Fantastyka ; Science-Fiction

Sommer
Powinnam chyba napisać, o czym jest moje opowiadanie. Na pewno nie o pięknej, silnej psychicznie i fizycznie ziemskiej dziewczynie walczącej ramię w ramię z atletycznie zbudowanym Predatorem, ono jest o atletycznie zbudowanym Predatorze.

#

BRACIA DUSZY  
Jaenelle
Od tysiącleci Vrieskas podbija północną strefę wszechświata, przejmując rządy nad planetami i niszcząc te, które nie chcą poddać się jego woli. Taki sam los spotkał Landare, w roku zniknięcia księżyca.
Kaelas, wojownik klasy średniej, wraz z dwojgiem towarzyszy Kendappą i RM19 wyrusza na swoją pierwszą misję zleconą przez Vrieskasa. Musi podbić pustynną planetę, Harenosum, na której panuje wieczny dzień. Lecz nie spodziewa się, że to zadanie całkowicie zmieni jego dotychczasowe życie.
Książę Ladvarian, potomek ostatniego króla, okrzyknięty najwybitniejszym, młodym wojownikiem od czternastego roku życia podbija planety pod sztandarem Vrieskasa, pragnąc stać się najsilniejszym we wszechświecie, by położyć kres władzy tyrana i zdobyć koronę i Garudę, dziedzictwo królów.

#

Tusia
Przyszłość.
Pewnego dnia, człowiek budzi się i rozumie, że nie jest jedynym żyjącym na Ziemi gatunkiem. Zaczynają rządzić nim takie uczucia, jak strach, gniew, nienawiść i chęć zemsty. W przypływie paniki zaczyna tworzyć nowe technologie i po kolei niszczy każde z nowo poznanych stworzeń.
Jednak, co się stanie, jeżeli ostatnia istota ze swojego gatunku przeżyje i postanowi się zemścić? Przykre sytuacje, które wydarzyły się w jej życiu popchnął ją do robienia rzeczy tak strasznych, że aż trudno to sobie wyobrazić.
Wojna pomiędzy światami stworzeń fantasy i ludzi dopiero się zacznie.
Właśnie wtedy rozpocznie się… Polowanie. 

#

Ew
Pojawiają się nań wszystkie moje opowiadania, które do tej pory stworzyłam. Od dłuższych historii z rozpiętą fabułą, poprzez króciótkie miniaturki, na tłumaczeniach kończąc. Tematyka również rozpęta, choć królują fanfictiony z serii o Harrym Potterze.

#

Imloth
W świecie nie do końca prawdziwym, gdzie magia czai się w ukryciu; w czasach nie do końca określonych; pośród rozległych lasów i zwaśnionych cesarstw, toczy się historia kilkorga ludzi i skazanego na banicję elfa, których czyny mogą przypadkiem zmienić przyszłość... Odkryj siebie w którymś z bohaterów, daj się porwać, poczuj radość, strach determinację. Odkryj w tym świecie magię, która niemal całkiem odeszła!

#

Lebrun
Skup się. Wyobraź sobie, że wychylamy się nad urwiskiem. Wskoczymy w przepaść na trzy. Raz...dwa...trzy! Nie krzycz tak, nie rozbijemy się o skały. Zaraz nad nimi przeniesiemy się do mojego świata. I widzisz? Nie kłamałam. Oto właśnie wyspa, na której szkoli się przyszłych Strażników Żywiołów. Pewnego dnia zostanę jednym z nich. Czym tacy Strażnicy się zajmują? - pytasz. Każdy włada jedną z czterech mocy, które ściśle powiązane są z wodą, ogniem, powietrzem albo ziemią. To Strażnicy chronią ziemię przed klęskami żywiołowymi. Ale jest nas coraz mniej, więc zadanie staje się trudniejsze. Może niedługo w ogóle nie będzie możliwe do wykonania.

#

Jaelithe
W Bibliotece Wyobraźni znaleźć można powieść fantasy z wątkiem psychologicznym, fan fiction potterowski opowiadający alternatywną historię Syriusza Blacka, krótsze utwory zwane one-shotami i wiele innych. Autorka pisze teksty, które przynależeć mogą na półkach z fantastyką, kryminałami, romansami i przygodówkami. Zapraszam do odwiedzenia mojej biblioteki!

#

Rowindale
Mazowiecka Wyższa Szkoła Magii i Czarodziejstwa to historia pełna magii, ale także ciekawych wątków z życia wziętych. Zapraszam wszystkich, którzy lubią przygody w świcie tak różnym od naszego. Na dodatkowej podstronie bloga, możecie sami stworzyć swojego bohatera i pisać opowiadania kierując się nim. Dla najlepszych z nich będę przewidziane nagrody książkowe, a także w postaci gier komputerowych. Wystarczy wypełnić ankietę i dołączyć do świata Collegium Magicae! Serdecznie zapraszam!

#

Nersi
Trzecia Wojna Światowa na zawsze zmieniła Niebieską Planetę. Najpotężniejsze państwa przysięgły chronić ustalonych zasad, aby nigdy więcej nie doszło do podobnej katastrofy. Jednak po niecałych piętnastu latach względnego spokoju WOPOS zaczyna mieć problem z Lucyferem, który w tajemniczy sposób uciekł ze specjalnego więzienia dla mutantów genetycznych. Nastawiona na swoje własne korzyści organizacja, nie chcąc stracić władzy na Ziemi, przestaje wypełniać powierzone jej obowiązki i zaczyna cichy konflikt z genialnym mężczyzną. Kiedy WOPOS ponownie zaprasza do współpracy usuniętą wcześniej agentkę nazywaną Królową Śniegu, wszystko wymyka się spod kontroli.

#

MlodaLarwa
Caroline wiodła pospolite życie, marząc o mroku, wampirach i demonach do momentu, aż w jej życiu nie pojawił się tajemniczy mężczyzna, który polecił jej pewną książkę. Nagle historie o których czytała, zaczęły powoli naginać jej rzeczywistość. W jej głowie pojawiły się znikąd szepty, zaczęło ją nawiedzać demoniczne rodzeństwo, a otaczający świat nabrał brutalnych barw, przerażając krwawymi i obskurnymi obrazami. Wkrótce nieświadomie wciągnęła we wszystko swoich przyjaciół, a wiedza, którą czerpała z literatury o wampirach stała się nagle wyjątkowo przydatna. Z miłośniczki fikcyjnych wampirów została ich pogromczynią w prawdziwym świecie, tylko po to by dowiedzieć się, że sama... Tego dowiesz się tylko czytając opowiadanie, w którym mroczna nastolatka zamienia się w Czerwoną Królową.

#

Malcadicta
Mal właśnie ułożyła sobie życie. Z poważnym trudem. Ma kochającą rodzinę, świetną siostrę, nowe przyjaciółki, na dodatek możliwe, że pójdzie na dyskotekę z chłopakiem, w którym podkochuje się odkąd go zoabczyła.
Ale jak sobie poradzi, jeśli jej życie wywróci się do góry nogami i zacznie stać na rękach, jej dawna opiekunka umrze, a śmierć zacznie za nią podążać? Jeśli kilka niepożądanych osób zacznie się nią interesować, a ktoś spróbuje ją zabić? Na dodatek z niewiadomych powodów nikt nie chce jej powiedzieć, o co tu właściwie chodzi…

#

klaudia m.
Wojna nie ma skrupułów. Dosięga każdego, a jej skutki widać dość szybko. Jak poradzić sobie w takim świecie, gdy wszyscy chcą odebrać ci najważniejsze osoby? Jane i jej przyjaciele znaleźli się w takiej sytuacji. Czy przeżyją? Komu muszą zaufać? Jak poradzą sobie w takim świecie? Tego nie wie nikt.

#


Q
Blog wielobranżowy. Znajdziesz tu recenzje debiutantów, felietony na przeróżne tematy oraz opowiadanie w klimacie science-fiction. Niektóre treści poruszają tematy związane z szeroko pojętą erotyką, blog jest więc przeznaczony raczej dla osób powyżej szesnastego roku życia.

#


Tristezza
Tris była dotąd zwykłą uczennicą liceum. Znudziła ją jej szara codzienność, czuła się wyobcowana, pragnęła zmian. Najwyraźniej jej życzenie w pewnym sensie się spełniło, bo w pewnym momencie zamiast siedzieć na nudnej lekcji polskiego, leży sobie na środku ulicy w jakimś nieznanym mieście. Budzi ją chłopiec, który niemal się o nią potyka, a towarzyszy mu dziwne latające stworzenie. Tris nie chce wierzyć w to co widzi, już wie, że jest bardzo daleko od domu. Dziewczyna dowiaduje się o istnieniu gildii, magów i innych dziwnych rzeczy. Może nie okazuje wielkiej fascynacji tym światem, bo zwyczajnie nie ma czasu. Wokół niej ciągle coś się dzieje, w jej życiu pojawia się chłopiec o niebieskich oczach, latająca mysz, a potem nagle smok! Na dodatek okazuje się, że w Felicii panuje nie za ciekawa sytuacja. Niezależni magowie zaczynają gromadzić się w jakiś nielegalnych stowarzyszeniach. Pokazują się coraz częściej i sprawiają kłopoty. Początkowo Tris stara się żyć chwilą, nie przejmować się tym i cieszyć się nowo nabytą wiedzą o samej sobie. Jednak mistrzyni co jakiś czas zerka na nią z niepokojem. Dziewczyna dowiaduje się o też o istnieniu starej legendy...
Czy jej życzenie się spełniło i czy to dobrze? Co takiego odkryje? Jak zmieni się jej życie? Sama Tris tego nie wie, jednak jest silna i ma przyjaciół. Wychodzi naprzeciw temu, co los stawia na jej drodze.

#


Pat Austin
Przez zieloną równinę Camden płynie narowista rzeka Dee. Czyste niebo odbija się w jej tafli, promienie słońca suszą kamienie przy brzegu. Kraina nie pamięta wojen i cierpienia. Jednak coś się przebudziło. Licho zaczyna chichotać nocą między drzewami, a przy domostwach śpiewają Banshee, nawołując ku śmierci. Czy nadchodzi dzień, gdy zielone łąki zostaną zdeptane przez kopyta koni? Może nadchodzi dzień, gdy lasy zaczną płonąć, a szczęk oręża przepłoszy nawet licho. Tronu pragnie Kruk. Kruk w Koronie.


#

Chemical Rainbow
Jest rok 2019. Ameryka stoi przed poważnym problemem - korporacja Better Living Industries przejmuje kontrolę nad państwem, zmieniając ludzi w bezmyślne marionetki. Czy w tak ciężkich czasach Killjoy'si - rebelianci, którzy walczą w opozycji do BL/ind - będą w stanie pokonać złą "dobrą" korporację? Czy będą w stanie pokonać wszelkie uprzedzenia i wytrwają w swoich postanowieniach? Czy gdzieś w połowie drogi między obozem a BL/indową rzeczywistością może ich spotkać... miłość?

#


Shannon Alexaner
Akcja opowiadania rozpoczyna się w roku 2307. Na świecie panuje anarchia od zakończenia Ognistej Wojny. Mroczni Jeźdźcy zamierzają zniszczyć to co zostało z Ziemi. Ostatnią nadzieją ludzkości jest tajna organizacja zwana Salvator, ale nawet nie wiadomo czy jest prawdziwa. Czy dane nam będzie jeszcze kiedykolwiek ujrzeć blask słońca nie martwiąc się o własną skórę? Nadzieje na to są znikome...


#


Nomida
"Przy granicy kraju, gdzie na wschodzie rozciągają się niedostępne szczyty, gdzie źródło swe ma jedna z największych rzek, gdzie w ogarniętych zielenią lasach spotkać możesz Strażychwosta, przyklejona do dużego miasta, leży wioska. Zwyczajna, w której ludzie toczą powoli swój los.
Tu zaczyna się akcja opowieści. 
Główny bohater zwany Orłem pragnie zemsty na magach, którzy odebrali mu to, co kochał. Sam jednak jest jednym z nich, a Szaroludzie, dziwne magiczne przypadki, czająca się w powietrzu wojna nie ułatwiają mu dokonania wyboru. A każda podjęta decyzja może nieść za sobą spore konsekwencje."

#

DZIEWCZYNA PHOENIXA
Cassie Black
Demi, to zwykła osiemnastolatka, której życie nie różni się niczym od innych. Jest jednak coś, co sprawia, że jest wyjątkowa. Od dziecka ma koszmary dotyczące ''czarnej chmury z której wyłania się ciało''. Nikt nie spodziewa się ile może być mroku w tak niewinnej istocie jak ona. Phoenix to pradawna moc, która ma za swój cel opętać duszę i sprawić, aby stała się maszyną do likwidowania istot ludzkich. Czy Demi poradzi sobie z tak ogromnym wyzwaniem? Czy zdoła uratować siebie i swoją rodzinę? Czy zachowa resztki uczuć?

#

Adeptka
Weź miedziany kociołek, nalej napar złośliwości, dodaj łyżkę wredoty, szczyptę ironii, na koniec zamieszaj i podgrzej nad ogniem. Odczekaj godzinę, a dostaniesz osobę o nagannym charakterze, która nawet umarlaka wyprowadzi z równowagi.
Właśnie w takim procesie powstała Ada Adamek, innej możliwości nie ma. Panna Ada swoim słowotokiem potrafi położyć smoka na łopatki, zmusić spokojną nimfę do czynów karalnych i doprowadzić niejednego profesora o rozstrój nerwowy.
Poza tym jest idealnym przykładem osoby o paru jaźniach i niezidentyfikowanym stanie psychozy.
To wszystko sprawia, że młoda adeptka magii, wpada w nie lada kłopoty. Musi się nieźle postarać, by wyjść z tego cało i nie spowodować przy tym Apokalipsy.
Nie, żeby jej to przeszkadzało...

