejąć władzę nad światem, nieśmiertelni Strażnicy Marzeń muszą po raz pierwszy w historii połączyć siły, by ocalić nadzieje, wierzenia i wyobraźnię dzieci na całej Ziemi.
Jedną z głównych bohaterów, który za wszelką cenę chce powstrzymać Mroka przed jego złowieszczymi planami jest Sarah. Która do tej pory pragnęła tylko jednego...być wolnym duchem, lecz znów będzie musiała stanąć wraz z strażnikami u boku w jak dotąd najtrudniejszym zadaniu jakim się zmierzy. Jednak nie będzie to takie łatwe. Oprócz Mroka, będzie musiała trzymać w tajemnicy sekret, który może wiele zmienić w życiu jej jak i Jack'a Frost'a nieodwracalnie.


#

Papryczka Chili
Świat magii staje przed niebezpieczeństwem, gdy największy czarodziej wszechczasów ginie z rąk mężczyzny, któremu ufał. Ludzie zaczynają naprawdę się bać, większość z nich nie ma pojęcia co zrobić, jak się zachować, jak ratować się przed nadchodzącym niebezpieczeństwem. Trwają jednak przygotowania do wojny, która może być tragiczna w skutkach. Wszyscy muszą połączyć siły, żeby zwalczyć tego, kogo się boją. Co jednak będzie, gdy niespodziewanie wykiełkuje miłość, w dodatku zakazana? Czy zmniejszy to szanse na racjonalne myślenie?

#

Papryczka Chili & Karolina Hołub
Nie każda miłość jest łatwa. Czasami musimy przejść przez piekło i mnóstwo niepowodzeń, aby móc w końcu osiągnąć to, na czym nam tak bardzo zależy. Jesteśmy pełni poświęceń i walki z samym sobą i swoimi słabościami. Próbujemy wszystkiego i popełniamy masę błędów. Czego jednak nie robi się dla miłości?
Świat czarodziejów po Ostatniej Bitwie potrzebował odbudowania, nauki życia od podstaw. Trójka przyjaciół - Harry, Hermiona i Ron - dalej postanowili trzymać się razem. Założyli rodziny i myśleli, że wszystko będzie dobrze. Że uda im się ochronić dzieci przed bólem i rozczarowaniem, przed strachem i cierpieniem. Ron i Hermiona jednak nie przewidzieli, że pojawienie się pewnego mężczyzny w życiu ich córki może tak bardzo wszystko zmienić i skomplikować.
Co się stanie, kiedy słodka Rose Weasley postanowi zbuntować się przeciw ojcu i zawalczyć o miłość, która nie powinna zaistnieć? Czy zniesie wszystkie trudy i upokorzenia? Czy na końcu tej ciężkiej i krętej drogi znajdzie to, na czym jej najbardziej zależy?
W życiu już nic nie jest takie łatwe...

#

Kyra
Jaki jest sens życia bez celu? "Jeśli nie masz celu, to niech jego szukanie stanie się celem" - odpowiada główny bohater opowiadania "Dwaj bogowie". Tylko te słowa trzymają go na tym świecie.. do momentu, kiedy spotyka boga - jak wówczas myśli. Czy ów bóg wskaże mu drogę?
(Czyli opowiadanie przygodowo-psychologiczno-niewiadomojakie oprawione w klimat Japonii i nagromadzenie symboli)
W moim (pod)świecie znajdziesz również wiersze, rysunki i inne dziwadła.


#

Old Mary
W świecie magii nastały czasy linczów, wzajemnej nienawiści i nietolerancji dla odmieńców, co zbliża wszystkich do krwawej wojny. Niegdyś wolne przepiękne krainy przeistaczają się w totalitarne, odgrodzone od reszty świata miasta. Czarodzieje, którzy zwykli pokonywać bariery i żyć razem, dzielą się na kasty. Pojawia się pogląd, twierdzący, że ci, którzy mają mniejszą moc niszczą rasę czarodziei.
Wśród wielu miast również Zachód. Miasto zamieszkiwane od lat przez najsłabszych również przygotowuje się do walk.
Właśnie tam mieszka Jo Green – kobieta jednego z głównych dowódców ruchu oporu na Zachodzie. Wkrótce okazuje się, że, aby przeżyć, musi porzucić swoje dotychczasowe życie i zapomnieć o nim. Pomaga jej w tym John Moon, który wydaje się być ważną ikoną w zagadkowym klubie Ivo, Michael Plath i - znacznie wyprzedzająca swoją epokę - Faye Reo.
Jo chce stanąć do walki, wyzbyć się dawnych uczuć i zacząć zupełnie inne życie u boku nowych przyjaciół, lecz wojna jest jedynie dla mężczyzn, dawnych miłości i więzi nie zabije żadna zbrodnia, a tajemniczym znajomym ciężko zaufać.

#


Transe
W cierpieniu można zatracić się tak niewyobrażalnie, do tego stopnia, że w bólu znajdzie się szczęście. W zimnie, tęsknocie można odnaleźć swoją harmonię życia, swoje przeznaczenie i czuć się spełnionym. Czy więc w świecie Louisa i Harry`ego, bycie dla siebie nawzajem; mimo nieszczęścia i bólu, jaki muszą znosić będąc razem; stanie nad szczęściem?
Louis tak naprawdę nic nie wie o Harrym, mimo że zna go od roku. Jakby tego było mało, Harry ma niezwykły wpływ na Louisa, nie wypowiadając nawet słowa. A gdy młody Tomlinson co dzień stoi przed panicznym strachem zachowań Harry`ego, nie zauważa wielu rzeczy...

#

Nika
W miękkim puchu się chowała
Biegała boso po róży płatkach
Nigdy się nie przewróciła
Jakby bez grawitacji chodziła po świecie
Nagle wpadła w atmosferę
Obdarta z szaty kłamstwa
Uderzona w chłodny policzek
Obudziła się Śpiąca
Lecz w odmiennej przestrzeni
Bez wiernego Stróża Anioła
Samotnie wystawiona na bój
Nieuzbrojona marzycielka
Walczy z dziczą o przetrwanie
Nie szuka drogi powrotnej
Modli się by znaleźć siebie
Żeby dotknąć niezniszczalnej prawdy

#

Nykss
Akcja Alchemii dzieje się we współczesnym Londynie. Skupia się wokół 18-letniej Alice Boyle, która została praktycznie porzucona przez matkę i skazaną na łaskę ojczyma i jego syna Nicka, który żywi do niej dziwne uczucie.
Z biegiem czasu dowiadujemy się, że dwójka naszych bohaterów ma swoje sekrety i nie każde spojrzenie jest takie niewinne jakby się mogło wydawać.
Chemia uczuć występująca pomiędzy bohaterami nie zawsze jest zgodna z ich przekonaniami oraz tym co mówią normy społeczne i na co pozwalają.

#

Julaa
Roonie jest dziewczyną, która ma wszystko. Pięknego chłopaka, bogatych rodziców. Przyjaciół z „elity”. Czego może brakować takiej dziewczynie? Może potrzebować jednego. Miłości. Prawdziwej, rodzicielskiej, bezwarunkowej. Po pewnym wydarzeniu jej życie obraca się do góry nogami. Poznaje wtedy Annę. Co wyniknie z ich znajomość?

#

MissKukardka
Ellizabeth jednego dnia traci wszystko - nadzieję, spokój, szansę na normalne życie. Rodziców. Tak, zginęli w wypadku. A Liz? Ona musi jechać do Londynu, do brata. Do miejsca, gdzie nie zna nawet języka. Jednak wydawać by się mogło, że to nic wielkiego, że za chwilę jej życie wróci do normy. Ale co jeśli jej los ma inne plany? Jeśli chce sobie trochę z niej pożartować?
Narkotyki, przemoc, samotność, prostytucja.
Co zmusiło Liz do zejścia na tą drogę? Czy jeden chłopak zdoła ją ochronić? Jeśli nie jeden, to może pięciu?

#

Misao.
Zemsta to jedyna droga jej życia. Wieczność leży u jej stóp, gotowa aby służyć w wypełnieniu przeznaczenia. Plątanina spraw Królewskich zmienia formę przeznaczenia. Vampyyria, która doświadczyła tyle bólu i nienawiści w swoim życiu teraz odpłaca się z nawiązka tym, którzy uczynili z jej życia piekło. Fińskie lasy nie są bezpieczne dla człowieka. Lecz dla Vampyrii są doskonałym schronieniem. Jednak przeznaczenie płata jej figla. Wmieszało ją w Królewskie poczynania, co kompletnie rujnuje jej plan zemsty. Czy uda jej się spełnić wymagania rodziny i Królestwa?

#

saltyblackberries
Życie toczy się na kilka sposobów, jedni wybierają cięższe, inni prostsze rozwiązania, ale co gdy rzeczywistość zaczyna przybierać niecodzienne kształty, kradnąc po drodze nasze zmysły? Clara i Raphael poznali się w Londynie ok 2010r.
On: Chłodny, tajemniczy, młody muzyk.
Ona: Poszukująca swojej autentyczności młoda i ambitna korektorka znudzona pospolitym życiem. Czy dla pewnych osób potrafimy robić wyjątki? Tych dwoje wydaje się być na dobrej drodze, jednak czy wszystko czego można dotknąć, czego można posmakować lub dojrzeć jest faktycznie prawdziwe? Gdzie zaczyna się przepaść w kompletne zatracenie?
Śmierć przecież wcale nie jest tak odległa jak nam się wydaje. Jest we wszystkim z czym mamy do czynienia, a najszybciej znaleźć ją można w drugim człowieku.

Historia o mentalnym okrucieństwie, pięknej i tragicznej więzi emocjonalnej między dwojgiem młodych ludzi, poszukiwaniu swojej seksualności, oraz kłamstwie, które zadecyduje o czyimś losie.