#

Zoe Rebeca Thicknesse i Wiedźma z Piekła
Anioły i demony od wieków toczyły ze sobą wojny...Ale o co? Nikt tego do końca nie wie. Władza, zaszczyty, wyznawcy...Wiele jest przyczyn narastających konfliktów i waśni.
Jednak gdy po tysiącach lat pokoju pojawia się wyklęty-dziecko anioła i demona, mieszaniec o mocy większej nawet od boga, obydwie strony zaczynają mieć wspólny cel- posiąść tą wielką broń. Stare rany zaczynając się otwierać, powodując kolejne konflikty między niebem a piekłem. Co z tego wyniknie?

#

Wellesie
Czasami nasze przeznaczenie dogania nas w pokrętny i niezrozumiały sposób, przy okazji gubiąc po drodze, by następnie znów powrócić ze zdwojoną siłą. Tylko kto wierzy w przeznaczenie? W tej opowieści jest ono nieodrębną częścią historii, a pojawia się ono pod postacią księżyca - tak zachłannego i żądającego zapłaty za dawne krzywdy. Nie wiedzieć czemu, obrał sobie na cel zwyczajną rodzinę. Rodzinę, w której wychowywali się dwaj chłopcy - Kain i Charles. Jedna noc zmieniła wszystko, a drogi rodzeństwa ostatecznie się rozstąpiły. Co się jednak stanie, gdy księżyc zapragnie ofiar? Czy pradawny głos wodzów i całkiem nowy, nieznany dla Charlie'ego świat pozwoli braciom na nowo odnaleźć zagubioną dawno nić porozumienia?

#

Hippie in the City
Charlie Brown to prawdziwy szczęściarz. Po nagłej śmierci ojca w jego ręce trafia wehikuł czasu, który zdaje się go rozumieć w stu procentach, nigdy się nie myli, nigdy go nie zawodzi... Aż do momentu w którym spotyka Natalie i w jego życiu zaczynają się dziać dziwne rzeczy nawet jak na jego standardy. Niekontrolowane skoki w przeszłość, zmiany w liniach czasu i tajemniczy, niebezpieczni jegomoście w długich płaszczach i kowbojskich kapeluszach.
Dokąd zaprowadzi go poszukiwanie prawdy?

#

Leather
Każdy z nas ma sny. Czasem są one przezabawne, czasem przywodzą na myśl najgorsze wspomnienia. A czasem stają się rzeczywistością.
Pewna młoda dziewczyna, Davena Weems nigdy nie narzekała na nudę i monotonię własnego życia. Nieznana jej magiczna siła próbuje jednak zaburzyć wewnętrzny spokój, nakłaniając ją do wiecznego snu. Kiedy Davena budzi się po przeciwnej stronie rzeczywistości, zdaje sobie sprawę, że naprawdę istnieje drugie życie. Życie w snach, gdzie rządzą samozwańczy Strażnicy - ludzie, którzy za wszelką cenę próbują utrzymać dotychczasowy porządek. Jednak magiczna siła - ta sama, która zatroszczyła się o to, by Davena znalazła się pośród tajemniczych zdarzeń - utrudnia im to zadanie mieszając sny z codziennością świata realnego. Alexander, jeden ze Strażników Snów posługując się dziewczyną jako tarczą, postanawia zmierzyć się z siłami zła.

#

Old Mary
Gdy świat upada, Andrea jest zaledwie dzieckiem i jako mała dziewczynka wraz z matką musi przystosować się do okrutnych zasad panujących w nowym, wynaturzonym społeczeństwie.
Jest przekonana, że nikogo już nie spotka w wyniszczonym przez zarazy i ludzi mieście, jeśli tylko będzie ostrożna. Jej jedynym pragnieniem jest przeżycie tylu dni, ile będzie jej dane bez względu na okrutne warunki i niebezpieczeństwa. Choć tego nie chce, na jej drodze stają różne osoby; niektóre są jej wrogie, niektóre stają się bardzo bliskie. Sama nie wie, którego typu osoby bardziej jej przeszkadzają w spokojnym, samotnym życiu.

#

Alexis
Życie młodej dziewczyny o niecodziennym imieniu Evalescene od zawsze było zaplanowane od początku do końca. Przez nieuwagę matki jej los trafił w ręce najbardziej bezwzględnych wampirów na świecie, Volturich. Jednak przeżyła, żyła spokojnie przez czternaście lat, ale konflikt z Cullenami zaczął wszystko komplikować. Teraz jest jednym ze strażników. Czy uda jej się nie zatracić swojej osobowości? Czym okaże się jej dar, tak ważny dla Aro? I czy można żywić uczucie do zabójcy własnej matki?

#

LexieDragons
Stoję pośrodku wielkiej, opuszczonej hali. Wokół mnie, w szybkim tempie rozprzestrzenia się ogień. Jest wszędzie. Moje nozdrza wypełnia zapach dymu. Jestem w swoim żywiole, ale wiem, że ktoś mi bliski jest w niebezpieczeństwie. Nie mam czasu na zadowolenie wewnętrznej ja.
Za plecami słyszę śmiech. Znam go, a tak mi się przynajmniej wydaje. Próbuję obejrzeć się za siebie, lecz ktoś przytrzymuje mnie z całej siły. W tej chwili czuję się jak zwierze w klatce.
Nagle słyszę świst powietrza, a moim oczom ukazuje się spadające bezwładne ciało. Wiem, że ten ktoś jest mi bliski i jestem tu po to, aby go uratować.
Chcę się wyrwać, co w pewnym stopniu mi się udaje i nagle czuję przeszywający ból w plecach.
Zapada ciemność, którą poprzedza ten sam śmiech.

#

Carmen
Przekonaj się na własnej skórze, jak bardzo baśnie kłamią. Jak bzdurne są opowieści, w które wsłuchiwaliśmy się z zapartym tchem w dzieciństwie. Może to i przykre, ale wszystko to było łgarstwem. Okrutną kpiną z naszych drobnych, łaknących piękna i dobra serduszek. Niepożądanym śmiechem z czegoś, z czego nie powinno się śmiać. Z bólu. Nigdy nie powinno się kpić z bólu. Nadchodzi znienacka, wchodząc w nasze życie i często zakańczając je. Burząc psychikę i ludzkie uczucia. Niszcząc sumienie i litość, która - wbrew pozorom - jest dana każdemu. Ale kto najlepiej sieje ból? Kto został stworzony do brutalnego wysysania życia z ludzkich powłok? Kto ma za zadanie zabijać powoli, okrutnie i sadystycznie?
Wróżki.
Możesz chcieć je spotkać, zobaczyć na własne oczy. Możesz chcieć poczuć przyspieszone bicie serca na widok złocistej urody i delikatnego uśmiechu.
Możesz cierpieć w męczarnia do czasu aż z bólu sam się zabijesz.
A Ty? Chcesz spotkać Wróżkę? Zrób to i - co najważniejsze - postaraj się wyjść z tego spotkania żywym.

#

Christabel Moore
Jak to jest kiedy budzisz się i nic nie pamiętasz?
Kiedy nie wiesz jak się nazywasz, kim jesteś i co tu robisz?
Nie wiesz dokąd iść. Nie wiesz co ze sobą zrobić.
Zaczynasz wszystko od początku z diagnozą amnezji.
Jednak czy to amnezja?

#

Jaga20098
Rozum mówi, abym w końcu wydoroślała, zaczęła być poważna i odpowiedzialna. Żebym robiła to, w czym podobno jestem dobra. Bym poświęcała swoje życie w imię wolności zagrożonych paranormalnych.
Ale jest jeszcze serce, które nie zgadza się z umysłem. Podpowiada, abym olała rady ośrodka myślenia i nie przejmowała się nimi. Mówi, abym narzekała na wkurzające mohery, przeklinała tępe plastiki, irytowała belfrów. Ażebym cieszyła się życiem, uczyła się na własnych błędach, spełniała marzenia – tak po ludzku – żyła chwilą.
Tylko czego mam posłuchać? Serca czy rozumu?

#

Elwen 
Mamy rok 2756 - 348 lat po rozpoczęciu Apokalipsy. Na początku wszystko szło zgodnie z planem, ale gdy Pan strącił aniołów z Nieba i wyrzucił demony z piekielnych otchłani... Wtedy stało się jasne, że Jego plany były inne, niż zapowiadano.
Dzisiaj dobrze już wiadomo, że demony bywają bardziej ludzkie, niż ludzie... Ale czy Apokalipsa się skończyła? Czy Ziemia na zawsze pozostanie już krainą z koszmaru? Na te pytania nikt nie zna odpowiedzi.

#

Nefariel
Komuś, kto nie pamięta przedwojennej cywilizacji, życie po zagładzie atomowej wcale nie musi wydawać się takie straszne. Młodym ludziom niemal zawsze wydaje się, że świat należy do nich, nawet jeśli jest to świat pełen brudu, smrodu i ubóstwa.
Młodzi ludzie są w błędzie.
Będą musieli dorosnąć bardzo szybko, kiedy Florydę i okoliczne wyspy ogarnie wojna - wojna między rosyjskimi żołnierzami pod przywództwem potężnej kobiety, uważającej się za prawnuczkę Anastazji Romanowej, a komunistami, których fałszywie piękne idee trafiają w tych ciężkich czasach na bardzo podatny grunt...

#

Lullaby
Ciąg dalszy historii klanu Omaticaya z filmu Jamesa Camerona "Avatar". Tym razem na drodze do szczęścia staje skłócony od dawna klan Inaria. Czy Omaticaya stawią czoło nowym przeciwnikom?
Czy znajdzie się miejsce na miłość i przyjaźń?
Tego dowiesz się na tym blogu.

#

Arebell
Zbiór różnych opowiadań fantasy. W planie: wesoła młodzież z Akademii Magii, nadmiernie towarzyskie wampiry, demony pilnie poszukujące rozrywki i bliskie spotkania ze stworzeniami, których wolałoby się nigdy nie ujrzeć na oczy.

#

Jasmine
 Liliana - zwyczajna dziewczyna, która ma zwyczajnych przyjaciół, zwyczajną mamę, chodzi do zwyczajnej szkoły i mieszka w zwyczajnej wiosce. A jednak nie wszystko w niej jest takie zwyczajne jak jej się wydaje. Niezwykła przeszłość, jaką posiada wywróci jej świat do góry nogami. Słodki szczeniaczek, którego dostanie w prezencie pomoże jej trafić do innego wymiaru, do świata, który rzuci jej wyzwanie. Jaką rolę odegra w całej historii jej przyjaciółka Oliwia, jaką jej chłopak Sebastian, a jaką... Kyle? Serdecznie zapraszam, do przeczytania historii dziewczyny, która znalazła się o jeden wymiar wgłąb ziemi.

#

Agata Klimczak
Magia, technologia, miłość, przygoda…
Witajcie w świecie, w którym magia, nie jest czymś tajemniczym. Dostępu do niej, nie mają jednak wszyscy. Kosmos nie jest pustą, niezbadaną przestrzenią, ale większość jego mieszkańców, woli żyć na swojej planecie. Spokój wszechświata jest tylko pozorny. Od jakiegoś czasu na wielu planetach, w tym na Ziemi, dochodzi do ataków „Istot”. Dziwne stworzenia sieją popłoch i, jak na razie, niewielkie spustoszenia. Usuwaniem ich zajmuje się S.A.W.M – tajna agencja zrzeszająca Białych Magów.
Pewnego dnia, Gabriela – zwykła studentka, pochodząca z niewielkiej Polskiej miejscowości, zostaje wciągnięta, w ten niedostępny dla wielu świat.
Kim są Biali Magowie? Czym zajmuje się S.A.W.M? Co ma z nimi wspólnego Gabriela? Skąd pochodzą „Istoty” i co jest ich celem?
Na te pytania i wiele innych, szukajcie odpowiedzi w moim opowiadaniu.
Serdecznie zapraszam!

#

Lexie
Czasami trafia się miłość nie z tego świata. Uznasz to za niemożliwe? Ja jednak Cię do tego przekonam.
Czy zastanawiałeś się kiedyś gdzie trafia dusza po śmierci? Zapewne każdy z nas zadaje sobie to pytanie, a Sophie dowiaduje się tego po pewnym wydarzeniu. Na swojej drodze spotyka istoty o których nawet nie myślała, a jej przyjaciółka i brat są zupełnie kimś innym niż by mogło się wydawać.
Od tamtej pory jej życie zmienia się diametralnie, nie jest już tak samo. Zapytasz się pewnie dlaczego? Tego już Ci nie zdradzę. Są tajemnice o których tylko Anioł Ci opowie...

#

AsiaAsiaJa + Smooth Moonlight
Pustynia. Ciemna droga. Ukryta skała. Rozwalony samochód. Brak możliwości powrotu. Miasteczko rodem z kiepskiego westernu. Duchy na cmentarzu. Siostra grabarza. Zielonoskóry chłopak. Tajemnicza kobieta ze słabością do czerwonego wina. Piękna właścicielka motelu. Bestia w pubie. Sekret samotnej staruszki żyjącej na uboczu - tak wygląda życie Joela, który znalazł się w Strangetown przypadkiem... I od tego czasu jego przyszłością ktoś świetnie się bawi.

#

Toria.
Historia opowiada o szesnastoletniej Scarlett, która stała się jedną z zawodniczek w strasznym turnieju zwanym Łowami. Nieoczekiwanie dziewczyna, w której szanse na wygraną nikt nie wierzył staje się ulubienicą tłumów. Ale czy to gwarantuje jej przeżycie? Czy Alan postara się o przegraną dziewczyny?

#

Maribel
W całym Faerunie są rzeczy, z którymi nie warto zadzierać. Jest to świat, w którym dobro ciągle walczy ze złem, a zło pragnie przejąć kontrolę nad dobrem. Tamra, kobieta-niziołek, która bliska śmierci zostaje uratowana przez grupę poszukiwaczy przygód, nie trzymała się tej zasady. Musi teraz zwalczyć wewnętrzne konflikty i zdecydować, czy narazić nowych przyjaciół na niebezpieczeństwo.

#

NothingElseMatters
Historia opowiada o 18'letniej dziewczynie. Rude włosy i zielone oczy to coś co zawsze lubiła w sobie i nie narzekała na to. Jednak jedna rzecz, jedna umiejętność, jeden dar .. Wyróżnia ją spośród tłumu innych.
Winter - bo tak na imię ma rudowłosa dziewczyna - w dniu swoich 7 urodzin dowiaduje się, że .. Widzi duchy zmarłych osób.
Już pierwszego dnia po swoim przylocie do Florencji z rodzinnego Londynu - na półroczny staż dziennikarski - jest świadkiem wypadku, podczas którego ginie młody chłopak. Kilka dni później, chłopak prosi ją o pomoc..

#

Neva
Ludzie myślą, że mają problemy. Błąd. Ich problemy są niczym w porównaniu z problemami pewnej grupy nastolatków. Ich codziennym problemem jest to, czy będą żyć. Nie martwią się tym, że nie nauczyli się na sprawdzian. Już nie.
Nie urodzili się na Ziemi. Zastali na nią wysłani kilka dni po narodzinach. Są Powiernikami. Wybrańcami Bogów. Posiadają malutką część ich mocy. Teraz wracają na Ilurion, świat, w którym się urodzili, żeby zapobiec tragedii.
Pojawia się jednak problem, Powiernicy stracili moc. Muszą odnaleźć starożytne Kamienie Mocy ukryte gdzieś na Ilurionie, żeby ją odzyskać.
Podczas wędrówki do Portalu zostają zaatakowani. Przegrywają. Rebecca używa mocy, mimo tego, że nie powinna jej posiadać. Do tego nie byle jakiej mocy. Mocy należącej do jednej z Bogini. Owszem, Rebecca jest Powierniczką największego z Bogów Ilurionu, ale nie powinna mieć aż takiej siły. Do tego dochodzi, że dziewczyna... wskrzesiła Mike'a, w którym się zakochała.
Chcesz się dowiedzieć kim jest Rebecca? A może chcesz znać przygody Powierników? Jeśli tak to zapraszam Cie w moje skromne progi.

#

Helfy
Isabela La Clorissa jest przytłoczona nagłą śmiercią matki. Będąc niepełnoletnią, sąd przyznaję opiekę nad nią ojcowi, którego nigdy w życiu nie widziała. Jest zmuszona wyprowadzić się ze Sztokholmu i zamieszkać w Nasgate, niewielkim miasteczku w Stanach Zjednoczonych. Po przyjeździe odkrywa, że jej ojciec jest bogatym człowiekiem, a na jej prywatnym koncie zalegają tysiące. Postanawia spróbować żyć dalej normalnie, ale jak zwykle pojawiają się komplikacje.

#

Tiamat
Samirlih jest spokojną planetą na uboczu. Wszystko zmienia się, gdy do akcji wkraczają trzy siostry - Tiamat, Inanna i Attar. Trzy smoczyce-boginie postanowiły zabić nudę kosztem harmonii w Samirlihu, wprowadzając powoli chaos w cztery światy łączące się w jeden. Mieszkańcy poszczególnych krain nie wiedzieli wcześniej o istnieniu pozostałych. Rozpoczyna się chaos i wojna. Bogowie dawno usunęli się w cień, by odsunąć od siebie zagrożenie. Nikt nie jest na tyle potężny, by przeciwstawić się siostrom.
I jest tylko jeden sposób, by przerwać ich śmiertelną grę. Tylko jedna osoba może przeszkodzić smoczycom i wygnać z dala od czterech światów. Ale co jeśli... ta osoba tego nie wie?

#

Royal Bee
Opowiadanie fantasy z uniwersum Aeis o zwyczajnej nastolatce, która podążając za swoją nieudaną randką w ciemno wylądowała nagle w równoległym świecie i została ogłoszona inkarnacją starożytnej bogini. Romanse, magia, przygoda, dylematy wyborów, skrajne emocje. Zapraszam do czytania!

#

Julie Haggish
Co musi się stać, by stworzenie skrajnie nienormalne, zanurzone w swojej nocy po samą szyję, zaczęło tęsknić za światłem? Co na tym świecie jest silne na tyle, by oderwać je z zakorzenionej w nim ciemności i wyciągnąć na powierzchnię znienawidzonej dotąd normalności?
Czego brakuje w tym idealnym odcieniu czerni?

#

Szalona Marchewka
W odległym, zapomnianym kontynencie, który ukryty został przed wzrokiem wścibskich, w świecie gdzie ludzie są nielicznymi wyjątkami, mieszają magiczne istoty. Luxlupusi, Elfy, Krasnale, Jeźdźcy, Wilkołaki, Kotołaki, Wampiry i inne przeróżne stworzenie. Nad Lux ex Saltus, które dotąd była oazą spokoju i harmonii, zaczynają zawisać ciemne chmury. Czy uda się uniknąć wojny?
"— Każdy zasługuje na wybaczenie Anito — powiedziała cicho Nora.
— Ale oni mnie zdradzili! — krzyknęła rozpaczliwie dziewczyna. — Mówili, że nigdy mnie nie porzucą, a teraz co? Matka się mnie wyrzekła.
Elfka przytuliła dwunastolatkę szepcząc cicho:
— Wiem, wiem mała."

#

Desdemona
Solith to wampirzyca, Kapłanka Wampirów. Dla wampira osoba niemal święta, opiekująca się morderczym rodem.
Samotna, opuszczona nawet przez córkę, kieruje się gniewem i goryczą, którą nosi w sercu.
Jedna noc zmienia wszystko – Sol spotyka wampira równie wyrachowanego, cwanego i szybkiego jak ona, z którym wdaje się w burzliwy romans.
Tymczasem jeden z wampirzych rodów wciąż walczy o władzę i kilka pozornie błahych zdarzeń sprawia, że córa Solith staje się pionkiem w niebezpiecznej grze.
Zapowiada się starcie, które rozsądzi o wszystkim, ale czy dwoje wampirów połączonych tajemniczymi więzami krwi stanie przeciwko sobie?

#

Jasmine
Liliana - zwyczajna dziewczyna, która ma zwyczajnych znajomych, zwyczajne życie. A jednak... nie wszystko w niej jest takie zwyczajne jak się wydaje. Sama nawet nie wie, jak wyjątkowa siła kryje się w jej wnętrzu. Nieświadoma niczego żyje zwyczajne, i gdy życie postawi przed nią wyzwanie, nie będzie w stanie pogodzić się z utratą rutyny i się z nim zmierzyć. Tylko tajemniczy mężczyzna z jej snów będzie w stanie wytłumaczyć jej zmiany, które dostrzega i zmiany, które nadejdą. Tylko nietypowy prezent da radę wypełnić przepowiednię. A jak dalej potoczą się losy głównej bohaterki? Zapraszam cię, drogi czytelniku, do przeczytania historii dziewczyny, która znalazła się o jeden wymiar wgłąb ziemi.

#

Laire Stock
Na blogu pojawiają się różne teksty: one-shoty i opowiadanie "Po raz pierwszy...". Głównym bohaterem tej historii jest Max McCarey, najlepszy łowca wampirów na całym świecie. Wyróżnia go to, że nigdy się nie zakochał oraz to, że nie umie wyrażać swoich uczyć. Czy będąc bezwzględnym w zabijaniu potworów, nauczy się tego?

#

Lexie Wilson
"Drobna sylwetka resztką sił zaczęła się podnosić. Postać była cała we krwi, siniakach i zadrapaniach. Nagle, ku zdumieniu, Riley spojrzała... dokładnie na kopię samej siebie! Żadna z nich się nie ruszyła, obie mierzyły się przez chwilę wzrokiem. Nagle sobowtór dziewczyny poderwał się i rzucił na Riley.
Brunetka w ostatniej chwili ujrzała jakiś błysk.
Poczuła ból rozchodzący się w klatce piersiowej.
Ostatnie, co udało jej się zapamiętać, to słowa obcej dziewczyny.
– Wybacz, ale nie pozwolę na to, abym tak cierpiała."

#

DRUGIE ŻYCIE RAVEN BLACK
Sztyletnica
Główną bohaterką tego opowiadania jest Raven, zamknięta w sobie, pesymistyczna i trochę mroczna nastolatka. Jej życie nie jest normalne, ale stara się żeby było jak najbliższe temu które prowadza zwykli ludzie. Jej życie w ciągu kilku dni wywraca się do góry nogami. Raven dowiaduje się że jest dziedziczką wielkiej mocy. Nagle zostaje ona wciągnięta w sieć intryg, których nici zostały utkane tysiące lat przed jej narodzinami, i czy tego chce czy nie musi wziąść udział w grze która zaczęła się za czasów panowania faraonów.

#

Sztyletnica
Shiereen według zwykłych ludzi, wygląda na zwykłą niepozorną kobietę po 20. Jednak skrywa ona pewną tajemnicę. Otóż to ziemskim padole tuła się już od ponad 300 lat. Ma ona wysoką pozycję w Prawdziwnym świecie i w ludzkim. Jednak nawet najsilniejsze demony mają problemy.

#

Litka i Bagheera
Co byście powiedzieli, gdyby nagle ktoś zamknął was w centrum handlowym? Samych? albo nie zupełnie? Na jakąś godzinę? Dzień? Miesiąc? 100 lat?A co by było gdyby, na początku jedzenia było wbród, a teraz zaczyna się kończyć? Tak samo jak dostęp do prądu? Historia o istnieniu, przetrwaniu i społeczeństwie. O zwierzęcej, prymitywnej stronie człowieka. Zaczyna się polowanie i niech los sprawi byśmy nie stali się zdobyczą.

#

Elly
Ziemia - zapomniana planeta zamieszkana przez ludzi i dzieląca swoją przestrzeń z innymi światami, pomiędzy którymi istnieje tylko bardzo cienka granica. Niewielką, ale najważniejszą część całej struktury stanowi Niebo i Piekło, a żyjące tam istoty mogą dostać się do naszej rzeczywistości przez Bramy rozmieszczone w różnych zakątkach globu. Kiedyś przejść strzegły Anioły będące jedynymi sprzymierzeńcami w walce ze złem, dziś już nie wiadomo, komu powinno się ufać, a apokalipsa jest coraz bliżej.

#

Winduru
Jestem Kazeran Atraam i od dnia, w którym Wielka Rada uhonorowała mnie tytułem Wędrownego Maga, nie mam ani narodowości, ani domu. Włóczę się teraz po różnych wszechświatach, wykonując kolejne zlecenia Rady.

#

Cassie C
Życie 16-letniej Debbie Reynolds wywraca się do góry nogami gdy jej matka zostaje zamordowana. Od tej pory staje się główną bohaterką dziwnych i nielogicznych sytuacji, które nie powinny mieć miejsca. Chcąc poznać tajemnicę, którą wszyscy przed nią ukrywają przybliża się do zaskakującej prawdy. Czy stanie na wysokości zadania i pogodzi się ze swoim przeznaczeniem?

#

Laire.
John O'Fire ma 14 lat. Należy to rodziny Brudnych - ludzi w których płynie krew demonów. Jest silniejszy, szybszy i mądrzejszy od zwykłych ludzi. Nie jest dumny ze swoich poczynań, ani swojej rodziny. Jego rodzina niezbyt sprawiedliwym sposobem dołączyła do miejscowej elity. Matka projektantka mody, a ojciec profesjonalny fotograf. Życie jak w raju gdyby nie fakt, że są też Czyści - ludzie w których płynie krew aniołów. Rodzina O'Fire prowadzi szczęśliwe - chociaż nie zupełnie - życie póki do miasta nie wprowadza się rodzina Shey'ów którzy są Czystymi. Zamieszkują w sąsiednim domku. Na nieszczęście John'a mają trójkę dzieci - czternastoletnią Ive, oraz piętnastoletnich braci bliźniaków Tony'ego i Ryan'a. John który do tej pory był jednym z najpopularniejszych ludzi w szkole zostaje zepchnięty na drugi plan przez wysportowanych bliźniaków. Zupełnie nie przyzwyczajony do tego chłopak zaczyna poznawać zupełnie nowemu uczucia i emocje .

#

Allz
Przyszłość. Świat próbuje odnaleźć się po zakończeniu III wojny światowej. Główna bohaterka straciła rodzinę i stara się spełnić ostatnią wolę rodziców. Przypadkowo wplątuje się w międzyświatową walkę. Dokłada starań, aby przeżyć, chociaż wokół krążą zmartwychwstali żądni ludzkiego mięsa.

#

Chire_Cristel
W Urwanym szepcie widzimy losy bohaterów na kilku płaszczyznach ( w: Niebie, Krainie Aniołów, Krainie Wysłanników, Ziemi, Planecie Potępionych i Piekle). Bohaterowie (mimo różnic) mają ze sobą wiele wspólnego. I tak przez cztery tomy towarzyszymy istotom w ich codziennym życiu, lecz bazą do całej fabuły jest pierwsza w historii przemiana Wysłanniczki w Śmierc.
Chociaż główna akcja każdego z tomów dzieje się w różnych światach, oczami głównych bohaterów poznajemy wszystkie krainy.