#

Rosesylla
Park Bom budzi się w szpitalnym łóżku. Nic nie pamięta, a obok niej znajduje się nieznana jej kobieta, która twierdzi, że jest jej najlepszą przyjaciółką. Na dodatek, potem zjawiają się dwaj mężczyźni, którzy podobno też są jej przyjaciółmi.
Po wyjściu ze szpitala musi poznawać wszystko od nowa, ale jej przyjaciele pomagają jej.
Wszystko idzie dobrze, doskonale odnajduje się, w tym nowym dla niej świecie.
Dlaczego więc każdy patrzy na nią ze smutkiem w oczach?

#

Sean i Viper
Rita i Laura. Ogień i woda. Dwie przyjaciółki. Stąpają po świecie ponad dziewiętnaście lat, przez co zdążyły już zakosztować goryczy egzystencji. W ich żyłach buzuje krew zmieszana z najróżniejszymi narkotykami, czy alkoholem. Obie uzależnione, dążące do błogiej śmierci. Nie mają nikogo prócz siebie. Rodzina jest dla nich jak ktoś obcy. Oni się na nie wypięli, więc one zrobiły to samo. Zaczęły od nowa, w zupełnie innym miejscu, gdzie nikt ich nie znał. Płacz to ich kompan, a radość największy wróg. Walczą każdego dnia, by choć na chwilę móc poczuć się jak prawdziwi ludzie. Już dawno przestały nimi być. Przynajmniej tak im się zdaje...

#

Capitan Pipes
Dylan Grave musi spłacić dług o jednego z groźniejszych mafiozów w latach 50. Przesiadując w barze i chlając whiskey oraz paląc papierosy rzeczywiście wiele nie załatwi. Ale nikt go nie rozumie. Nikt? Nie jest jedna dziewczyna, która przybyła z Nowego Yorku do Las Vegas, aby przeżyć przygodę życia. Nikt nie ma nic przeciwko, aby ta przygoda uratowała Dylana od zagłady. Jednak nie obejdzie się to bez szwanku. W końcu domena to sex, drugs i rock n' roll. Handlowanie narkotykami i zadawanie się z mafią nie jest do końca legalne. A to, że jeżdżą skradzionym Cadillaciem z rock n' rollem w radiu wcale ich nie usprawiedliwia. Idźcie po śladzie petów i plam po whiskey, a znajdziecie się na przełomie w latach 60. I doznacie uczucia, które jest spowite mrokiem. A symbolem mroku jest dym od papierosów.

#

Old Mary
Gdy świat upada, Andrea jest zaledwie dzieckiem i jako mała dziewczynka wraz z matką musi przystosować się do okrutnych zasad panujących w nowym, wynaturzonym społeczeństwie.
Jest przekonana, że nikogo już nie spotka w wyniszczonym przez zarazy i ludzi mieście, jeśli tylko będzie ostrożna. Jej jedynym pragnieniem jest przeżycie tylu dni, ile będzie jej dane bez względu na okrutne warunki i niebezpieczeństwa. Choć tego nie chce, na jej drodze stają różne osoby; niektóre są jej wrogie, niektóre stają się bardzo bliskie. Sama nie wie, którego typu osoby bardziej jej przeszkadzają w spokojnym, samotnym życiu.

#

Clio
Rok 2024. Zostaje znalezione ciało młodej kobiety, która, poprzedniego dnia, otrzymała nagrodę, przyznawaną przez Międzynarodowy Instytut Badań. Kobieta, o której nikt wcześniej nie miał pojęcia, z dnia na dzień staje się sensacją gazet całego świata, gdyż, zdaniem wielu, niesłusznie została laureatką tak prestiżowej nagrody. Fale spekulacji oraz próby ustalenia jej śmierci wywołują powszechne zainteresowanie zmarłą panią naukowiec. Powstaje tysiące plotek i artykułów w gazetach, ale tylko jeden dziennikarz wie, że żadne z tych informacji nie są nawet w połowie prawdziwe. Mężczyzna postawia stworzyć własny reportaż, aby ustalić, kto stoi za śmiercią kobiety. Czy odkryje jakie znaczenie miał w tym wszystkim wiersz znaleziony w ręce młodej badaczki oraz symbol liczby π na jej szyi?

#

Capitan Pipes
Poczciwy Auggie nadal stoi za ladą, rozmawiając z nowymi ludźmi lub dzieląc się szczęściem ze starymi przyjaciółmi. Poznaj historię Brooklynu i zobacz, że jestem tam miejsce również dla Ciebie! Wszytsko dzieje się w jednym miejscu - w sklepie z papierosami, a bohaterem jest Auggie, ale co to ma za znaczenie. Jest to obserwacja ludzi, czasem przerysowana, a czasem nie.

#

Ka.
Paryż. Miasto miłości. Dla Niej – miasto samotności i izolacji od szczęścia, które mogła otrzymać, a którego świadomie nie wybrała. Uwięziona w rutynie, żyjąca wśród kłamstw i fałszywych przyjaciół, za jedynego sprzymierzeńca mając swoje własne dzieci i ukochaną siostrę. Dramat, o którym nigdy nie marzyła, a który sama sobie zgotowała. Teraz, w wieku czterdziestu sześciu lat, gdy na włosku wisi jej kariera zawodowa i małżeństwo, wraca do przeszłości, która nagle staje się możliwa do naprawienia.

#

Lexie Shade
Śmiech.
Krzyk.
Zamieszanie.
Ale mnie to nie interesuje.
Nie ma mnie tu i tylko to się liczy.
Przyjemna nicość.
Patrzę przed siebie, ale tak naprawdę nic nie widzę.
Uśmiecham się sama do siebie.
Czuję przyjemny chłód podłogi, który w jakimś stopniu utrzymuje mnie przy świadomości, że w jakimś stopniu ciągle tu jestem.
Kolejne krzyki.
Większy uśmiech na mojej twarzy.
W mojej głowie jest jedynie nadzieja, że to wszystko nareszcie się zakończy, że stanę się wolna, w końcu szczęśliwa.
Zapada ciemność.

#

Whimsey i fancy
Dwudziestoletni Rosjanin, zdominowany przez swoje nieszczęścia, zgadza się oddać instytucji rządowej drobną przysługę, która w zamian oferuje mu wyjście ze wszystkich długów. Transakcja wydaje się tak imponująca, że młody Dmitrij nawet nie podejrzewa, że znalazł się w samym środku piekła.
Po kilku miesiącach efekty uboczne dają o sobie znać i Rosjanin zdaje sobie sprawę, że jest częścią nielegalnego eksperymentu. Na własną rękę zaczyna prowadzić śledztwo, które doprowadza go do człowieka, twierdzącego, że wykradł „złoty środek” z państwowego instytutu…
W ten sposób losy dwóch mężczyzn scalają się w jedno, razem ruszają w podróż, która pozwoli odkryć im istotę objętych tajemnicą badań.

#

ramoncia
W życiu Ramony przeszłość nierozerwalnie splata się z teraźniejszością i nie ma od niej ucieczki. Dziewczyna, wychowana w kiepskiej dzielnicy Bronxu, dzieląc pokój z jedenaściorgiem rodzeństwa, stara się przede wszystkim zachować resztę człowieczeństwa, którego wagę wpoił jej ojciec. Kiedy mężczyzna trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze, wszystko zaczyna się walić i dzieciakom grunt usuwa się spod nóg. Ramona zostaje skazana na pobyt w zamkniętym zakładzie poprawczym, skąd, w następstwie pechowych wydarzeń, zostaje przeniesiona na tymczasową obserwację do oddziału psychiatrycznego. Najstarszy z braci, Marc, zostaje zaczepiony przez gangsterów, którym ojciec jest winny pieniądze, i zaczyna z nimi współpracować. Nicole dręczą rozterki, czy ucieczka do dalekiego Londynu na pewno była takim dobrym pomysłem. Każdy z rodzeństwa radzi sobie w inny sposób, czy w końcu odnajdą wspólną drogę?

#

Myszogon
Imperium rośnie w siłę, wcielając kolejne podbite państwa. Ludzie cierpią pod jarzmem okrutnego Cesarza, Straż Imperialna sieje terror na ulicach, codzienne egzekucje, bezpodstawne aresztowania i ciągły głód z wolna pozbawiają ciemiężoną ludność ducha. Jednak niewielkie państwo Tallen stawia niespodziewany opór. Wśród licznych bojówek partyzanckich, w walkach bierze udział grupa zwana "Szesnastką". Mimo dzielnej obrony i wielkich poświęceń, król Radan podpisuje kapitulację i Tallen staje się częścią Imperium.
Po 20 latach, pozostali przy życiu członkowie Szesnastki spotykają się ponownie. Czy ponownie zdołają sprzeciwić się władzy? Czy znajdą w sobie dość siły, nadziei i czy wybaczą sobie popełnione błędy?

#

NightRaven
"(...)Nikt bowiem nie wie, że Króliczek postanowił zmienić las. Są nowe tereny, są i nowe ofiary. Ukrył się głęboko i czeka na odpowiedni moment, ostrząc swe pazurki.
Ten moment nieuchronnie się zbliża…
… NADSZEDŁ…" Dania. Wszystko jest pięknie, Eliza dostaje dom w spadku, nowy chłopak i te sprawy. Nie mogło być lepiej. Nie wie tymczasem, że to wierzchołek góry lodowej, coś na osłodzenie łez, taka nutella przed papryczką chili. Dziewczynie przyjdzie wmieszać się w wydarzenia, które wstrząsną całą Danią. A wszystko za sprawą tajemniczego Królika... Czy masz odwagę wejść w świat w którym króliki mordują?