#

erin. 
Erin jest młodą psychiatrą, która niespodziewanie stała się celem psychopaty. Chris to zdegradowany agent FBI, niemogący poradzić sobie z uczuciem do kobiety. Niezidentyfikowani ludzie więzią Desmonda na tajemniczej wyspie Van Nuys, a Alexander próbuje pozbyć się nienawiści do żony i jej kochanka łykając benzodiazepiny. Tytułowy "Woffy" to postać nieznana i może nią być każdy, a krzyż naprawdę nie jest krzyżem tylko ciągiem cyfr... które mogą zniszczyć wszystko, co dotąd wiedzieliśmy.

#

Jula P
Zbliża się koniec roku szkolnego. Cassey Ducane mdleje i dowiaduje się w wizji o propozycji spotkania z tajemniczym chłopakiem. Niepewna spotyka się z nim. Prawdziwa wiadomość o jej pochodzeniu uderza ją jak wielki dzwon. Wszystko wywraca się do góry nogami. Dziewczyna nie wierzy, że to prawda. Czyli nie jest tym za kogo się uważała przez 17 lat? Kolega, którego potajemnie kochała nagle się nią interesuje. Arogancki chłopak z wizji i spotkania coraz bardziej ją pociąga. Wampiry, wilkołaki, anioły, kłamstwa, zdrady, zamachy na życie, miłość, świat - Auglessia, Brama, Sala Złamanych, życie, śmierć. Czy przeżyje? Jak sobie poradzi? Uwierzy odpowiednim osobom? Uratuje Auglessie? Przemiana tusz tusz, niedługo dowie się jak to jest być prawdziwą istotą magiczną i będzie wstanie użyć tajemnych mocy, lecz najpierw musi je odkryć!

#

DOTYK PRZESZŁOŚCI
Celila

Było ich sześcioro.
Mieli jeden cel.
Zwycięstwo nad siłami zła.
Wygrali, ale poświęcili własne życie.
Wygrali, ale to była tylko bitwa.
Tysiące lat później świat demonów znów się budzi. Dzieją się rzeczy niepojęte, a równowaga zostaje zachwiana. To co wydawało się rzeczywiste przestaje takie być. To co było koszmarem staje się realne.

Tymczasem w Sunville, sennym miasteczku w pobliżu Nowego Yorku, szóstce młodych ludzi zaczynają się przytrafiać dziwne rzeczy. Wraz z przyjazdem młodego małżeństwa wszystko się zmienia.
Na światło dzienne wychodzą ponure sekrety, które mieszkańcy Sunville chronili za wszelką cenę.


Dotknięci przeszłością czekają w milczeniu, by wreszcie się przebudzić.
Naznaczeni.

Czas minął.

#

GRZECH NIEIDEALNOŚCI
Toria.

Orchid żyje w państwie idealnym. I to dosłownie. Dzięki nowoczesnym technologiom, latom pracy i inteligencji naukowców odkryto lek na najgorszą chorobę dotykającą ludzkość - nieidealność. Wystarczy przejść serię zabiegów, a ciało i umysł staną się doskonałe. System na pozór działa bez zarzutów. Okazuje się jednak, że operacja dziewczyny nie przeszła do końca pomyślnie i Orchid ląduje w miejscu, jak z koszmarów - Podziemiu. To tam zalążek będzie mieć pierwsze od wieków powstanie...

#

Lunatique
Młoda dziewczyna budzi się pośrodku lodowego pustkowia. Uświadamia sobie parę rzeczy: Jest bardzo mocno poraniona, nic nie pamięta, zgłodniała, a jedynym ratunkiem dla niej będzie dostanie się do ogromnego zamku na wzgórzu nieopodal. Nie może przewidzieć, że to, co spotka ją w tym ogromnym budynku, rozpocznie serię prawdziwych kłopotów, zada masę kolejnych pytań. Natomiast odpowiedzi jest trudno znaleźć. Niekoniecznie muszą też być proste.

#

LUNAM
Lunam Blake
Lunam jest członkinią stada Noctis. Od małego była do czegoś zobowiązana. Dokładniej, była młodą samicą alfa w swoim stadzie i dalsza przyszłość zależała właśnie od niej i drugiego młodego stada – Tenebra.
Gdy łamie główny zakaz, o mało nie prowadzi to do tragedii. Pewien młodzieniec daruje jej życie, mimo iż poluje właśnie na takich jak ona.
Pod wpływem matki, zmuszona jest opuścić stado i swoich najbliższych, a wtedy jej życie obraca się o sto osiemdziesiąt stopni.
Jeśli chcesz poznać historię Lunam, zapraszam do dalszej lektury!

#

Drama Queen
Te stworzenia są tak piękne w swojej potędze. Rozpościerając ogromne skrzydła mogą szybować godzinami, może nawet dniami po niebie, czując tak ulotną wolność. Są panami niebios, władcami stworzeń. Czy istnieje bardziej szlachetne, bardziej niebezpieczne zwierzę niż smok? Jego ryk wprowadza w sercach trwogę, ostre pazury przedzierają się przez każdy pancerz. Nikomu nigdy nie udało się wykazać większej drapieżności. Żaden ptak nie lata z tak wielką gracją. Stworzenia, które zmrożą krew w twoich żyłach, bądź zwęglą twe serce
Ale ludzie już w nie wierzą. Nie podrywają głów do góry by zobaczyć jak podczas szybowania w powietrzu, gadzie łuski lśnią w jasnych promieniach słonecznych. Patrząc w jasne tafle kałuż ich oczy nie dostrzegają więcej odbicia nieba. Poprzez ignorancje wszystko zostało zapomniane, wepchnięte w czeluść, pogrzebane. Świat był potężny, gdy równie potężni byli jego władcy. Teraz słabi, mali ludzie panują nad wszystkim. Uważają się za najważniejszych. Wypychają ze świadomości wszelkie wspomnienia o magicznych stworzeniach i pilnują, by ich potomkowie nigdy się o nich nie dowiedzieli. Ale niektóre istoty nie zamierzają się więcej ukrywać w cieniu. Kierowane żądzą krwi i pragnieniem wolności planują zgładzić ludzkość. Czy nieliczne smoki przyłączą się do mordu społeczeństwa? Czy może staną w ich obronie?

#

Vera Czachor
Na ziemi toczone są walki pomiędzy śmiertelnymi i nieśmiertelnymi. Do tego dołączają się pozostałe osiem światów, które chcą załagodzić konflikt lub po prostu zdobyć nowe tereny. Mieszkańcami ziemi są między innymi mutanty, które są wytworem pierwszych prób zdobycia życia wiecznego. Ich nadnaturalne zdolności przeraziły ludzkość i wyparli się ich, ale z biegiem potrzeby pomocy znów do siebie przyjęli. Została jednak grupa buntowników. Szóstka przyjaciół, grupa zagubionych istot będzie musiała wybrać ostateczna drogę, naprawić błędy i stanąć oko w oko z krzywdzącą przeszłością. Przy tym przeżyją wiele przygód, ale czy któraś ich czegoś nauczy?
Sam zobacz.

#

WSPOMNIENIA SĄ JAK WIECZNE CIERPIENIE...
Ann Varcon
Jack Mróz. Duch zimy i strażnik zabawy. Siedem lat wcześniej poznał swoją przeszłość, zyskał pierwszego wierzącego, a także został wybrany przez księżyc na strażnika. Przez cały ten czas wiódł spokojne życie. Najwięcej czasu poświęcał na wygłupy i bitwy na śnieżki. Mrok zostawił dzieci w spokoju. Nie pokazywał się już więcej.
W tym samym czasie, dwie przyjaciółki, Ann i Agey wraz ze smokiem imieniem Sorrow również mieli wygodne życie. Jednak do czasu. Jedno wydarzenie, jeden incydent spowodował całkowity chaos. Co spowodowało iż Jack Mróz wyrzekł się swojej mocy? I czy na pewno to wszystko było dziełem przypadku? Kto tak naprawdę pociąga za sznurki?

#

ZDUMIEWA MNIE STRACH PRZED ŚMIERCIĄ
lubiemaslo
"(...)-Uważa pani że Igrzyska są potrzebne?- zapytałam w końcu.
-Naturalnie- odparła spokojnie- Człowiek od zawsze dążył do podporządkowywania słabszych. W dawnych czasach wojny były normalnością a rozlew krwi na porządku dziennym. Ginęli ludzie, wiele pięknych miast było doszczętnie niszczonych. Teraz, zamiast tego, raz do roku ginie garstka osób na arenie. To sprawiedliwa cena.
-Cena za co?
-Za zaspokojenie głodu krwi i przemocy. Od zawsze w ludziach istnieje potrzeba zabijania. Niektórzy mogą ją spełnić na arenie, w większości sam widok w telewizji wystarcza- urwała (...)- Nigdy pewnie nie zauważyłaś- zaczęła łagodnym tonem- Jak wiele osób co roku oczekuje kolejnych Igrzysk. Ludzie chcą i potrzebują zabijania. Zbierają w sobie przed długi czas emocje, tłumiąc je by doprowadzić do wielu straszliwych zbrodni, niekoniecznie w afekcie. W czasie Igrzysk mogą dać im częściowy bądź nawet całkowity upust. (...)
-Ale ludzie się zbuntują- stwierdziłam niepewnie.
-Tak jak zawsze- roześmiała się- Buntują się bo się boją. Boją się przyznać, że im też to się podoba. Liv, przecież w głębi duszy jesteśmy tacy sami."

#

seoanaa
Sam od niepamiętnych czasów jest sierotą. W jej życiu panuje chaos związany z ciągłą walką z demonami. W tym życiu towarzyszy jej Śmierć, który przez drobne kłamstewka, zataił przed nią wiele tajemnic. Ale czego można spodziewać się po kłamcy i oszuście? Czy po tym wszystkim będzie potrafiła wziąć się w garść i spełnić swoją prawdziwą rolę jakie życie dla niej przygotowało?

#

Karolina J 
Jade- zwykła, normalna nastolatka z Malibu. Ale do czasu. Do czasu, kiedy odkryje swoje prawdziwe przeznaczenie. Od tego czasu jej życie wywróci się do góry nogami, zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. Nie będzie takie same. Nigdy. Dziewczyna pozna smak przygody. Poczuje co to ból, tęsknota Pozna co to miłość i przyjaźń. Czeka na nią wiele trudnych chwil i wiele wyzwań. Czy wyjdzie z tego zwycięsko ?

#

Selene Haggish
Nic nigdy nie było łatwe, ale zawsze zbyt łatwe na pewno. Za każdym rogiem czaiły się same sprzeczności, ukrywając się nie tak dobrze, jakby chciały, ale jednak przez większość czasu pozostając w bezpiecznym cieniu. Przeszłość była tylko kwestią czasu, a czas uciekał tak nierównomiernie, że chwilami przestawał mieć jakiekolwiek znaczenie. Nie liczyło się nic niestałego, więc liczyło się naprawdę niewiele.

#

corset
Siedemnastoletnia Kasandra przenosi się do świata swojej wyobraźni. Wszystko to, co wydawało jej się tak odległe, nagle staje się nieodłączną częścią jej życia. W trakcie poznawania "nieznanego" jej otoczenia oraz osób dowiaduje się, że tak naprawdę przez te wszystkie lata nie była kimś, za kogo się uważała, że kochająca ją rodzina z prawdziwego świata nie powiedziała prawdy o niej samej. Czy Kasandra dowie się kim tak naprawdę jest? Czy zdoła się przystosować do nowego życia? I przede wszystkim: czy kiedykolwiek wróci do swojego starego życia?

#

Litka i Bagheera
Apokalipsa którą wywołało uderzenie meteorytu o ziemię, miała miejsce sto lat przed pierwszym rozdziałem. Życie przetrwało tylko w zasypanym centrum handlowym, gdzie powoli zaczyna się kończyć jedzenie. W czasie stu lat odosobnienia wytworzyła się tutaj nowa kultura i hierarchia. Czy naszym bohaterom uda się przeżyć?

#

Cheshire
Świat dla kogoś takiego jak esper nie jest różowy.
Na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo, wszyscy są wrogami. Ale esperzy powoli zaczynają wtapiać się w tłum, unikać ujawniania się Wydaje się to najrozsądniejszym wyjściem w sytuacji gdzie cały świat chce twojej śmierci. Jednak nie wszyscy chcą tak żyć. A na pewno nie Annie, która zamiast wzgardy powinna otrzymać przynajmniej obojętność. Jednak czy na pewno nic już się w jej życiu nie zmieni? Czy już zawsze będą tylko te same twarze, te same emocje? Nic się już nie da zrobić, by odgonić tą samotność i melancholię? Otóż da się.
I Wy sami się o tym przekonacie.

#

Lexie Wilson
Życie Alexandry Wilson zmieniło się diametralnie. Jednak nie tylko jej, także każdej istoty chodzącej na naszej planecie. 
Jest rok 2018. Świat zapanowały żądne każdego, ciepłego, świeżego mięsa potwory. A wszystko zapoczątkowała ostra odmiana grypy, która z połączeniem pewnej szczepionki, zmieniła się w wirusa. Wirusa który tworzy Umarłych. 
Od tamtej pory słowo Zombie nie jest dla nikogo obce i wkradło się w życie Ocalałych. 
Z pewnych okoliczności Alexandra musi pogodzić się ze śmiercią rodziny i tym co kryje się w jej organizmie. Wraz z swym przyjacielem wyrusza w poszukiwaniu odpowiedzi.
Władza, walka, przetrwanie, przyjaźń i miłość.
Jak potoczą się losy głównej bohaterki? To wszystko wie tylko ona. 