#

Old Mary
Sandstorm woman to prostu każda napisana przeze mnie rzecz, która nadaje się do publikacji. A sądzę, że do tego nadaje się tylko jakaś jedna piąta tego, co piszę, czyli no nie taka znowu każda. Po prostu zbiór tekstów – czasem typowo pamiętnikowych, ale znajdą się z pewnością urywki opowiadań, zalążki, które nigdy nie przerodziły się w historię, krótkie jednoczęściowe historie zalegające po plikach – oraz strona powstała po to, żeby zmotywować mnie do pisania na każdy możliwy sposób.

#

Dafne
Jak odbić się od dna, kiedy jedno koszmarne wydarzenie wstrząsa całym naszym dotychczasowym życiem? Zuza stara się poznać odpowiedź na to dręczące ją pytanie. Dopiero po czasie postanawia chwycić swój los we własne ręce. Czy poradzi sobie z zadaniami, jakie stawiają przed nią inni? Czy zdoła sprostać własnym oczekiwaniom? Czy jej metamorfoza nie wymknie się spod kontroli? Czy odnajdzie szczęście, nękana krążącą nad nią grozą zemsty i powracającymi wspomnieniami z najgorszych chwil życia? Co zrobi, nie wiedząc, komu może zaufać?
Przeszłość jest dla niej jak trucizna wpadająca do serca i rozprowadzana żyłami po ciele. Czy odnajdzie antidotum?

#

Nicka
Miłość
Ból
Cierpienie
Strach
Modlisz się, by kolejny dzień przyniósł z sobą szczęście.
Chcesz zaznać spokoju.
Nie masz siły uśmiechać się, gdy ból bierze górę.
Wtedy najlepszym wyjściem jest żyletka.
Od częstego użytku jest już brudna.
Lecz Ty jej nie umyjesz.
Ona jest równie brudna jak Twoje życie.
Tak samo zużyta i wykorzystana.

Tak, mam dokładnie tak samo..

Zayn mnie wykorzystał. Pozbawił uczuć.
Zrobił ze mnie jeszcze gorszego potwora niż on.
Przez niego moje życie to piekło.
Przesiąkam tym gównem.
Chce uciec.
Pozbyć sie wspomnień.
Zapomnieć..
Ucieczka w tej sytuacji wydaje się najlepsza.
Najciekawsza..
Tylko jak? Skok z mostu? Nie, paniczny lęk przed wodą mi to umożliwia. Już próbowałam.
Żyletka? Przecięta żyła? To także odpada.
Tabletki i nieskończony sen..

#

Tiny Drug
" Nikt nie czepiał się tego, że mam problemy, że nie daję rady z samą sobą, że pragnę coraz częściej jednego. Śmierci. Z każdą sekundą robiłam się coraz bardziej krucha, usychałam a oni nawet tego nie zauważali. To była właśnie ta luka, na którą czekałam. Trafić w punkt, w którym nikt nie zauważy i po prostu zniknąć.
Z każdą raną byłam coraz bliżej finiszu. Byłam tak szczęśliwa, jednocześnie płacząc z bólu, który zadawał mi świat. Zatracałam się w własnych myślach, we własnym "gównie". Wszystko szło zgodnie z planem, póki do mojego świata nie wkroczył ON. Stąpający krucho po ziemi, szukający tego, co ja. Ukojenia we własnym bólu.
Był niczym anioł, który uratował mnie przed najgorszym błędem jaki mogłam popełnić. Jednocześnie i ja odratowałam go tonącego we własnych łzach i rozpaczy. Pragnęliśmy uwagi, szukaliśmy oparcia i bezpieczeństwa aż w końcu trafiliśmy na siebie."

#

LadyMay
Jeanny jest wrażliwą, młodą kobietą, która przytłoczona szybkim tempem życia gubi się wypadając z jego rytmu. Przy swoim boku nie ma nikogo, kto mógłby pomóc jej poukładać poplątane myśli, skazana więc na samą siebie sięga po kartkę i długopis. W książce telefonicznej znajduje adres mężczyzny imieniem Dave, do którego zaczyna regularnie wysyłać listy. Z każdym kolejnym napisanym słowem Jeanny przywiązuje się do myśli, że ma kogoś, komu może o wszystkim powiedzieć i choć nie zna Dave'a osobiście, ufa mu bardziej niż sobie samej. Korespondencja z obcym mężczyzną zaczyna być codziennym obowiązkiem jak poranne picie kawy, ponieważ bez żadnej z tych czynności nie potrafi normalnie funkcjonować. Mimo tego, że samotność już nie huczy w jej uszach, na myśl nasuwa się jedno istotne pytanie; dlaczego łzy coraz częściej płyną po policzkach tej młodej kobiety?

#

Marchewkowe Pole
Budzę się rano, spoglądam za siebie. Widzę ludzi, obrazy, których już nie ma. Leniwie się przeciągam i wyrzucam z głowy resztki koszmaru. Nie lubię snów. Rozdrapują stare rany, pokazują obrazy, na które tak bardzo nie chcę patrzeć.
Nabawiłem się bezsenności. Wieczorami popijam tylko kolejne kawy by pozbyć się tego ciążącego mi uczucia zmęczenia. Nie chcę spać. Chciałbym już odejść. Chciałbym zniknąć ze świata i zostać zapomnianym.
Do tej pory dążyłem do tego, żeby stać się niewidzialnym. Udało mi się. Człowiek, którego imienia nikt nie zna. Ot, taki tam zwyczajny mieszkaniec kwatery w jednej z Londyńskich kamieniczek. Jestem tak na wskroś zwyczajny, że chyba bardziej się nie da. Jedyne, co odróżnia mnie od innych ludzi to fakt, że skrywam w sobie tajemnice. Wiele tajemnic. Nie... I tak Ci nie powiem.
Osiągnąłem mój cel. Nikt mnie nie zna, nikt za mną nie tęskni. Nie mam przyjaciół, nie mam rodziny, nie mam znajomych. Dla nich jestem martwy. Zdradziłem ich i to zawyrokowało nad moim życiem i moją samotnią. Nie, nie żałuję. Zasłużyłem.
Teraz mogę tylko w męczarniach powracającej przeszłości oczekiwać dnia ostatecznego, kiedy aniołowie zstąpią na ziemię i strącą mnie w otchłanie piekielne, skąd przybywam.
Cyrille Nolan.

#

TinyDrug
Historia Justina Moon'a (Justin Bieber) oraz Rosalie Sykes (Barbara Palvin).
Sumienia nie da się wyłączyć. Ja też tego nie potrafię. Parę razy próbowałam, bo i mnie dokucza czasami. Ale się nie da. Można je tylko na jakiś czas zagłuszyć. Najlepiej żyć z nim w zgodzie. Nawet pogadać z nim nie można. Poza tym trudno je napotkać. Siedzi ciągle gdzieś w Podświadomości. Najchętniej wyłazi w nocy.
Jest taki moment, kiedy ból jest tak duży, że nie możesz oddychać. To jest taki sprytny mechanizm. Myślę, że przećwiczony wielokrotnie przez naturę. Dusisz się, instynktownie ratujesz się i zapominasz na chwilę o bólu. Boisz się nawrotu bezdechu i dzięki temu możesz przeżyć.
Nie ma nic bardziej cennego niż czas, który nam poświęcają inni. Swój własny, tylko raz dany im czas, którego nie można ani cofnąć, ani powtórzyć. Podarowałeś mi coś, co nawet trudno nazwać. Poruszyłeś we mnie coś, o istnieniu czego nawet nie wiedziałam. Jesteś i zawsze będziesz częścią mojego życia. Zawsze.

#

Sztyletnica
Główną bohaterką tego opowiadania jest Raven, zamknięta w sobie, pesymistyczna i trochę mroczna nastolatka. Jej życie nie jest normalne, ale stara się żeby było jak najbliższe temu które prowadza zwykli ludzie. Jej życie w ciągu kilku dni wywraca się do góry nogami. Raven dowiaduje się że jest dziedziczką wielkiej mocy. Nagle zostaje ona wciągnięta w sieć intryg, których nici zostały utkane tysiące lat przed jej narodzinami, i czy tego chce czy nie musi wziąść udział w grze która zaczęła się za czasów panowania faraonów.

#

Prześladowca
Blog z tajemniczymi, zapadającymi w pamięć historiami, o których nie będziesz mógł przestać myśleć. Najnowsze premiery: "Kosztem człowieczeństwa" (start 01.XII), "Pamiętnik Mordercy - restart" (początek przyszłego roku)
(opis najnowszego projektu --->) Jest to głęboka opowieść, nie pozbawiona refleksji na temat sensu istnienia, przekleństw, scen przemocy i wykorzystywania /w granicach dobrego smaku/. Ale przede wszystkim jest to wgląd w psychikę nastolatka, który, straciwszy już niemal resztki nadziei, stawia wszystko na jedną kartę. Nie wie tylko, że nie można wchodzić w układ z "diabłem"...

#

Vicky Bieber 
Wiesz jak to jest być innym? Wiesz jak to jest kiedy ktoś pyta o twoje dzieciństwo ,rodziców ,a ty masz ochotę płakać? Nie? Ja wiem świetnie. Jestem inna ,inna od wszystkich. Uważasz to za chore? Masz rację -jest. Ale to moje życie. Życie siedemnastoletniej Chloe Jones ,która mieszka w niewielkim miasteczku Stratford w prowincji Ontario w Kanadzie razem z siostrą Lolą. Mam chłopaka ,który mnie kocha ,wydaje się idealne ,prawda? Cóż, nie jest. Ludzie kochają mnie ranić. Czasami mam wrażenie ,że jestem tylko po to by mogli pograć w grę o nazwie 'pognębmy Chloe' ,kuszące. Nieprawdaż? Jednak jest jeszcze światełko w tym ciemnym tunelu. Nadzieja? Czy po prostu głupia naiwność ,że będzie lepiej? Z dnia na dzień światło świeci coraz jaśniej ,ale czy kiedyś w końcu nie zgaśnie? W końcu wszystko ma swój koniec -nadzieja także. Czy to też się kiedyś skończy ,czy w końcu zaznam czegoś takiego jak 'szczęście'? Życie jest nieprzewidywalne ,ale czy nie jest już za późno.?