#

queen bee
Odwróciłyśmy się i już miałyśmy wracać, gdy niebo znów się rozświetliło i jedyne co zdążyłyśmy zobaczyć to jak rozgrzana do czerwoności skała wpada do stawu niedaleko miejsca w którym się znajdowałyśmy. Tym razem jednak nie zdążyłyśmy się schować. Fala porwała nas i odrzuciła w tył na najbliższe drzewa. Poczułam potworny ból pleców i głowy od razu gdy uderzyłam o konar. Usłyszałam cichy jęk Alison, która bezwładnie opadła na ziemię. Niedługo później ja również spadłam, lecz nie na ziemię ale na moją przyjaciółkę. Jedyne co zobaczyłam przed utratą świadomości to widok kilkunastu małych asteroid zbliżających się do Nowego Yorku.

#

Pałlina Łinczester
Ile rzeczy może zmienić się przez zaledwie jeden wiek... Ludzie są jak woda, nieprzewidywalni, zmieniają się strasznie szybko. Trudno za nimi nadążyć. Nazywam się Véronique Roux i jestem żoną Lucyfera. Podjęłam decyzję, za którą w XVIII wieku spalono by mnie na stosie. Zakochałam się w Diable.

#

Dissentire
Miasteczko Evesham w południowo-wschodniej Anglii od wieków kryje w sobie tajemnice, a mieszkańcy niedalekich terenów, omijają je szerokim łukiem, uważając za nawiedzone. Pewnego dnia przybywa tam Faith Devoux wraz z matką, chcąc zacząć nowe życie po odejściu ojca dziewczyny. Zamieszkują stary dom, w którym niegdyś żyła Geraldine Devoux, babka siedemnastolatki, która przed wieloma latami w wyniku niespodziewanych okoliczności, wyjechała z rodzinnej Francji do Wielkiej Brytanii. Obie Angielki nie są świadome tego, co je czeka w nowym miejscu. Zwłaszcza, że okolica przepełniona jest nadprzyrodzonymi stworzeniami - wampirami, wilkołakami i innymi. Jednak co się stanie, gdy Faith zakocha się w jednym z nich i odkryje rodzinną tajemnicę?

#

Camila Yerville
"Zerwała się z łóżka, jak gdyby coś niepokojącego przerwało jej nagle spokojny sen. Przymknęła powieki. Gdy je otworzyła, ujrzała las. Brudnozielone gęstwiny pachnące śmiercią (...).Tak naprawdę nie wiedziała, gdzie jest i dokąd ma zamiar dojść. Zaczęła krzyczeć. Łkała, błagając o jakąkolwiek pomoc, która miała nigdy nie nadejść. Niespodziewanie zaczęła się dusić. Upadła, uderzając głową o chropowaty głaz. Szkarłatna ciecz spłynęła cienką strużką po policzku dziewczyny (...). Nagle ujrzała przed sobą potężnego jastrzębia (...), w swoim umyśle usłyszała dziwny głos, mówiący: "Igachu".
Zerwała się z łóżka, jak gdyby coś niepokojącego przerwało jej nagle spokojny sen. Rozpoczął się właśnie piękny (..) dzień, ale dla Nikole nic już nie było takie jak dawniej. Nastała całkiem nowa rzeczywistość."

#

Camila Yerville
Lucia Hale zostaje zaatakowana przez wilkołaka. Kiedy po raz pierwszy zmienia swoją postać, wbrew własnej woli dołącza do miejscowej sfory. Od tej chwili jej życie dosłownie staje na głowie - musi pogodzić dwa światy: zwykłej nastolatki i początkującego wilkołaka, co sprawia jej wiele trudności. Prócz tego cały czas docieka, kto wyrządził jej taką krzywdę. Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, gdy dziewczyna odkrywa drugie dno tej sprawy... Co ukrywa przed nią Joel, jej starszy brat? Kto i z jakiego powodu dokonał jej przemiany? Czy wystarczy jej czasu, aby odwzajemnić uczucie przyjaciela ze sfory?


#

Vakme
W Podziemiu mitologia splata się z historią, a mroczne sekrety nigdy się nie kończą.
Początek XIX wieku. Kayth mieszka w pałacu. Jest powszechnie lubiana i podziwiana. Ma wszystko, czego zapragnie. Brzmi jak marzenie?
Tylko że Kayth nie żyje. Co więcej, straciła pamięć i rozpoznaje jedynie swoje imię. Kłamstwem zapewniła sobie miejsce na Polach Elizejskich - najlepszej części Hadesu. Jednak życie, które sobie wywalczyła, okazuje się być piekłem - i dosłownie i w przenośni. Persefona staje się jej wrogiem, a Bóg Nocy, który przykuwa jej uwagę, jest w takim samym stopniu tajemniczy, jak i toksyczny. Co więcej, Kayth znajduje w swojej komnacie dziennik kobiety podpisującej się jako A.B., który opisuje jej pełne przygód życie w tym złowrogim miejscu. Jednak gdy pyta o nią innych mieszkańców pałacu, ci nie mają pojęcia, o kogo jej chodzi. Kayth wyrusza w podróż po Podziemiu, by poznać tożsamość tajemniczej kobiety i jednocześnie dowiedzieć się wstrząsającej prawdy o sobie samej. 
Kim jest A.B. i co się z nią stało? Co ukrywa Bóg Nocy? Czy przepowiednia wygłoszona dwieście lat temu się spełni? 
I co najważniejsze - kto i w jakim celu odebrał Kayth wszystkie wspomnienia?
Witaj w Krainie Hadesa!

#

nostalgia.
A co gdyby się okazało, że bezpodstawnie cierpiałeś tyle lat, poniżany z powodu swojego pochodzenia? Co jeśli nagle całe twoje życie wywraca się do góry nogami i zmienia na lepsze? Każdy ma jakieś tajemnice. Zakon coś ukrywa przed Złotą Trójcą, a Harry zaczyna podejrzewać co. Kim jest tajemniczy Jeffrey Irons i co ukrywa przed Hermioną? Kiedy wszystko się wyjaśnia na horyzoncie pojawia się Draco Malfoy, którego nastawienie o dziwo nie jest wrogie. Po wojnie wszystko się zmienia, ale najbardziej ludzie i to o tym powinniśmy pamiętać.

#

El Elliez
Elliez jest zwykłą 14, prawie 15-letnią dziewczyną, która mieszka samotnie w małym domu w miasteczku Creis.
Ale czy na pewno zwykłą?
Kiedy Elliez ma 5 lat dowiaduje się od Mamy, że jej Ojciec wcale nie zginął w wypadku przed narodzinami dziewczyny, tak jak jej wmawiano. Okazuje się, że żyje, a na dodatek zagraża światu. I tylko Elliez może go pokonać. Wskazówki kryją się w tajemniczym pomieszczeniu w jej domu, którego drzwi otworzą się po skończeniu przez nią 15 lat.
Co zmieni się po tak bliskich urodzinach Elliez?
Czy uda się jej pokonać Ojca?
Co kryje się Za Zamkniętymi Drzwiami?
Przekonajcie się sami!

#

Zuzka M.
Opowieść o Prudence Carter, zwykłej nastolatce, której życie wywraca się do góry nogami w pewną Sylwestrową noc. Historia o świecie magii, przyjaźni i bezgranicznej miłości.
Jak bohaterowie zachowają się w danych sytuacjach? Jaki wpływ na ich losy będzie miał pewien boysband? Kim są naprawdę? 
Mnóstwo zagadek, ciemnych mocy, tajemniczości i niedopowiedzeń... Fantastyczny świat Wilkołaków i innych stworzeń czeka, by go odkryć...

#

CIEMNA STRONA KSIĘŻYCA
Vikuś Suchojad
Z pozoru zwykłe, niewinne miasteczko. Jednak większość ludzi wie, że pozory potrafią mylić.
W jednym z Angielskich miasteczek, żyje zwykła dziewczyna. Po śmierci rodziców trafia do sierocińca. Kilka spędzonych w nim lat, czyni ją nieufną i zbuntowaną. Jest wyrzutkiem. Nie miała żadnych przyjaciół, ale to z jej własnego wyboru. Po pięciu latach, w końcu ktoś ją zaadoptował. Izabella pod wpływem swojego ojczyma, szybko odzyskała zaufanie do ludzi. Zaczęła pogłębiać swój talent malarski, ograniczając się do szkicowania. Ojczym- myśliwy, nauczył ją strzelać z łuku. Dziewczyna była twarda, ale stała się również miła. Jej dawne życie zniknęło i zostało zastąpione nowy, lepszym. Kochająca rodzina, czule się nią opiekowała. Do czasu...
Dwa lata po adopcji, umiera jej ojczym. Jego żona, Olivia, zapada w alkoholizm. Dziewczyna codziennie jest bita i poniżana przez kobietę. W końcu nie wytrzymuje. Zresztą, każdy ma swój limit...
W dniu swoich szesnastych urodzin, postanawia uciec z domu tak, jak to sobie obiecała będąc jeszcze w Domu Dziecka. Jednak kilka dni wcześniej poznaje chłopaka, który, jak się okazuje, śledzi ją. Izabella nie wytrzymuje tej presji. Jest na granicy życia i śmierci. I wystarczy jeden błąd, aby tą granicę przekroczyć. Coraz pewniej zmierza ku jej stronie, jednak chłopak, skrywa pewien sekret, który jest też po części i jej sekretem. Czy dziewczyna pozna prawdę? Czy będzie potrafiła spojrzeć na inną osobę, bez nienawiści w oczach? Ból, który trzyma w środku, w końcu się wydostanie, a z nim jej sekret, przed którym chłopak miał ją chronić... Chyba, że ulży swojemu cierpieniu. Podda się, a chłopak nie dotrze do niej na czas...

#

PAKT ŚMIERCI
Soundless
Świat XXII wieku. Połowa Europy wraz z całą Rosją już nie istnieje, po zrzuceniu bomby nuklearnej, w czasie III Wojny Światowej. Afryki nie ma na mapach. Nie jest już kontynentem. Jest znana jako Bezbrzeżna Pustynia Sahara. Ludzka populacja wynosi 2 miliardy. Wśród tych dwóch miliardów ludzi żyje Loralei Coldlight. Szesnastoletnia dziewczyna, która ze swojego dotychczasowego życia zostaje rzucona w wir wydarzeń nieprawdopodobnych, jednak prawdziwych. Poznaje nowy świat, którego jest częścią, a o którego istnieniu nie miała pojęcia. Tam będzie musiała stoczyć walkę na śmierć i życie...

#

MIASTO WAMPIRÓW
Edzi.oo
Od razu piszę, nie jest to opowiadanie typu zmierzch. Jak sama nazwa wskazuje, ten blog jest o wampirach. Kate, Ethan, Jonathan, Cooper i Jack, to oni rządzą tym miastem. Ludzie starają się tu żyć normalnie, ale czy to możliwe, jeżeli co dzień ginie ktoś inny? Nie sądzę. Pewnego dnia Jack idzie do przyjaciół, po drodze głodnieje. Więc, jak to w jego zwyczaju, idzie się pożywić. Tym razem w oko wpadła mu blondynka. Kiedy dziewczyna jest bliska śmierci, postanawia jej nie zabijać. Porzuca ją w parku, a sam idzie w znanym mu kierunku. Czy się jeszcze spotkają? Jeżeli chcesz się dowiedzieć, co się stanie w najbliższych rozdziałach, czytaj tego bloga.

#

DOBRO I ZŁO - CO WYBIERASZ?
Nidalee
Raven jest zwykłą dziewczyną mieszkającą w Broken Arrow - mieście położonym tuż obok... Akademii Istot Ciemności, zwanym przez Ludzi Wiary Zamkiem Mroku. Jej najlepsza przyjaciółka Melanie koleguje się z nią od zawsze. Dzieliły się wszystkim. Oprócz chłopakami.
Tak bynajmniej zdawało się Raven.
Pewnej nocy Melanie odchodzi ze Świata Ludzi. Nikt nie wie, jak to się stało, jednak jedno jest pewne - jej ciało jest całe i nadaje się do N a z n a c z e n i a na wampira. Wraca więc do żywych i zamieszkuje w Akademii, gdzie spędzi sześć lat.
Następne wydarzenia na zawsze zmieniają życie Raven.
Jak się odnajdzie w świecie wampirów, do którego również dołączy?
Czy odkryje tajemnice Mel?
Czy poradzi sobie z nowym darem, który dostanie od bogini wampirów?
I co się stanie, kiedy pokocha trzech całkowicie różnych mężczyzn?


#

HOPE 
Sherlock
Sue White była mała nie wiedziała kim jest, ani jaką tajemnicę ma jej rodzina. Jednak kłamstwo ma krótkie nogi. Nim skończyła w życiu okres dziecięcy przeszłość zapukała do drzwi. W jednej chwili straciła praktycznie wszystko. Wybuchł bunt, a istoty które istniały w opowieściach zaczęły kroczyć ulicami. Była najbardziej poszukiwaną osobą na całym kontynencie, a mimo upływu czasu nadal miała jeden cel. Pogrzebała w sobie wszystko co wyjątkowe i idee, które wpoiła jej rodzina. Jednak po upływie czasu los wreszcie się uśmiechnął i wszystko miało się zmienić.

#

 WE LIVE, AS WE DREAM
Mania Okumura

Historia dziewczyny, która nie ma "kolorowego" życia. Jest samotna i nie ma się do kogo zwrócić o pomoc. Pewnego dnia jednak odkrywa w sobie dar hipnotyzowania ludzi. Postanawia zahipnotyzować siebie samą, jednak nie wie z jakimi wiąże się to konsekwencjami. Trafia do całkiem innego świata. Jednak nie jest sobą, wiec kim? Wydaje się, że tam będzie szczęśliwa. Ale czy aby na pewno?

#

 OSOBISTY ANIOŁ
 r3doug
Młody chłopak z wędrownego plemienia Kainów, żyjących w przyjaznych dla życia warunkach, pewnego dnia wybiera się na samotne zwiedzanie jednego z lasów. Nie zdawał sobie sprawy, że rzeka do której dotarł będzie miejscem początku jego niezwykłej przygody, oraz pierwszym spotkaniem z... kim on właściwie jest?

#

ISTOTY OGNIA
BritKat
Zapałka w nieodpowiednich rękach może prowadzić do wielkiej katastrofy. Zwłaszcza jeśli jej właścicielem kieruje chęć zemsty. Dwie odmienne charakterem licealistki będę musiały połączyć siły by zwalczyć niszczyciela. Niestety okazuje się to dużo trudniejsze niż by się mogło wydawać. 

#

ŚMIERCI NIE DA SIĘ OSZUKAĆ
Windy 
Jest rok 2235.
Ludzkość wciąż nie potrafi otrząsnąć się po stratach spowodowanych przez III Wojnę Światową. W wyniku wybuchu bomby atomowej, geny wszystkich organizmów zostały zmutowane. Stworzono społeczeństwo niezniszczalnych. Żadna krzywda, choroba, nie jest w stanie go uśmiercić. Istnieje tylko jedno ograniczenie: słodka sielanka trwa tylko przez trzydzieści lat, ani dnia więcej.

#

SZAMAŃSKA PRZEPOWIEDNIA
Alia
Życie Freyi Wenston nie było różowe. Wręcz przeciwnie. Z przeprowadzką do nowego miasta ma nadzieję odnaleźć i nowy początek, a może nawet odkupienie. Niestety, los sprowadza na jej drogę tajemniczego Brucka z Północy, który dla każdego innego mieszkańca wygląda na pijaczynę z poplamioną koszulką. Tylko dlaczego nie dla Freyi? 
Bastian Lancaster jest szamanem. I to nie byle jakim; jednym z najlepszych. Od dziecka nienawidził wuja, który nauczył go, jak być dobrym szamanem. Jak czerpać siłę z nienawiści i zabijać bez skrupułów. Za to siostra Bastiana jest inna - dobra. Czy kiedy przyjdzie mu wybierać pomiędzy życiem siostry, a zadowoleniem rodziny, podejmie słuszną decyzję?
Tych dwoje nigdy nie powinno się spotkać, jednak ich losy zostały splecione już dawno, dawno temu. Będą zmuszeni złączyć siły i odkryć całą prawdę, która została zatajona. Amen nadchodzi, strzeżcie się, niewierni!

#

WILCZA NOC
Sophie Soreil
Serene nigdy nie miała łatwego życia.
Po śmierci brata, nic nie pozostaje takie, jak dawniej. Rodzice się rozwodzą, matka popada w alkoholizm, a ojciec - jedyna osoba, w której dotąd miała oparcie, znika bez śladu.
Serene staje się świadkiem samobójstwa matki - zbrodni, która już na zawsze ma na niej ciążyć - i tak trafia do mieszkającej w Brigmont ciotki, pogrążonej w rozpaczy po stracie brata. Kobieta nie daje tego jednak odczuć dziewczynie i z całych sił stara się zastąpić jej matkę.
Jednak fatum, które zdaje się trzymać w swych ramionach całą rodzinę, uderza ponownie. W dniu piętnastych urodzin, Serene trafia do szpitala. Ma połamane większość kości, na pięć miesięcy zapada w śpiączkę.
Kiedy się wybudza, odkrywa, że dużo się zmieniło. I nikomu nie może o tym powiedzieć.
Zmienia także środowisko - wraz z ciotką opuszczają Brigmont, by przenieść się do większego domu w Derthon, z dala od ludzi sensacji, żerujących na ich tragediach.
W szkole, Serene poznaje rodzeństwo - braci, którym jako jedynym udaje się do niej zbliżyć. Przystojnych, bogatych - całkiem nie w jej stylu. Są fascynujący, dzieci szczęścia, a ona? Zniszczona. Tak, zniszczona przez życie.
Dziewczyna szybko jednak odkrywa, że nie wszystko w tym miasteczku jest tak normalne, jak jej się wydawało i za wszelką cenę postanawia zbadać jego tajemnice.
Jaką rolę odegrają w tym bracia?
Dlaczego w jej snach, pojawia się biały wilk?
Czy ona naprawdę potrafi jeszcze kogokolwiek pokochać? 

#

DON'T FIGHT WITH YOUR DESTINY
blog grupowy
" Powiedzieli mi, że osiemnaście lat temu cztery kobiety musiały uciekać z Aramenu. Strażniczki, bo tak je tam nazywają, posiadały niewyobrażalnie wielkie moce. Każda z nich umiała sterować żywiołem, który był dla niej przypisany już w chwili jej narodzin. Jedna z kobiet nosiła pod sercem dziecko, pozostałe miały na celu ją ochronić. Słysząc jak wrogie wojska za nimi podążają, kobiety dotarły nad strome wybrzeże i skoczyły z najwyższego klifu, trzymając się za dłonie. Były pewne, że umrą. Ciężko opadły na dno i poczuły jak coś w rodzaju rażącej iskry przebiega po ich ciałach. Dysponowały tak olbrzymią mocą, że nieświadomie stworzyły portal między wymiarami, przez który przeszły..." 

Cztery nastolatki, cztery różne charaktery, cztery różne historie. Czy uda im się odnaleźć swoje przeznaczenie? Czy zdołają za nim podążać?

#

SECRIO DIORUM
Syllumn Noctsolf
"Musisz być na wszystko przygotowany, gdyż życie jest wielką dziwką, mogącą w najmniej oczekiwanym momencie przywalić Ci z prawego sierpowego w twarz." Oto właśnie motto większości istot zamieszkujących naszą piękną, a zarazem niebezpieczną planetę Terronii. Może jest w nim trochę racji, ale tak naprawdę nigdy nie brałam go do serca. Dotychczas uważałam, że jeżeli będę dobra dla innych, oni oraz karma odwdzięczą mi się tym samym. Pfff. O chłopie, w życiu się chyba bardziej nie myliłam. Jednak czego mogłam się spodziewać w świecie, gdzie prawie połowa obywateli może władać jednym z siedmiu żywiołów, ma odlotowe moce oraz w mgnieniu oka potrafi zmienić się z niewinnego osobnika w niebezpieczną bestie? Na szczęście lub raczej nieszczęście oczy otwarli mi nieustająca burza, denerwujący chłopak oraz przeklęte jajko, od którego zaczął się ten cały bałagan. Teraz jedynie czas może pokazać, czy wywalenie na zbity pysk denerwującego małolata byłoby lepszym wyjściem niż użeranie się z bałaganem jakie wprowadził on do mojego życia. Choć muszę przyznać, że nieustający dreszczyk emocji oraz wszechobecny szkarłatny kolor są naprawdę niezłym plusem~. Może wreszcie odkryję prawdziwą mnie pod tą nudną maską codzienności? Czas jedynie to pokaże, a wakzówka tego zegara nieustanie tyka, tyka i tyka.

#

SEKWENCJA RUBIEŻY
Gnijące Jasnowłose Dziewczę 
W układzie spójnych elementów określoną sekwencję zamyka rubież – strefa między czymś ludzkim, a czymś co wkracza już w definicję anormalności. Czym zatem jest ta rubież? Rzeczą, słowem, niematerialnym bytem, zwykłą myślą chorych umysłów? Co stanowiła dla niej, tej podróżującej po ścieżkach otępienia?
Była kimś - osobą z przeszłością, przed którą uciekała. Była zagubiona w uczuciach, które izolowały ją od szczęścia. Miała w sobie strach - w szczególności przed sama sobą. Miała dom, nie będący ostoją dla zmęczonych zmysłów. Pragnęła na zawsze przerwać więzy łączące ją ze złem. Pragnęła posiadać zwykle człowiecze życie

#

WŁADCA BURZ
Yvette
Tylko jeden stworzony, aby błyskawicą władać.
Tylko jeden, aby wszystkich połączyć.
Wiecznie skłócone ze sobą żywioły za wszelką cenę chciały zwiększyć swoją moc, dlatego, aby przejąć przewagę nad swymi rywalami, postanowiły rozsiać strażników po całym świecie. W ciągu stuleci, strażnicy rodzili się i umierali, przekazując część swej potęgi dzieciom. Jednak ze względu na swą dumę, żywioły nie wzięły pod uwagę pomniejszych przeciwników i proces dziedzictwa został zaburzony przez kalubiu – tajną organizację zmiennokształtnych, którzy pragnęli końca ich dominacji oraz powiększenia własnego terytorium. Po części udało im się. Linia żywiołu pioruna została przerwana. Raiton okazał światu swój gniew.
Piątka nastolatków. Pięć odmiennych historii. Aż w końcu, pewnego dnia, wszystko połączyło się w całość.

#

hannibal m.d
Po długich i wyniszczających walkach, po miedzy zwolennikami zmian i konserwatystami dochodzi do rozłamu. Ludzie wybierają anarchię, obalając rząd i żyją zgodnie z własnymi zasadami moralnymi, wspierając się Dekalogiem. Na cokwartalnych zebraniach przedstawicieli każdego miasta powołano do życia Inkwizytorów - Somlindich - dbających o utrzymanie status quo. Mężczyźni przeszkoleni w sztuce wykrywania kłamstw mają za zadanie niszczenie wszystkich zabytków kultury, w celu zachowania równowagi i ujednolicenia społeczeństwa. Zakazanym towarem handlują przede wszystkim buntownicy, wyłączeni z życia socjalnego. Do tego zgrupowania nie pasuje szesnastoletni Sean, którego charakter nie pozostawia innego wyboru niż życie w towarzystwie amatorów sztuki. Kiedy tajemnicza Cristina zleca mu napisanie książki, zmieniającej poglądy ludzi, dotychczas w miarę uporządkowane życie chłopaka wywraca się do góry nogami, a on sam będzie musiał przegrupować swój system wartości, zwłaszcza, że wraz z zainteresowaniem kobiety jego śladem podąża żądny zemsty Somlindi. 

#

Arabella
Siedemnastoletni Nick zostaje wysłany do szkoły z internatem. Chłopak zaczyna zdawać sobie sprawę, że życie to nie tylko szkoła. Dorasta. Pragnie przyszłości. Jednak jak ma ją zyskać skoro nagle okazuje się, że jest eksperymentem?

#

UTRACONE SNY
g r a n i t o v a
W małej miejscowości Newtown dochodzi do serii dziwnych zdarzeń. Jedynym, pozornie niegroźnym świadkiem, jest młoda dziewczyna - Suzanne. Roztrzepana nastolatka, uzależniona od nikotyny i swojego laptopa zastanawia się nad tymi dziwnymi zjawiskami. Nie przejmuje się nimi zbytnio, dopóki nie poznaje szaleńczo przystojnego mężczyzny. Ich spotkanie, bardzo krótkie, mało rzeczowe sprawia, że Suzanne nie pamięta o tym, co widziała i słyszała. Jej priorytetem staje się odnalezienie chłopaka, który wywrócił jej świat do góry nogami.
Z każdym kolejnym odkryciem dziewczyna traci cząstkę siebie, swoich wspomnień i zadaje sobie pytania, na które nie potrafi odnaleźć odpowiedzi: kim był tamten chłopak i co stało się przed jego pojawieniem? Jaką mroczną tajemnicę skrywa 'Wilcze Jezioro' i kim do diabła jest Angus Black?

#

NAPRZECIW DEMONOWI
Miku Nao 암 (wcześniej Misiaczek)
Gabriel jest przeciętnym nastolatkiem, żyjącym pomiędzy światem istot stworzonych przez samego szatana i tych, uformowanych przez Boga. Panicznie boi się wszelkiego rodzaju robactwa. Owym robactwem są demony, które coraz śmielej wychodzą z podziemi, żeby pobawić się z ludźmi w kotka i myszkę. Jednak najgorsze w tym wszystkim jest to, że niektóre z tych stworzeń wyglądają jak żywcem wyjęte z rąk bogini Afrodyty. Co się stanie, jeśli Gabriel niezauważalnie wpadnie w sidła zastawione przez demona, którego uroda i przede wszystkim białe skrzydła, mogą śmiało konkurować z aniołem? Oraz... Co stanie się z pozostałymi bohaterami, którzy przez czysty przypadek zostaną wciągnięci w niebezpieczną grę? 

#

MAŁPEK PISZE
Małpek
Opowiadania są (czy raczej będą skoro to dopiero start blogu) różnorakie. Po trosze wesołe, po trosze wzruszające, a po trosze straszne.

#

AURA NIMFY
Helfy
Katharina wyjechała z rodzinnej Austrii, aby studiować turystykę w Nowym Jorku. Wiodła życie beztroskiej studentki i instruktorki fitness, mieszkała z trójką znajomych. Sielanka trwałaby dalej, ale dwór upomniał się o nią, jednocześnie spełniając jej marzenia wystąpienia w tanecznym show. Niestety zmuszona zostaje wyjawić swój największy sekret.

#

Szwamka
Po serii pandemii XXII wieku ludność zostaje zdziesiątkowana. Rozwój medycyny i inżynierii genetycznej pozwala jednak ustabilizować sytuację na świecie. Nikogo nie dziwią już badania na ludzkich embrionach, przeszczepianie genów czy klonowanie. Są jednak tacy, którym nie podoba się, że uczeni w laboratoriach bawią się w Stwórcę. Grupa fanatyków nazywających się Wilkami postanawia zniszczyć i tym samym wybawić świat od grzechów.
Jest początek XXIII stulecia. Tylko nieliczni są odporni na nową chorobę, która rozprzestrzenia się w Europie. Wśród nich Leonard, który po śmierci najbliższych postanawia poświęcić się dla dobra nauki i świata.