#

B.
Draco Malfoy zmuszony do opuszczenia rodzinnego domu, ciężko ranny trafia do Nory, gdzie zdany na łaskę swoich wrogów, będzie musiał dostosować się do nowej rzeczywistości. Uwaga, może wystąpić parę brzydkich słów lub scen dla dorosłych.

#

Diabeł w ciele anioła
Czyny pozostają czynami. Za wszystkie musimy odpowiedzieć, lecz nie zawsze są one słuszne. Sprawiedliwość jest jak prawo, niezwykle skomplikowane. Każdy z nas może obrócić prawo na swoją korzyść. Losy Ashley Whitford nigdy nie należały do prostych.

#

Maewen
Lena ma tylko 16 lat, ale doświadczyła gwałtu i ciąży. Przeżyła ciężkie miesiące i popadła w głęboką depresję. Ale pojawia się nadzieja - zostaje zaproszona na terapię w Londynie. Tam czeka ją prawdziwa miłość, przyjaźń, ale przede wszystkim będzie mogła sobie odpowiedzieć na pytanie: jakie jest moje życie?

#


Arcanam
Na początku akcja toczy się w przeszłości, a raczej teraźniejszości:
Christopher Howland na pierwszy rzut oka jest niesamowicie szczęśliwy. Ma mnóstwo pieniędzy, otaczają go przyjaciele, a wokół niego nieustannie kręci się służba w postaci pięknych dziewcząt... Jednak nie wszystko jest tak różowe, jak się wydaje. Jego największym problem to miłość. Zakochał się nieszczęśliwie w jedynej służącej, której on nie obchodzi. Dziewczyna nie jest wobec niego do końca obojętna, jednak jej uczucia wciąż pozostając niepewne. Wtedy ojciec oznajmia mu, że chłopak wkrótce się żeni. Christopher oczywiście jest temu przeciwny, jednak nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Niedługo potem do rezydencji przyjeżdża jego przyszła żona, a chłopak zdążył sobie do tej pory narobić niemałych kłopotów... Jak się potoczy dalej jego życie? Czy w końcu odkryje istotę miłości? Czy uda mu się ją znaleźć? Czy podda się biernie swojemu życiu?
16 lat później Christopher zmienił się. Poznał gorzki smak życia i pała żądzą zemsty. To ona dodaje mu sił. To ona kieruje jego życiem. Co się stało w ciągu tych 16 lat? Co tak bardzo zmieniło jego nastawienie? O tym przekonaj się już sam/a.

#

NOTATNIK WSPOMNIEŃ
Miyuki Inaba
Czy można tak po prostu oderwać się od swojej przeszłości? Nigdy więcej nie powrócić do wspomnień, choć czasem tak bardzo się tego pragnie? Główna bohaterka opowiadania – Miyuki, czuje się bardzo zagubiona w środowisku w którym żyje. Pomimo wszystkich ludzi, którzy są dla niej , aż nadto życzliwi nie potrafi wyjaśnić co się z nią dzieje. Nawet jej przyjaciółka Naomi nie jest w stanie jej pomóc w tych trudnych chwilach. Jedynym miejscem w którym czuje się bezpieczna to polana leżąca na obrzeżach Tokio. Korzysta z każdej szansy ucieczki od rodziców, którzy nie wiedzieć czemu boją się ją gdziekolwiek puścić samą. Rudowłosa pod wierzbą na owej polanie znajduje notatnik, jednak nie jest on podpisany. Zaczyna czytać go, a w jej głowie jak przez mgłę pojawiają się przebłyski wydarzeń w nim opisanych. Próbuje odkryć do kogo należy owy pamiętnik, ale nikt nie ułatwia jej tego śledztwa. Wręcz odnosi wrażenie, że ktoś zawsze jest o krok przed nią i zamazuje ślady. 

#

NIGDY TO BARDZO DŁUGO
Ajs
Gosia, z pozoru popularna licealistka, poznaje w dość szczególnych okolicznościach Kacpra - cichego, niezrównoważonego i pełnego problemów chłopaka, który zupełnie zmieni jej życie i pokaże w jak wielkim oszustwie żyje...

#

OSTATNI Z NAS
Blackbirds ♥

Blog opowiada historię zmagań grupy śmiałków, którzy po epidemii tajemniczej infekcji muszą stawić czoła potężnym przeciwnikom, którymi są zarażeni ową chorobą. Muszą oni ratować siebie nawzajem i dotrzeć do specjalnej strefy dla ocalałych - Dystrykt 12. Blog oparty jest na serialu The Walking Dead i grze The Last Of Us.

#

Loneliness
 ...Gdyby miał wybór, wybrałby inną drogę. Uciekłby patrząc na życie przez pryzmat. Jednakże kwintesencją w tej sytuacji była śmierć. Co mógł począć? Przyglądać się jak resztki jego życia obumierają? Jak spowity pejoratywnymi uczuciami staje się zamkniętą księgą bez stron? Nie, nie mógł tego zrobić. Musiał unicestwić resztki życia, wyrwać serce, zakopać zwłoki. Przecież to łatwe, zabić życie. Gorzej, gdy życie popełnia samobójstwo (czy wtedy staje się równe śmierci?) lub zostaje zabite przez samą śmierć. Jednakże, dlaczego odebrał rolę Panu Śmierci? Dlaczego on sam stał się Panem śmierci i zabił życie? Dlaczego nie poprosił kogoś innego, żeby go wyręczył? Przecież nie chciał umierać wraz z resztkami, które pozostały. Umarł, a jednak nadal żył - paradoks...?

#

LuLuComello
Życie Natalii, zawsze było skomplikowane. Była nieśmiałą nastolatką, nie potrafiącą wyrazić swojego zdania. To romantyczka, która marzy o wielkiej miłości, o której wie jedynie z książek. Dojrzewanie, brak przyjaciół - Niestety z tymi problemami musi zmagać się sama. Uczęszcza do szkoły muzycznej zwanej Studiem on Beat, ale jednak nie potrafi uwierzyć w swój talent. Wszystko się zmienia, gdy zakochuje się w koledze z klasy - Maxi Ponte. Chłopak jednak ma już ukochaną. Czy jednak dowie się o jego tajemnicy? Czy odnajdą szczęście? Miłość i tak kiedyś ich dopadnie...

#

Gwendolen
XIX wiek, wiktoriańska Anglia, Londyn.
Nikt jeszcze nie wymyślił leku na złamane serce, chociaż wiele panien go rozpaczliwie potrzebuje. W tym wysoko urodzona Lydia Temple, która pragnie uśmierzyć swój ból. I gdy dostrzegła szansę pozbycia się go na zawsze, los podarował jej coś jeszcze... Coś, co spowodowało, że jej dobroć umarła, a zło wypełzło na powierzchnię. "Powoli, wbrew samej sobie, zaczęła się oswajać z tymi nowinkami, zaczęła poznawać nową siebie i ją akceptować. To nic, że jej sumienie postanowiło odejść już na zawsze. To nic, że zło ma ją w garści. To nic, że tkwi już w objęciach samego diabła. Musiała się z tym w końcu pogodzić i trzymać język za zębami." Żadna dobrze urodzona dama nie pozazdrościłaby jej takiego losu. Nikt przy zdrowych zmysłach nie pozbyłby się swojego bólu za taką cenę... "Nie była już sobą. I nie miała własnego odbicia."

#

Mosane
"Temu kto przeszedł obojętny koło najpiękniejszej historii swego życia, zostaną lata żalu i żadne westchnienie nie ukoi jego duszy " 
W życiu Jasmin nigdy nie było wystarczająco dużo miłości i radości. Kiedy przybywa w wieku pięciu lat do nowego kraju, poznaje chłopca, który wprowadza ją w nowy, pełen zawodów i nieuzasadnionego bólu świata. Staje w obliczu trudnych wyborów, niespełnionych marzeń i w końcu miłości, która nie jest taka, jak opisują ją w powieściach dla nastolatek. 

#

Kaleid
"Wszyscy określają nas mianem zawodowców. Uważają, że trenujemy od małego, by stać się maszynami do zabijania - tak jak w pierwszych dwóch Dystryktach. Prawda wygląda jednak nieco inaczej. Zadaniem naszego Dystryktu jest zaopatrywanie Kapitolu w owoce morza. Nie jesteśmy jednak rozpieszczani przez stolicę - często brakuje pożywienia, a ilość towaru jest dokładnie kontrolowana przez Strażników Pokoju. Z każdej porcji należy się rozliczyć, a jakiekolwiek braki są natychmiast zauważane – kary są surowe, więc nikt od dawna nie odważył się kraść. Dzieci pomagają rodzicom od 6. roku życia – chłopcy wypływają na ocean z ojcami, a dziewczynki z matkami obrabiają zdobyte produkty. Nic dziwnego, że jesteśmy wyćwiczeni w posługiwaniu się różnymi narzędziami – tego wymaga od nas praca. Nie raz zdarza się też, że los rodziny zależy od dzieci, więc robimy wszystko, by po Głodowych Igrzyskach wrócić do domu. Trzymamy formę i pracujemy dla naszych rodzin – oto cała tajemnica „zawodowców” z Czwartego Dystryktu."

#

ANTEQUAM VADAM...
Whatever and Whoever
Czym tak naprawdę jest życie? Według encyklopedycznej definicji to „stan materii (nazywanej organizmem) trwający od pojawienia się (narodzin) organizmu do zakończenia jego bytu osobniczego, w większości kończącego się śmiercią.”
Są ludzie, dla których życie to jedynie droga ku ostateczności. Egzystencjalne cierpienie będące tylko i wyłącznie przystankiem na drodze ku niepewnej wieczności. Każdy dzień to walka. Walka ze światem o resztki godności. Łzy, ból, żal. Dla niektórych życie to katorga – wątpliwy dar, który z chęcią oddaliby tym, którzy go pragną.
Są ludzie, dla których życie to krótka chwila pośród wieczności. Moment, który chcieliby zatrzymać jak najdłużej. Każdy dzień jest ucieczką przed śmiercią. Przed śmiercią, która kroczy tuż za nimi. Szybkość, adrenalina, ekstaza. Póki mogą, korzystają z każdej okazji, jaką daje im los. Każdy dzień to mgnienie przyjemności. Dla niektórych życie to wyzwanie, któremu trzeba stawić czoła, udowodnić swą wartość, zwyciężyć.
A czym życie jest dla Ciebie? A jakie życie jest w rzeczywistości…? 
I jak może się odmienić, gdy spotkają się dwie osoby o tak skrajnym podejściu do sensu ludzkiego istnienia?

#

PISANINA FRIGUS
Frigus
Miłość. Zazdrość. Nienawiść. Żal. Śmierć. Strach. Poświęcenie.
Wojna. 
Wszystko to znajdziesz w krótkich opowiadaniach. Każdy tekst o czymś innym, a wszystko sprowadza się do jednej serii: Harry Potter. Zapraszam na bloga, który składa się z jednoodcinkowych opowiadań powiązanych fabularnie z serią Harry Potter. Każdy tekst z różnymi morałami. Najlepsze miejsce dla potteromaniaków, którzy szukają łatek kanonicznych - dopowiedzenia, co się stało z tym, a co było wcześniej z tamtym. Co mogło się stać. 
A wszystko zawiązane na tle jednej z największych magicznych wojen wszech czasów - z Lordem Voldemortem i śmierciożercami.

#

Elaims
Miastem rządzi jedna zasada „Albo zabijasz, albo jesteś zabijany”. Każda śmierć jest owiana tajemnicą, a ludzie nie dociekają jaki był jej powód. Jeśli ktoś ma jakieś „ale”, to zazwyczaj nie spotyka się go na drugi dzień w pracy, bądź w szkole. Wszystko jest tuszowane w sposób doskonały. W takim właśnie mieście mieszka trzech przyjaciół, o których zwykło się mówić "trzej muszkieterowie", których przeszłość jest tak samo tajemnicza jak ich przyszłość, do której wkrótce się doprowadzą.

#

Ulotna
Moja historia jest pozbawiona sensu.
Brakuje w niej początku, środka i końca.
Jest książką, z której ktoś powyrywał wszystkie najważniejsze strony.
Jest rozbita w czasie, bo...
[Podobno] nigdy się nie wydarzyła.
A jednak jest w niej coś, czego nie można przeoczyć.
Coś wartego zapamiętania.
Nienazwane słowem uczucie, które każe przywoływać każdy z tych mglistych fragmentów, rozbierać je na kawałki i każdego dnia przeżywać na nowo.
Coś, co nieustannie utwierdza mnie w przekonaniu, że On nadal gdzieś tam jest.
Że w ogóle istniał.
Że ja istniałam. 

#

relationshit
Nathalie Bell jest ofiarą ciągłych koszmarów. Zamyka się w sobie. Rodzice zapisują ją na terapię. Psycholog zachęca ją do założenia zeszytu snów. Po pewnym czasie sny stają się rzeczywistością. Jak poradzi sobie nastolatka?

#

Monia Monika
Jedna noc, Jedna osoba,ten jeden moment, Ona budzi się w szpitalu z połamanymi żebrami, nic nie pamiętając poprzedniej nocy. Nieznane znamię na brzuchu-serduszko z literką r. Nowe kłopoty, Nowi ludzie, Nowe miejsca i nowy...strach ?

#

BEZKRESNE ŁĄKI BÓLU
Ana Ducane
Caroline Sunset, zwykła nastolatka mieszkająca w Palm Springs. Jednego felernego dnia traci bliską jej osobę, inne bardzo zachorowały. Przeżyją? A może dołączą do zmarłych? Wszystko się zmienia, rodzinny dom zamienia się w piekło. A tajemniczy sprawca nie chce się ujawnić. Czego chce? Jednak spotyka pewnego chłopaka, który ma odmienić jej życie. Ze strasznego bałaganu do wspaniałego raju. Ale czy uda mu się? Czy dziewczyna przeżyje? Czy może będzie kolejną ofiarą tajemniczego mordercy?

#

SKRZYDŁA NADZIEI
Fare Chel
Wystukała odpowiedni numer i przyłożyła drżącą słuchawkę do ucha. Musiała doprowadzić się do porządku. I to za wszelką cenę. Pokaże im, że nie jest żałosną niezdarą. Jest niezależną kobietą. Twardą. Da sobie radę. Na pewno. Po prostu musi i nie ma innego wyjścia. Tak będzie najlepiej.

#

Karia Ch.
Jak wygląda życie w małym pudełku? Małym pudełku zwanym wyobraźnią. Nie wiesz? Chodź, pokażę Ci go. Jest pełne kolorów, ale i mroku, ciemności...
Możesz zyskać wiele, ofiaruję Ci o wszystko.
Chwyć za rękę. Podejdź w kierunku światła. Będziesz ze mną zamknięty. Zamknięty w pudełku.
Nie znasz mnie?
Jestem Miriam i właśnie uciekłam z zakładu psychiatrycznego.

#

Hitori
Siedemnastoletnia Kawasaki Reiko przeprowadza się z rodziną z samego centrum Tokio do małej wioski. Dziewczyna ma problemy z przyzwyczajeniem się do nowego miejsca zamieszkania jak i ze znalezieniem znajomych. Tego wszystkiego nie ułatwia również fakt, że w Higashice zaczynają dziać się dziwne rzeczy, których ofiarą przeważnie będzie Reiko. Czy dziewczyna pozna tajemnicę tego miasteczka i przeżyje?

#

REM
SH
Ktoś zaginął, ktoś umarł, ktoś został porwany. Ktoś uciekł, ktoś zabił, ktoś zapomniał. Pisarz przestał pisać, detektyw przestał odróżniać prawdę od fikcji. Na obrzeżach małego miasteczka w Szkocji stoi wielka posiadłość, mogąca bez problemu pomieścić dużą rodzinę. Z pewnością jest zamieszkana - listonosz twierdzi jednak, że zaledwie przez jednego człowieka. Główny bohater pozostaje całkowicie odcięty od świata do czasu, kiedy na jego skrzynkę mailową przychodzi dziwna wiadomość.

#

CICHO
Vepiz
Nikt nigdy nie zdoła spisać wszystkich rodzai miłości. Możemy kochać ludzi, ich śmiech, bezradność czy jedynie ciało, ale możemy kochać też dym papierosowy, samotność i wódkę. Prawda jest tylko jedna: każda miłość rani, ale czy tak łatwo wyznawać zasadę "nie zakochuj się"?
Trzy charaktery. Trochę melancholii, garść destrukcji, szczypta fanatyzmu, przejaw indywidualizmu. Milion rodzai miłości.

#

CZARNY MAZAK
Kwas.†
Kim była ta filigranowa osóbka, siedząca uparcie na usłanej szkłem podłodze? Kim była, gdy znaczyła dłonie, wylewając żal kotłujący się w sercu? Kim była, w głowie stając przed diabłem i dumnie wypinając pierś?
Była jedynie zagubioną w tym ogromnym świecie siedemnastolatką o niespotykanym imieniu. Była jedyną córką swojego zmarłego ojca i niechcianym dzieckiem matki.
Była, bo nie widziała innego wyjścia.

#

ŚMIERCI NIE DA SIĘ OSZUKAĆ
Windy 
Jest rok 2235.
Ludzkość wciąż nie potrafi otrząsnąć się po stratach spowodowanych przez III Wojnę Światową. W wyniku wybuchu bomby atomowej, geny wszystkich organizmów zostały zmutowane. Stworzono społeczeństwo niezniszczalnych. Żadna krzywda, choroba, nie jest w stanie go uśmiercić. Istnieje tylko jedno ograniczenie: słodka sielanka trwa tylko przez trzydzieści lat, ani dnia więcej.

#


INCEST
Emily Stylinson
Czy wiesz jak to jest być zgwałconym? Dziewczyny mogą mieć fobię do końca życia,mogą nigdy już nie chcieć uprawiać stosunku płciowego,nienawidzą swojego ciała,a wszystko to przez jedną chwilę,przez parę minut męczarni.A co jeśli przeżywasz to codziennie? Od kiedy moi rodzice zginęli w wypadku samochodowym mój brat molestuje mnie seksualnie,a ja nie mam prawa głosu.Nie mam przyjaciół,oceny nie są zbyt piękne,a na moich nadgarstkach codziennie widnieją nowe krwawe linie.W takim razie co mnie tu jeszcze utrzymuje? Moje sny.W moich snach jest moja mama,zawsze ze mną rozmawia,mówi,że będzie lepiej,wierze jej.Jednak co się stanie,kiedy nienawiść przerodzi się w miłość? Czy to możliwe,żebym pokochała kogoś kto sprawił mi tyle ogromnego bólu? Czy miłość pokona barierę kazirodztwa i stanowczego "nie" wszystkich wokół?