#

KAŻDA CHWILA SZCZĘŚCIA MA SWOJĄ CENĘ
Martyna S
Zamykam oczy już ostatni raz. Tak, aby już NIGDY ich nie otworzyć. Tak, aby już nigdy JEJ nie widzieć. Szum wody staję się jednolity i słyszę go gdzieś w tle. Moje oddechy stają się coraz wolniejsze. Moje serce też zwalnia. Ostatnie co słyszę, to głośny krzyk, przeradzający się stopniowo w płacz. Chcę sprawdzić, czyje gardło jest jego źródłem, jednak staję się zbyt senna, by otworzyć oczy. Zbyt słaba, by pokonać cisze. Zbyt tchórzliwa, żeby nie iść w stronę światła. Ostatkiem sił podnoszę kącik ust w górę, a pojedyncza łza spływa mi po policzku. Jestem wolna.

#

Kostka
Kostka pisze... tylko co?
Umiejętność władzy nad żywiołami należała głównie do płci męskiej. Elementalistki zdarzały się stosunkowo rzadko. Na ponad czterystu uczniów w szkole tylko dwadzieścia sześć to dziewczęta.
Teraz już dwadzieścia siedem.
- Chłopacy planują już chrzest. Dołączysz?

#

niallzslave x
Historia nietypowej miłości. On jest Łowcą, który ma za zadanie wyłapywać ludzi. Ona jest jedną z porwanych. Sandee trudno jest się pogodzić z własnym losem, ale musi wziąć się w garść, by przejść przez rekrutację i ratować swoją rodzinę.
Czy jej się uda? Zdoła uratować osoby, które kocha? Czy w jej nowym życiu jest miejsce na miłość? 

#

Irma
Na blogu znajdują się dwa opowiadania. Oba są opowiadaniami Fantasy. "Empatka" - opowiada o perypetiach młodej kobiety, która posiada zdolności odczuwania ludzkich emocji. "Słoneczne Miasto" opowiada o przyszłości, w której władzę nad światem przejęły demony, a ludzie nie mają nic do powiedzenia lub są niewolnikami. Historia miłosna dziewczyny i demona pełna przygody i niebezpieczeństwa. Przeszłość i przyszłość spotykają się w teraźniejszości.

#

Marzycielka
Dawno, dawno temu żyła sobie królewna o włosach jak heban i skórze jak płatki śniegu…
W latach dzieciństwa z pewnością poznałeś królewnę Śnieżkę. Może masz ochotę powrócić do tego świata magii i miłosnych uniesień, a może jesteś ciekaw, jak potoczyłaby się historia, w której Śnieżka jest rozkapryszoną naiwniaczką, zła królowa boi się spojrzeć w lustro, a krasnoludki wcale nie śpiewają wesołych piosenek? Jeśli tak, serdecznie zapraszam na mojego bloga z baśniami dla trochę starszych czytelników!

#

FryzuSS
Opowiadanie pierwsze - historia Annabelli, młodej dziewczyny, która wakacje spędza razem z rodzicami w tajemniczym lesie, nazywającym się Eveny Ville. Niestety, okazuje się, że las jest zamieszkiwany przez istoty nadprzyrodzone, w tym przez Pierwotnego Nieśmiertelnego. Zabija on rodziców Annabelli, a ją przemienia w wampira. Wampirzyca planuje zemścić się na Pierwotnym, najpotężniejszej istocie na Ziemi. 
Drugie opowiadanie jest kontynuacją pierwszego - Annabella pomaga siostrze Pierwotnego, Pani Ciemności odnaleźć jej córkę, porwaną przez Ród Błękitnokrwistych. 

#

Tańcząca ze Słowami
Odkąd Szóstemu Kręgowi przewodził Arthur Alden, avaloński kontrwywiad miał opinię jednego z najskuteczniejszych na świecie. Jednak nawet im zdarzały się wypadki przy pracy.
Gdy mozolnie przygotowywana operacja Kręgu niemal się rozpada z powodu dekonspiracji jednego z ich najlepszych agentów, Arthur chce głowy winnego na srebrnej tacy. Przynajmniej dopóki nie okazuje się, że przyczyną tej ledwie opanowanej katastrofy jest młoda kobieta, której głowa jest dużo więcej warta bezpiecznie osadzona na smukłej szyi.
Riza Blythe nigdy nie marzyła o ekscytującym życiu licencjonowanego maga – w zupełności wystarczało jej to mizernie prozaiczne, wypełnione opieką nad dogorywającym ojcem i dbaniem o z wolna popadający w ruinę dom. Ale gdy jedno nieostrożne spojrzenie zdradza talent pieczołowicie skrywany przez dwadzieścia lat, a Krąg oferuje jej współpracę i nowe imię – Veritas – Riza wie, że to propozycja nie do odrzucenia.
Jej pierwsza robota: odkryć czy as wywiadu i jej przełożony, Roy Kennard, jest renegatem, którego działalność zagraża Szóstemu Kręgowi i całemu Avalonowi.

#

CIEMNOŚĆ DAJE MI SIŁĘ
Wesoły Kostek
Francja, Paryż, rok 2018. Pewna młoda dziewczyna, postanawia przeprowadzić się od rodziców z Los Angeles. Chce zacząć nowe życie, skończyła studia literackie i zatrudnia się w miejscowej bibliotece. Próbuje zaklimatyzować się w nowym miejscu, ale brak przyjaciół i bliskich utrudnia jej to. Pewnego dnia, ktoś próbuje się zabawić jej życiem... Czy zdoła przetrwać i zrozumie zło czające się wokół niej? Czy pozna godnych zaufania ludzi? Jak zareaguje na szokującą prawdę?

#

CIEŃ GRITMORE
Betty Gilbert
" (…) Minęła chwila, zanim Elsa odwróciła się od okna i spokojnym, lecz mocnym głosem powiedziała:
- Nic nie dzieje się bez przyczyny.”
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstają najpotężniejsze zaklęcia? Takie, które są w stanie zmienić cały świat i zagrozić naturze i ludziom? Jakie konsekwencje przynoszą? I jaką cenę należy zapłacić za ich powstanie? 
Dobroduszna Alice, promienna Nessie, żywiołowa Melanie i bystra Daniela – gdy wszystkie cztery poznają historię swoich przodków, odkrywają, że są ze sobą w pewien sposób połączone. Wydarzenia sprzed laty mają swoje odbicie w teraźniejszości i dziewczyny są zmuszone rzucić się w wir poszukiwań rzeczy, której wszyscy szukają. Życie stawia przed nimi egzamin z lojalności, odwagi, wytrwałości i pokory, który muszą zdać, by dobiec do końca. 

#

MARCELINA
LadyEllien
Jakże nudna i przewidywalna historia - stało się coś złego, nastąpiły lata walki z samym sobą, by ostatecznie zacząć szczęśliwe życie. Po drodze spotkanie idealnego chłopaka, równie idealne zerwanie, depresja, leczenie, pomoc przyjaciół... I ostatecznie szczęście.
Eh, aż mi się rzygać chce tą przewidywalnością. Jednak tak brzmi wersja, którą znam. A jak było naprawdę?
Jestem Marcelina Nowak. Moje życie to jedno wielkie kłamstwo. Byłam szczęśliwa, bo żyłam w zakłamaniu. A gdy prawda wyszła na jaw, uderzyła we mnie ze zdwojoną mocą.

#

OSTATNI ŚWIT
Aniela
Ravenna Keith jest siedemnastoletnią Łowczynią Nikczemnych. Dotychczas nie miała jednak okazji, by sprawdzić się w walce, ponieważ w chwili jej narodzin krwawe wojny dobiegły końca i nigdy nie zostały powtórzone. Przez Radę Najwyższą Łowców jest uważana za Wybraną, czyli taką, która położyła kres okrucieństwu. A jednak...
Ktoś nielegalnie otwiera jedyny portal prowadzący do Verdille. I tworzy kolejne. Łowcy, zawiadomieni o zagrożeniu za późno, nerwowo przygotowują się na starcie. Ale czy ktokolwiek pamięta jeszcze, jak się skutecznie walczy?
Tymczasem Ravenna, córka księżnej Adelaidy i księcia Jeffreya, która nie jest świadoma, że wszyscy w Verdille podejrzewają ją o zdradę, przebywa w Nowym Jorku na rocznej służbie. Jej życie staje na głowie już w pierwszym tygodniu misji w ludzkim świecie. Kiedy poznaje Christophera, nie wie, że znajomość z nim pociągnie za sobą gruby sznur konsekwencji...
Misja. Prawo Łowców. Zakazana miłość. Zdrada. Kłamstwa. Wojna.

#

WE MGLE
Ewelynn
Siedemnastoletnia Ewelina mieszka w Forks wraz ze swoją matką od siedmiu lat. Dziewczyna chodzi do liceum, uczy się, bawi i chętnie spotyka z przyjaciółmi. Kyle jest kolegą Eweli i na każdym kroku próbuje jej dokuczać. Czy pod maską twardziela i koszykarza kryje się coś więcej? Czy będzie chciał powstrzymać dziewczynę przed wyjazdem do Polski? Jak rozwinie się ich znajomość?
Nastolatka po powrocie do rodzinnego miasta zamieszkuje z ojcem i siostrą. Jednak takie życie niezbyt jej odpowiada: dzielenie piętra domu z Julią nie okazuje się łatwe, a nowe znajomości wydają się być podejrzane. Kiedy w mieście zaczynają ginąć ludzie, ktoś usilnie poszukuje Eweliny…

#

LIFE GUARDIAN
Ronnie
Jestem na tym świecie od niedawna. Jest naprawdę okropny. Zupełnie różni się od mojego kochanego Heaven. Ludzie są okrutni. Nie tacy jak sobie wyobrażałam. Ale zrozumiałam, że istnieję w bardzo konkretnym celu. Nie zostałam stworzona bez powodu. Powierzono mi bardzo ważną misję i nie mogę zawieźć. Muszę go chronić. Muszę chronić ich oboje. Nawet kosztem samej siebie. Teraz czuję całym moim sercem, że właśnie do tego zostałam stworzona. Tak, jestem Strażniczką Życia.

#

PRZESILENIE - DZIEŃ ZAGŁADY
Gnijąca Panna Młoda
Legendy o zmiennokształtnych Indianach okazały się prawdziwe. Ludzie pojęli to dopiero, gdy do ich drzwi po raz pierwszy zapukali Dzicy, ale wtedy już było za późno. Technologie została zniszczona, okrutne czasy królestw na nowo zaświtały na Ziemi, a ludzie zostali w bestialski sposób zniewoleni. A wszystkiemu przewodził Magnus Frater, razem z dwoma innymi samcami. Po dwudziestu latach w Daaros następuje nagła zmiana, gdy rodzi mu się córka z lewego łoża. Córka, której sam nie może okiełznać. Większość Dzikich nie akceptuje Saevy ze względu na to, że jako samica ma aż tak wysoki poziom dominacji, lecz ludzie widzą w tym szansę - co, jeśli uda się przeciągnąć samicę alfa na swoją stronę? A w dzisiejszych czasach dominacja oznacza władzę absolutną.
Zacięta walka o Ziemię, intrygi, obowiązek, dworskie życie dzikiej ludności, kłamstwa i oszustwa.
Czy odważysz się stanąć do walki?

#

SPACE ANXIETY
anxiety
Rok 2050. Minęło dokładnie dwadzieścia lat od dnia zakończenia III wojny światowej, najkrwawszego konfliktu zbrojnego w dziejach świata, który pochłonął prawie czterysta milionów ofiar na całej Ziemi. USA i Rosja praktycznie przestały istnieć po bombardowaniach, które oba kraje wzajemnie sobie "sprezentowały".
Strefa 51 wydawała się być jednak w stanie nienaruszonym. Owiane tajemnicą miejsce okazało się istnieć naprawdę, a trwające w nim badania przerosły najśmielsze wyobrażenia. Na jaw wyszły eksperymenty nad dziwacznym obiektem z Roswell, który spadł tam w 1947 roku, oraz inne sprawy bezpośrednio powiązane z pozaziemską cywilizacją.
Sarah Finch przypadkiem odkrywa, że Roswell jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Kobieta zmuszona jest uciekać ze Strefy 51, gdzie dotychczas pełniła rolę asystentki człowieka odpowiedzialnego za większość badań nad UFO. Jej tropem rusza Gregory Hughues, doskonale wyszkolony były marine, będący teraz cichym zabójcą wszystkich tych, którzy w jakiś sposób weszli w posiadanie tajnych informacji.
Co tak naprawdę dzieje się w najbardziej strzeżonych laboratoriach? I czy kosmici naprawdę mają jakieś plany wobec Ziemi?

#

OWOC NIEŚMIERTELNOŚCI
Błękit
Wszechpaństwo. Królestwo władane przez zmarłego Lectora przechodzi w ręce jego czterech synów. Ci, po burzliwych naradach, dzielą między siebie ziemie na cztery równe części. Władca Ziem Północnych - Aijnos, pod wpływem fałszywego proroka i zielarza - Doriana, truje dwóch swoich braci i zajmuje ich królestwa. Na drodze do objęcia władzy nad całym Wszechpaństwem stoi tylko Izajah - najstarszy i najsprawiedliwszy z rodzeństwa. Aijnos, za namową Doriana, wyrusza na poszukiwania Owocu Nieśmiertelności, dającemu mu wieczne życie, mądrość i niezłomną siłę, który - według legend - znajduje się na Przylądku Zero - miejscu,strzegącym przez samych potężnych, nieśmiertelnych Bogów.
Izajah, cudem ocalały z zamachu przeprowadzonego przez brata, wyrusza jego śladem, usiłując ocalić Aijnosa spod niebezpiecznej władzy Doriana, uwolnić własną rodzinę z niewoli oraz przywrócić harmonię w Wszechpaństwie.