#

PONIEWAŻ TEN ŚWIAT BYŁ ZŁY
KaUro & lubiemaslo
Daniel Lefaun w połowie semestru zmienia szkołę. Czuje się obcy i izoluje się od wszystkich dookoła. Mimo, iż każdy widzi jego samotność, nikt nie chce mu pomóc, bojąc się zarówno jego jak i jego ojca. Czyja więc była wina, iż nie potrafił się dostosować i poradzić sobie z własnym życiem? Dopiero po pewnym incydencie Rivail Nann, koleżanka z klasy, postanawia coś zmienić. Zaangażowana w pomoc młodym ludziom z ciężką sytuacją, problemami i myślami samobójczymi postanawia pomóc kolejnej osobie. Nie wiedziała jednak, iż niektóre historie nie mają szczęśliwego zakończenia.
Tak oto poznaje prawdę o chłopaku, który musiał zginąć, a jej zaangażowanie tylko zbliżało jego świat do upadku, prowadząc ją samą do obłędu. To historia o stawianiu czoła przeciwnościom losu, a także walki z nierównością i niesprawiedliwością społeczną, gdy Twój status zmusza Cię do bycia tym kim nigdy nie chciałeś zostać. Opowieść jest wielowątkowa, traktuje o losach nie tylko głównych bohaterów ale też pobocznych, którzy także zmieniają się wraz z dalszą historią. To lekcja moralności, sprawdzająca poczucie czytelnika do tematów tabu, patologii w rodzinie, zakazanej miłości, ignorancją społeczną i wielu innych.

Jedynym celem tej historii jest zmuszenie odbiorcy do refleksji - jak byś Ty się zachował w takich sytuacjach oraz czy można było tego uniknąć i w jaki sposób.

To historia o walce z przeznaczeniem o godne życie.

#

TRUE OR FALSE
Wiktoria Ostrowska
Pięciu sławnych na całej kuli ziemskiej mężczyzn. Wydawać by się mogło, że mają wszystko, a do szczęścia nie brakuje im absolutnie nic. Może tak się tylko wydaje ludziom z zewnątrz. Jeśli jednak zagłębimy się bardziej w życie chłopców, które w rzeczywistości nie jest kolorowe możemy się przerazić. Wydawać by się mogło, że każdy z nich został obdarzony przez boga dwoma twarzami. Zmieniają je kiedy jest na to potrzeba a zwięźlej wtedy gdy ich pan menager sobie tego zażyczy. To on ich stworzył. Bez niego nie istniałoby żadne One Direction. Ale czy my zdajemy sobie z tego sprawę. Nie. Dzieci musiały pożegnać się ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi i musiały dorosnąć. Dziewczyny, które poznali przypadkiem zawrócą w ich karierze jak i w życiu. Tajemnice, które przyjaciele przed sobą skrywają wyjdą na jaw. Wielki sekret zespołu będzie chciał ujrzeć światło dzienne. Czy przyjaciele mu na to pozwolą. Czy odwrócą się od siebie po tym jak dowiedzą się o swojej przeszłości. Jak potoczą się ich losy ? Czy miłość zmieni ich dotychczasowy pogląd na życie ? Czy skończą z braniem narkotyków, paleniem papierosów i piciem alkoholu ? Jak bardzo zmieni się ich życie i czy długo wytrzymają ciągłe kłamanie ? Tego dowiecie się czytając moje opowiadanie.

#

FAIRYTALE DREAM
Klaudia Cloudeen
"Błędny Anioł" - historia, może się wydawać zwykłej nastolatki. Milena - wraz z mamą i ojczymem, przeprowadza się do Poznania. Przybrany ojciec znęca się fizycznie i psychicznie nad ciężarną matką i dziewczyną. Nowe miejsce zamieszkania sprowadza na nią wiele kłopotów. Staje się świadkiem ciągu przypadkowych zdarzeń. Z jej okolicy giną różni ludzie, którzy po pewnym czasie zostają odnalezienie. Martwi. Dziewczyna zobaczy to, czego nigdy nie powinna widzieć. Jakie kłopoty to na nią sprowadzi? A może sama stanie w obliczu śmierci?

#

hannibal m.d
Po długich i wyniszczających walkach, po miedzy zwolennikami zmian i konserwatystami dochodzi do rozłamu. Ludzie wybierają anarchię, obalając rząd i żyją zgodnie z własnymi zasadami moralnymi, wspierając się Dekalogiem. Na cokwartalnych zebraniach przedstawicieli każdego miasta powołano do życia Inkwizytorów - Somlindich - dbających o utrzymanie status quo. Mężczyźni przeszkoleni w sztuce wykrywania kłamstw mają za zadanie niszczenie wszystkich zabytków kultury, w celu zachowania równowagi i ujednolicenia społeczeństwa. Zakazanym towarem handlują przede wszystkim buntownicy, wyłączeni z życia socjalnego. Do tego zgrupowania nie pasuje szesnastoletni Sean, którego charakter nie pozostawia innego wyboru niż życie w towarzystwie amatorów sztuki. Kiedy tajemnicza Cristina zleca mu napisanie książki, zmieniającej poglądy ludzi, dotychczas w miarę uporządkowane życie chłopaka wywraca się do góry nogami, a on sam będzie musiał przegrupować swój system wartości, zwłaszcza, że wraz z zainteresowaniem kobiety jego śladem podąża żądny zemsty Somlindi. 

#

 WE WERE FLAWLESS
relationshit.

Historia trójki przyjaciół: Alan'a, Jesse'ego i Chanel.
Jeden plan. Jeden cel. Czyhające na nich niebezpieczeństwa i błędy młodości.
Poznają swoje prawdziwe oblicza.

#

SO TELL ME WHEN YOU HEAR MY SILENCE
Whites Deville
Wiesz jak to jest stracić wszystko co masz w jednej sekundzie? Wiesz jak to jest oddychać, jeść, spać ale nie żyć?
Ja wiem. Straciłam wszystko, w zamian zyskując coś więcej. Ale los znów zaśmiał mi się prosto w twarz. Odebrał mi to, co zdołałam odbudować i zniszczył. Po raz kolejny. Nazywam się Cailin Fawn i znowu przegrałam życie.

#

THROUGH THE DARK OR LIGHT
HoranNatka
Wyjechałam do Mullingar, aby rozpocząć nowe życie. Niestety coś mi nie idzie. Nie potrafię się przed nikim otworzyć, to jest dla mnie za trudne. Dorabiam sobie w jakiś barze, gdzie przychodzą jakieś oblechy, ale to tylko jakieś nędzne grosze. Normalne 19-latki soboty spędzają ze znajomymi na imprezach, w centrum handlowym. A ja? Ja najwyżej wybiorę się do spożywczaka po jakiś alkohol.. Czasem mam dość tego nudnego życia. Może go po prostu skończyć? Nie, Ellie.Tylko tchórze popełniają samobójstwo. Ale kogo ja oszukuje, przecież ja jestem tchórzem..

#

IT'S KILLING ME WHEN YOU'RE AWAY, I WANNA LEAVE AND I WANNA STAY...
Desire
Historie pełne prawdziwych emocji. Od euforii do rozpaczy, poprzez miłość i nienawiść, bo przecież wszystkie te uczucia są obecne w naszym życiu. W moich opowiadaniach ukazuję różne twarze miłości. Pragnę pokazać, że happy end nie jest jedynym możliwym wyjściem, a miłość potrafi kusić złudną nadzieją. " Uśmiechnął się delikatnie pod nosem. Zaczął go ogarniać niewyobrażalny spokój. Wszystko zaczęło się rozmywać. Jedyne co czuł to przyjemne ciepło. Nic nie widział, ani nie słyszał, ale czuł się tak niewyobrażalnie błogo. Poddał się temu uczuciu, chcąc trwać tak już na zawsze. Ciepło i zimno zaczęło się ze sobą przeplatać. Wkrótce potem został już tylko ten kojący spokój. Nic innego nie miało już nigdy więcej mieć znaczenia." Jak potoczą się losy poszczególnych bohaterów i czy każda historia zasługuję na swoje szczęśliwe zakończenie? Przekonacie się czytając moje opowiadania. Zapraszam!

#

CAN YOU STAND THE PAIN?
de Sade
Ile tajemnic może kryć ciemność? Co może się stać, gdy zapadnie zmrok?
Czy namiętność może być zabójcza? A miłość uzdrawiająca?
Ostrzeżenia o niebezpieczeństwach. Dreszcz przerażenia.
Plamy krwi na ścianie.
I krzyk.

#

THE PLAN OF LIFE - NO TOLERANCE
Mroczna
Naomi Grey to dziewczyna z bogatej rodziny, która dostaje wszystko czego zapragnie. Ma wspaniały dom, drogi samochód, chodzi do prywatnego i jednego z najlepszych liceum. Jednak jeden dzień powoduje, że musi o tym zapomnieć na kilka miesięcy, które powinny ją zmienić. Gdy wraca nic nie jest takie jak wcześniej. Jej rodzice rozstają się z nieznanego powodu, a matka ma już nowego. Dziewczyna będzie musiała zamieszkać z nią i jej nową rodziną. Siedemnastolatka nie zamierza się poddać i zrobi wszystko by dowiedzieć się co stało się przez kilka miesięcy jej nieobecności.
Co się stanie gdy pozna największy sekret swojej nowej siostry?
Pogrąż ją jeszcze bardziej, czy pomoże?
Na jej drodze stanie też On.
Tajemniczy, niebezpieczny. Podobno uzależniony od seksu...
Czy nastolatka się zmieni i doceni to co ma? Co się stanie, gdy ludzie dowiedzą się o niej pewnej informacji?
Każdy z tej trójki ma sekret, którego nie chcą powiedzieć nikomu. Ale czy to się uda?
Jedno jest pewne, połączy ich Świat Bez Tolerancji.

#

Shelly
Raven Lynch, upita i naćpana, na imprezie, w pokoju koleżanki, zażywa całe opakowanie tabletek nasennych, popijając obficie alkoholem.
Jej ciało znajdują dobierające się do siebie lesbijki. Lynch zostaje przewieziona do szpitala i odratowana.
Zaczynają się wakacje, a jej matka decyduje się posłać ją na specjalne leczenie w poradni, żeby poznała ludzi takich jak ona - niedoszłych samobójców.
Dziewczyna poznaje tam Arabellę - narkomankę, a dzięki niej Gideona. Ona i Gideon szybko nawiązują przyjaźń i jest między nimi pewna chemia, ale tak samo, jak dobrze się rozumieją, tak samo są dla siebie destrukcyjni.
Raven jeszcze nie wie co szykuje dla niej przyszłość.

#

Rastael
krótki opis bloga:Dziewczyna, która całe życie jak ognia unikała jakichkolwiek obowiązków, podejmuje wyzwanie. Projekt "365 dni ze, świadomością, że nie jestem facetem" czyli krótki poradnik o samodzielnym życiu i problemami z jakimi borykaj się single. Proste i zrozumiałe opisy prac domowych, zarówno męskich jak i damskich, które ułatwi życie osobom, które dopiero nie dawno odkryły wolność i odpowiedzialność, którą ona nakłada.

#

Katja
Opowiadanie przedstawia historię młodej lekarki, Weroniki Zalewskiej, która pracuje w szpitalu psychiatrycznym. Wydawać by się mogło, że jej życie jest sielskie: ukończyła niełatwą medycynę, znalazła dobrą pracę i odnosi na tym polu sukcesy. Jednak to tylko pozory, bo tak naprawdę jest sama. Samotność oraz parę innych czynników składają się na to, że w końcu popada w obłęd i zostaje umieszczona w tym samym szpitalu, w którym niegdyś leczyła pacjentów... Co się z nią wtedy stanie?

#

PROSZĘ... ZGAŚ ŚWIATŁO. BOJĘ SIĘ GO BARDZIEJ NIŻ CIEMNOŚCI
Astraothia
Opowiadanie jest dosłownie i w przenośni o nadziei... Nadzieja to najpiękniejsze, najmocniejsze oraz najbardziej potrzebne człowiekowi uczucie. Nadzieja to też dziewczyna, która po starciu z niezliczoną ilością nieszczęść znajduje w sobie jeszcze ostatki swoich sił, które ma zamiar użyć do pokonania swojego losu. Czy zdoła uporządkować swoje życie i wreszcie stać się normalną dziewczyną? Czy może znowu coś jej stanie na drodze? A może jednak lepsza od normalności jest nienormalność?

#

I'M SCARED, I'M LOST, BUT I HAVE YOU AND YOU'RE KEEP ME ALIVE
Oliver
Nie rozumiem, naprawdę nie rozumiem...
Czy kobiety zawsze lgną do takich dupków? poważnie? Myślałem że dziewczyny są mądrzejsze..
Jestem toksyczny, serio..
Nie wiem co laski we mnie widzą, ranie je, zdradzam. Wiem że jestem przystojny, mam kruczo czarne włosy, są dłuższe z przodu dlatego się trochę kręcą, i króciutkie po bokach i z tyłu, mam też lodowato niebieskie oczy. Około metr dziewięćdziesiąt wzrostu i idealną rzeźbę ciała. I mimo to że jestem przystojny, to mam chujowy charakter, taki jestem i się nie zmienię choćbym chciał. A w sumie, to chciałbym. Jednak...
Pije ile mogę, palę jak najwięcej.. i nie potrafię przestać. Jeżdżę jak najszybciej, choćbym starał się zabić. Imprezuje ile wlezie. A jeszcze do tego jestem samolubnym, mało przyjacielskim, charyzmatycznym i egoistycznym skurwielem. Manipuluje ludźmi. Usiłuje jak najczęściej uczestniczyć w bójkach. Mimo to, kobiety a nawet nie, ludzie, tak ogólnie ludzie, starają się być blisko mnie, usiłują mnie poznać, na co najczęściej nie dopuszczam, a oni cały czas próbują.
Historia opowiada o szesnastoletnim Nathanie, który zmuszony przez swoich rodziców opuścić Nowy York przeprowadza się do rodzinnego miasta swojej matki.. do Katowic. Tam poznaje wielu ludzi, i odnajduje te głębokie uczucie którego nigdy wcześniej nie zaznał - miłości, miłości ktora momentami go niszczy ale mimo to po chwili podnosi ponad niebiosa.

#

Martyna i Agata 
Uzależnienie od narkotyków ? Od miłości ? Rozdarcie w zagubieniu. Świat wywrócony do góry nogami. Wszystko stracone? A jednak...Jednak jest nadzieja. Jest siła i chec do walki z nałogiem,który zrujonowal mu życie. I jest jeszcze coś...Jest ona. 

#

BLACK BIRDS
BloodyLean
Niebieskie oczy pełne chęci do życia, pochłaniały je pełnymi garściami, cały czas drżąc, że cokolwiek ucieknie pomiędzy ich drobnymi palcami. Żyła jak najlepiej umiała, żyła przepełniona szczęściem, i dumą ze swojej rodzicielki, i nagle....
Jeden wypadek zabrał wszystko co miała, przepełnił jej cudowne życie strachem o swój los, otworzył jej oczy … Dowiedziała się, że przez wszystkie lata jej dłonie były zakute w łańcuchy..
Obawa o niepewną przyszłość, łączy się z zagadkami z przeszłości, teraźniejszość przyprawia ją o nowe Ja, teraz już nic nie jest jak dawniej, ona nie jest już tym samym niebieskookim aniołem. Niebo się rozstąpiło, spadła, stała się białym, wśród czarnych ptaków.

#

ODDECH NIEBA
Isa
„Pewnego dnia uświadomisz sobie, Bridmann, że bańka w której żyjesz nie jest schronieniem. Jest więzieniem. Pieprzonym więzieniem, w którym sama się zamknęłaś. I wtedy zaczniesz żałować, cholera nawet nie tego, że przegrałaś życie. Ty po prostu żadnego nie miałaś. I wiesz co? Myślę, że to najgorsze co może się zdarzyć. Umrzeć za życia. A ty Bridmann jest tak cholernie martwa, że aż chce się rzygać.”
Rok 2014, Burbank, Los Angeles.
Idealne życie jest fikcją. Słodką jak perfumowane cukierki. Pachnące jak świeże truskawki, w rzeczywistości nieznośnie sztuczne. Kimberly Bridmann będzie musiała pogodzić się z tą gorzką prawdą. Kiedy jej ojciec trafia do więzienia za handel narkotykami, a ona zostaje z szaloną matką i trójką młodszego rodzeństwa, jej idealne życie staje na głowie. Na dodatek jej siostra Aurelia bardziej przypomina tanią dziwkę niż siedemnastolatkę, matka łyka proszki na receptę, a jakiś pokręcony koleś uczy ją życia. Wszystko zmierza w zdecydowanie złym kierunku.

#

CATCH UP THE DREAMS
Ronnie
Weronika to bardzo zdolna lecz nieśmiała dziewczyna. Zawsze trzyma się na uboczu, nie wyróżnia. Wiedzie zupełnie zwyczajne życie. Jedno popołudnie, jedna nagle zmieniona decyzja, mogłoby się wydawać, że mało istotna, wpływa na jej całe życie. Jedno przypadkowe spotkanie odwraca wszystko o 180 stopni. Dziewczyna nawet nie zdaje sobie sprawy z tego jak poznany przypadkiem podczas wakacji chłopak odmieni jej życie. Wspólna pogoń za marzeniami. Sukcesy, wielkie sukcesy, o jakich Weronika nigdy by nie pomyślała. Nagle zyskuje wszystko o czym każdy człowiek skrycie marzy. Ale czym są nawet największe zwycięstwa, bez osób z którymi można dzielić się szczęściem? Czy świadomość posiadania praktycznie wszystkiego wystarczy aby zapełnić pustkę? Czy spełnione marzenia mają jakiekolwiek znaczenie gdy straci tych których kocha? I czy nie jest za późno by odzyskać wszystko co się tak nieodwracalnie utraciło? Podobno nigdy nie jest.

#

PRZESILENIE - DZIEŃ ZAGŁADY
Gnijąca Panna Młoda
Legendy o zmiennokształtnych Indianach okazały się prawdziwe. Ludzie pojęli to dopiero, gdy do ich drzwi po raz pierwszy zapukali Dzicy, ale wtedy już było za późno. Technologie została zniszczona, okrutne czasy królestw na nowo zaświtały na Ziemi, a ludzie zostali w bestialski sposób zniewoleni. A wszystkiemu przewodził Magnus Frater, razem z dwoma innymi samcami. Po dwudziestu latach w Daaros następuje nagła zmiana, gdy rodzi mu się córka z lewego łoża. Córka, której sam nie może okiełznać. Większość Dzikich nie akceptuje Saevy ze względu na to, że jako samica ma aż tak wysoki poziom dominacji, lecz ludzie widzą w tym szansę - co, jeśli uda się przeciągnąć samicę alfa na swoją stronę? A w dzisiejszych czasach dominacja oznacza władzę absolutną.
Zacięta walka o Ziemię, intrygi, obowiązek, dworskie życie dzikiej ludności, kłamstwa i oszustwa.
Czy odważysz się stanąć do walki?

#

DROWNED
Wedrfonir
Wakacje nad jeziorem są doskonałym oderwaniem się od nudnej rzeczywistości, szczególnie jeśli są one spędzane z najlepszymi przyjaciółmi. Co jeśli jednak te wakacje mają odmienić wszystkie twoje myśli i przekonania oraz twoich znajomych? A co jeśli taki wyjazd nie jest wyjazdem, lecz zwykłym powrotem do rzeczywistości, która wydawałaby się być tak abstrakcyjną? Nikt nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania poza jedną osobą.

#

DUSZA AVALON
Haydee
Ona nie jest normalnym dzieckiem Valerio, oddaj mi ją a obiecuję, że nic złego w życiu ją nie spotka. Będzie szczęśliwa. Dam jej normalną rodzinę na którą zasługuje; ojca, matkę i rodzeństwo. Avalon stanie się inteligentną kobietą a przede wszystkim utalentowaną czarownicą."
Przyszłość dziewczyny miała być usłana różami, ale czy będzie?
"To nie tak miało być! Jej życie miało inaczej wyglądać!"
Szesnastoletnia dziewczyna będzie musiała poradzić sobie z największym koszmarem naszych czasów czy uda jej się zmienić bieg wydarzeń zanim będzie za późno?
"Ta historia nie jest jak setki inne to gra o... duszę Avalon.

#

ROZMYŚLANIE O ŚMIERCI JEST ROZMYŚLANIEM O WOLNOŚCI
Natallie'n N.
Dobrze ułożona panna mgr. Roksana Talaga jako dziecko obiecała swej przyjaciółce oddanie przez całe życie w sposób karygodny i teraz, gdy Stella przyjechała musi jej pomóc. Przez "przyjaciółkę" ładuje się w masę problemów z gangami i bardzo groźną sektą. Dodatkowo w jej głowie miesza osoba, której postawy nigdy by nie zaakceptowała.

#

NEVER SAY GOODBYE
Iinsza
Ismena Crowley niczym nie wyróżniająca się szesnastolatka. Kochana przez rodzinę,chłopaka. Lubiana przez znajomych i o dziwo rodzeństwo. Mieszkająca z bliskimi na przedmieściu. Chodząca do szkoły, a potem pomagająca przy dzieciakach sąsiadów lub jako kelnerka w restauracji. Jej życie było spokojne, nawet zaplanowane. Ona chciała zmian, więc postanowiła podjąć próbę ucieczki, która jej się udała bez problemu. Jednak podczas pierwszego dnia w zupełnie nowym miejscu, postanawia się wybrać do jednego z klubów (poimprezować), w którym zachodzi nieprzyjemna sytuacja, ale dzięki pomocy dwóch blondynek wszystko kończy się dobrze i zyskuję nowe przyjaciółki. Od tego czasu Ismenie towarzyszą przygody, nowe doświadczenia i przemyślenia. 

#


PARANORMAL ACTIVIYTY CLUB
Ola Ri
Urodzili się w czasach, gdy III Wojna Światowa zbierała swe okrutne żniwa. Każde z nich ma historię swoich narodzin, której nie chciałoby nawet znać. Teraz, gdy świat próbuje się odbudować po rzezi kolejnej wojny, wkraczają w dorosłe życie, próbują zmienić swoją przyszłość. Czy jednak będzie to dla nich łatwe zadanie? Jedni znają historię swojego życia i wiedzą, co mają zrobić, ale są też tacy, którzy kroczą by poznać samego siebie. Życie lubi platać figle, więc czy kilka istnień nie może być połączonych przeznaczeniem?
Lucy Heartfilia. Dziewczyna z marzeniami i bez przeszłości. Pragnie wydostać się z niewoli i wkroczyć w nowy świat w poszukiwaniu szczęścia i miłości, jednak to nie jest bajka, a ona nie jest księżniczką. Musi stawić czoła nie tylko rzeczywistości, ale i samej sobie, gdyż jej przeszłość jest powiązana z więcej niż jedną osobą.
Natsu Dragneel. Syn człowieka, który pragnie by jego dziecko zeszło na drogę alkoholizmu, kobiet i narkotyków. Chłopak jest buntownikiem. Skrywa swoje prawdziwe oblicze za maską, która wciąż rośnie przez jego mroczną przeszłość. Potrzebuje pomocy, jednak nie ma nikogo, kto mógłby mu jej udzielić.
Czy łączy ich coś więcej niż jedna wspólna noc? Czym są tak naprawdę figurki smoków i co kryje się za wydarzeniami z Wojen Światowych? Kim oni są i jakie tajemnice skrywają? Czy oboje znajdą to, czego od tak dawna szukali?

#

POŚRÓD ŻYWYCH
Hester
Nie minęło dużo czasu, odkąd Ella Willoughby usłyszała najsłodsze słowo: remisja. Po ponad rocznych zmaganiach z białaczką wraca do rodzinnego miasta i bałaganu, który tam zostawiła. Już w pierwszym tygodniu po powrocie Ella uświadamia sobie, że uporządkowanie starych spraw i akceptacja nowych okoliczności może okazać się sporym wyzwaniem, a patrzenie na to, jak ludzie, których znała i kochała ułożyli sobie życie bez niej - bolesne.

#

Disaster
Cara Delevingne - światowa modelka, dla której okrutny świat show biznesu jest codziennością - lecz za kulisami wybiegu skrywa się młoda osóbka, przez błędy przeszczłości uwięziona niewidzialnym łańcuchem do mężczyzny z umysłem chorym i pozbawionym skrupułów. Sława i pieniądze nie spełniają oczekiwań, nie dają wymarzonej wolności. Jeden dzień, jedna bójka, w której pojawia się intrygujący chłopak; niezależny, wyzwolony, żyjący w odmiennym świecie. Czy pragnienie zasmakowania wolności przezwycięży skorumpowaną rzeczywistość, w której setki tajemnic wyjdą na jaw?

#

Pomyluna Everdeen
Mistique jest chorą psychicznie dziewczyną, która mieszka w Podziemnym Państwie znajdującym się pod obszarem całej Anglii. Zgodnie z prawem jako osoba "nienormalna" do szesnastego roku życia uczy się w domu. Jednak niedawno z 
powodu jej szesnastych urodzin udaje się po raz pierwszy do szkoły, gdzie poznaje nowych przyjaciół. Czy pomogą jej wyjść z depresji? A może przez ich niedorzeczne pomysły będzie tylko gorzej?

#

Vee / Sociopathiq
Roxy nigdy nie pomyślała, że ktoś weźmie ją za chorą psychicznie. Jednak tak się stało. Rodzice w trosce wysyłają córkę do ATM - Akademii Trudnej Młodzieży. Jane wiodła życie indywidualistki lecz nagle do szkoły doszedł ktoś nowy. Nawet nie zdają sobie sprawy jak bardzo są do siebie podobne. Zawiązują się sojusze i przyjaźnie, przyjdzie czas na zakochanie i wrogów. Powraca stary uczeń i ma plan wydostania się lecz nagle wszystko się zmienia, ponieważ zatrudniają nową kadrę.
Czy będą musieli walczyć? Co się stanie gdy się zbuntują? Rebelia zaczyna się od zapałki a kończy... wybuchem.

#

Mercury Eff
Zupełny przypadek stawia na swojej drodze dwoje kompletnie różnych ludzi. Jeden taki przypadek może mieć wiele konsekwencji i spowodować równie wiele komplikacji. Kiedy wchodzą w grę uczucia, zwłaszcza takie, których sami nie rozumiemy, każda opowieść staje się tragikomedią. Sztuką jest jedynie odnalezienie w niej swojej roli.

#

Layla McC
Scarlett miała 11 lat kiedy wepchnęła swoją 3 - letnią siostrzyczkę do stawu, twierdząc, że zrobił to duch, Annie, który towarzyszył jej od miesięcy. Trafiła do szpitala psychiatrycznego uznana za niepoczytalną, gdzie stwierdzili u niej ciężką schizofrenię. Dziewczyna spędzała tam kolejne lata w otoczeniu innych chorych. Nikt jej nie rozumiał i nikt nie chciał jej pomóc, do dnia jej 17 urodzin. Poznała wtedy Justina, który postanowił jej pomóc. Tak zaczęła się ich historia.

#

STATION THREE
Mc Lili & GEMI
Piatka nastolatków. Wspólna pasja. Muzyka. Julia, Ola, Kacper, Kuba i Maciek to zwykli uczniowie liceum, ale gdy spotykają sie razem swiat zaczyna nabierac zywszych kolorów. Poznaj historie wielkiej i wiecznej przyjazni, szczerej miłosci i drogi do sukcesu. Station three juz wkrótce zaskoczy Polske!


Wielka Brytania. Czasy współczesne.
Soren jest żonatym mężczyzną, kochającym swoją wybrankę oraz ich wspólne dziecko. Bycie w pełni szczęśliwym uniemożliwia mu jeden fakt: od kiedy pamięta, pała niepoprawnie gorącym uczuciem do swojego młodszego brata. Do pewnego momentu był w stanie ukrywać bolesną prawdę, lecz z biegiem czasu patrzenie w lustro staje się coraz cięższe, a kłopoty w domu zmuszają go do finalnego stanięcia z prawdą twarzą w twarz: kocha go. Czy zdradzi, co dzieje się w jego wnętrzu? Czy jego zbuntowany, nastoletni brat mógłby przyjąć to do wiadomości? A jeśli tak, jakie konsekwencje może ponieść za sobą burzliwy, kazirodczy związek w świecie, w którym akceptacja przychodzi z takim trudem?


#
LUPUS MALUM
Mila

Czasem jedno wydarzenie potrafi zmienić wszystko. Remus Lupin nie sądził, że jego sekret, pod opieką przyjaciół i Albusa Dumbledore'a, może pociągnąć za sobą takie konsekwencje. Bo kto myślał, że wydarzenie z tej jednej feralnej nocy może zmienić jego życie?

#LOST CHANCE
Take a smile
Pewnego dnia Norma dowiaduje się, że jest chora. Niestety śmiertelnie. Za radą lekarza postanawia spełnić swoje marzenia dopóki ma jeszcze czas.


#