#

Arabella
W agencji Shine zajmującej się zwalczaniem zła przy pomocy ludzi zmutowanych i nadnaturalnych, a także zajmującej się ich ochroną pojawia się zbuntowany nastolatek. Zmiennokształtny chłopak tłumaczy wszystkim, że nic nie pamięta ze swojej przeszłości. Pracownicy obawiają się, że może przynależeć do wrogiej agencji. W przerwach pomiędzy niebezpieczną akcją nastolatek zastanawia się co to znaczy "być sobą".
Opowiadanie fantastyczne z elementami dramatu i wątkiem romantycznym. 
"To jest ludzki problem - sądzą, że rzeczy które posiadają sprawią, że będę wyjątkowi. Ale prawda jest prosta: nie chodzi o to co masz czy o to co mówisz, chodzi o to co robisz."

#

Koledżanka
Osiemnastoletnia Louise Fortis razem z dziewiątką uczniów z jej szkoły zostają wylosowani jako kandydaci do Armii Młodych i Walecznych, która zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom Nowego Jorku. Będą musieli przez miesiąc przygotowywać się w Ośrodku Walecznych do Tygodnia Przetrwania. Tylko najbardziej odważni i inteligentni przeżyją i dołączą do Armii Młodych i Walecznych. 

#

Deviant
Melody jest zwyczajną nastolatkę pełną sprzeczności. Wyjeżdża do Los Angeles spełniać marzenia, jednak los przygotował dla niej istny labirynt pomiędzy uczuciami, kłamstwami, niebezpiecznymi sytuacjami i tajemnicami, których poznanie może ją wiele kosztować. Tajemnicze moce, przygody i niebezpieczeństwo... Czy dziewczyna przeżyje tak wiele?

#

Lulu Reira Aihara
Historia opisana w czasie wojny.Opowiada ona o poświęceniu i utracie ukochanych, a także o walce z przeciwnościami losu i miłości.Historia dwóch kochanków z całkiem odmiennych światów.Przeczytana zostaje przez dziewczynę, która mimo upływu lat nie potrafi zapomnieć o ukochanym.

#

PIEKIELNY DAR
Seoanaa
Diabeł zawył w róg. Piekielne wrota się otworzyły, umożliwiając demonom zejście na Ziemię. Dla dobrej zabawy niszczą ludzkie życia. Jednak muszą przestrzegać surowych zasad, z których niejeden demon jest niezadowolony. Wszystko się zmienia, gdy demon, pomimo swej natury, ratuje małą dziewczynkę. 
Zwykła dziewczyna, z niezwykłym darem. Dla niej jest przekleństwem, zaś dla demonów szansą na zmiany. Czy będzie potrafiła im pomóc, nie niszcząc własnego życia? Co jeśli do tego wszystkiego dojdzie ukryte przeznaczenie dziewczyny, które nawet będzie potrafiło wstrząsnąć Piekłem?

#

W GĄSZCZU SŁÓW
Alathea
Ariadna wiodła na pozór normalne życie. Wkurzający brat. Nadopiekuńcza mama. Wiecznie nieobecny ojciec. Absorbujące studia. Zero planów na przyszłość. Życie układało się w schematyczną sieć rutyny, której nigdy nie udało się przełamać. Jednak pewnego dnia trafia do niej list. Ot, zwyczajna biała koperta, kryjąca zagadkową zawartość. Od tego momentu wszystko zaczyna się zmieniać. A to dopiero początek.

#

JA, MNIE, MNĄ - TO SŁOWA, KTÓRYCH LUDZIE NAJBARDZIEJ LUBIĄ UŻYWAĆ
Kikyo Beta 
Zbiór moich autorskich opowiadań. Głównie inspirowanych twórczością J.K.Rowling, A.Bradley'a, Hiromu Arakawy, A. Sapkowskiego, G.R.R.Martina.

#

BRAMY PENNAN
Lotta_
Emen wyjeżdża z Khoid, przewożąc cenny list dla swojego brata, który mieszka na południu. Młody mężczyzna, chociaż dociera na miejsce, nie znajduje ani brata, ani jego żony i wyrusza na ich poszukiwanie. 
Gdy gości w zamku w Sonnerze, spotyka wyróżniającą się osóbkę, która bardzo stara się go unikać. Zaciekawiony Emen podąża śladami dziewczyny...

#

LIGHT AND DARK
Koledżanka
Siedemnastoletnia Alice Skylyn jest Aniołem Światła. Jej tato jest Najwyższym w Wielkiej Brytanii, czyli przywódcą wszystkich Aniołów w tym kraju. Dziewczyna ma cudowne życie, kochających ją rodziców, cudownego chłopaka i wspaniałą przyjaciółkę. W szkole jest lubiana i ma dobre oceny. Pewnego dnia poznaje chłopaka, Mathisa, który okazuje się być Upadłym Aniołem. Od tego czasu w jej życiu wszystko się zmienia. Jak potoczą się losy dziewczyny? Czy pod wpływem nowo poznanego chłopaka stanie się Upadłym Aniołem?

#

TOWARZYSZKA ŚMIERCI
Lonely S
Samantha od niepamiętnych czasów jest sierotą. W jej życiu panuje chaos związany z ciągłą walką. Jest Łowczynią, więc jej zadaniem jest zabijanie demonów. Od dziecka towarzyszy jej Śmierć, który przez drobne kłamstewka, zataił przed nią wiele ważnych tajemnic. Ale czego można się spodziewać po kłamcy i oszuście? Jednak wszystko w końcu wychodzi na jaw. Prawda zwala się na nią falami, wraz z przeszłością, od której próbuje uciec. 
Czy po tym wszystkim, będzie potrafiła wziąć się w garść i obronić swoich bliskich przed jej ciemną stroną?

#

Pomyluna Everdeen
Mistique jest chorą psychicznie dziewczyną, która mieszka w Podziemnym Państwie znajdującym się pod obszarem całej Anglii. Zgodnie z prawem jako osoba "nienormalna" do szesnastego roku życia uczy się w domu. Jednak niedawno z 
powodu jej szesnastych urodzin udaje się po raz pierwszy do szkoły, gdzie poznaje nowych przyjaciół. Czy pomogą jej wyjść z depresji? A może przez ich niedorzeczne pomysły będzie tylko gorzej?

#

Aesnir
Sqeron wyrusza z Aerirem i z Kame w poszukiwaniu kolejnych bękartów posiadających magiczny rdzeń. Niestety, ich droga nie będzie usłana różami. Zakon Purra nieustannie stara się zabić wszystkich, którzy pochodzą z nieślubnego łoża lordów.

Valoriur otrzymuje skarb znaleziony przez Sqerona, Aerira, Kame. Analizując go, jest przekonany, że może to być nowy rozdział miasta Merdes. Niestety, zbyt wielu zakonników kręci się w pobliżu. Czyżby miasto miało stać się czymś więcej niż legendą? 

#

Tarantula
Lora żyje już ponad wiek i popija ludzką krew, kiedy musi. W dzień jest idealną córką i przyjaciółką, zaś w nocy zmienia się w prawdziwego zabójcę, pracując na zlecenia Jacka, jedynego człowieka, który odkrył jej mroczny sekret. Ponadto ma u niego dług, który, choć niechętnie, musi spłacić. Pewnego dnia, polując na wampira, który zamordował żonę jej szefa, natrafia na krwiopijcę, który zna ją na wylot i za wszelką cenę chce ją mieć po swojej stronie, kiedy wybuchnie wojna, która może pochłonąć połowę mieszkańców Ziemi. Zagrożenie pojawia się też ze strony nadnaturalnych, którym nie podoba się to, że ktoś zabija ich pobratymców. I to ktoś, kto teoretycznie, powinien zginąć już w łonie matki. Aby przeżyć, Lora musi pogodzić swoje dwie, równie dzikie natury, które już za czasów Chrystusa były zaciekłymi wrogami. Będzie musiała również wybrać, za którą ze stron się opowiedzieć.

#

Edge
Ansel zostaje przywieziony do Vermont z małego miasta na północy. Rzekome wyrzucenie z uczelni czyni z niego nowego człowieka, który ma rozpocząć inne życie. Nikt nie wie o tym, co tak naprawdę sprowadza go do rozległych lasów Vermont. Nikt nie wie, że Ansel ucieka przed nie swoją przeszłością. 
W jedną noc życie chłopaka zmienia swój bieg. Na jego drodze stają osoby, których zachowanie nijak ma się do rzeczywistości. Ludzie odziani w czerń, silni i odważni, z zadaniami do wykonania, wyrachowani i doświadczeni. Przeprowadzają go przez gmatwaninę nowej tożsamości, podczas gdy niebezpieczeństwo jest już za rogiem...

#

Wiedźma Tailtiu
Wśród elfów, trolli i jadowitych gadów rozegrają się wydarzenia mające już na zawsze zmienić porządek wszechświata. Gdy umiera król, zwykle wznosi się okrzyk "Niech żyje Król!", lecz nie w Irrassus. Imperium ogarnia szał wojny pomiędzy dwiema rasami. Protektor państwa wciąż jest pogrążony w żałobie po stracie syna. Pojawiają się plotki o powrocie Upiornego Wędrowca, zawsze i nieodmiennie będącego przyczyną końca świata. Przyjaźń okazuje się równoważna zdradzie. Ucieczka, pogoń, sojusznicy, wrogowie... I Volontaire, bandyta o niecodziennym podejściu do moralności, którego nie można zaliczyć do żadnej ze stron.

#

tenebris
Niezbyt odległa przyszłość.
Ludzie, wygnani ze swych domów przez surowe przepisy, a także zalewającą ich wodę, cisną się w przeludnionych miastach leżących wysoko w górach. Albo decydują się na zamieszkanie jednej z Wielkich Platform.
Właśnie w takie miejsce zmierza Ana. I choć, w przeciwieństwie do większości ludzi, zna prawdę o tym, co się tam dzieje, porzuca swoje w miarę spokojne życie, by podjąć się rzeczy właściwie niemożliwej - najpierw dostać się na jedną z platform, a potem z niej uciec. Czy jej się to uda? I jeszcze lepsze pytanie: dlaczego właściwie to robi?

#

Tori
Mam na imię Vida i chciałabym Ci coś opowiedzieć.
Czy wiesz, że oprócz naszego istnieją miliony światów? Przeplatają się z naszym, czasem bliżej, czasem dalej niczym ogromny i skomplikowany warkocz. Jeden świat jest bardzo dokładnie spleciony z naszym. Świat zwany Ukrytym. Zamieszkują go stworzenia, które niegdyś były między nami, póki o nich nie zapomniano, póki nie przestano w nie wierzyć lub zanim ktokolwiek je zobaczył. Stworzenia z mitologii, legend, wierzeń i plotek. Bogowie, potwory, koszmary, to tylko ułamek ze wszystkich Ukrytych.
Ja potrafię ich zobaczyć. Nie wiem dlaczego, ani kto nazwał mnie nawiązując do łacińskiego "vide" czyli widzieć. Tak po prostu jest i pogodziłam się z tym. 
Niedawno ktoś zniszczył wszystko, co miałam. Wyruszyłam za nim w pościg, przy okazji odkrywając, że moja najlepsza przyjaciółka również jest Ukrytą. Wraz z nią - Alice - i Dylanem - moim przyjacielem - odnalazłam zamachowca. Okazała się nim czarownica Morrigan, bardziej znana jako Morgana. Pokonałam ją, ale to nie koniec problemów. Właściwie wygląda na to, że one dopiero się zaczną.

#

Becky Carisim i Beatrix Smith
Czy taka miłość jest w stanie przetrwać? Wiele przeciwności, nic nie ułatwia im życia, tylko jedno - ich miłość. Niebo - wszystkim kojarzy się z dobrem... ale nie dla tych dwojga. Poznaj historię dziewczyny, która pomimo wszystkiego nadal idzie do przodu, jej ostatnią deską ratunku jest człowiek który może zginąć w każdej chwili i chłopaka który całe swoje życie miał pod górkę i gdy w końcu znalazł coś co umili mu jego podróż na szczyt jego droga stała się pełna zabójczych pułapek, ale "Nie ma ryzyka, nie ma zabawy."

#

Cookie Monster
Mija 10 lat od niespodziewanej śmierci brata Aryi. Od tego czasu los wcale jej nie rozpieszcza. Ciężka choroba matki, zdrada ukochanego mężczyzny i ciągła samotność.
Czy wypadek i nowy świat zmieni jej życie na lepsze?

#

Ada Możliwa
Alex i Dawn. Dwie przyjaciółki, które nie potrafią bez siebie żyć. Spotykają na swojej drodze dwóch chłopaków, którzy wywracają ich spokojne życia do góry nogami. Czy uda im się to naprawić? Czy zwiąże ich uczucie?

#

Ada Możliwa
Nastoletnia Skylynn Peaters trafia do ośrodka dla młodzieży z problemami, a w tym samym czasie do szpitala psychiatrycznego dla seryjnych morderców trafia 20-letni Niall Horan. Oba te miejsca znajdują się w jednym budynku, co sprowadza do wielu kontrowersji. Ci dwoje nawiązują kontakt, bo czują się w swoim towarzystwie dobrze. Wkrótce dookoła zaczynają ginąć pacjenci. Nie tylko ośrodka, ale i szpitala. Wszyscy obwiniają się wzajemnie. Ale konstrukcja ma swój własny sekret. Niall i Skylynn będą chcieli dowiedzieć się jaki, jednocześnie zbliżając się do siebie.

#


CYBERPUNKOWE OPOWIEŚCI
A.J.
Cyberpunk jest jaki jest. Brudne, brutalne światy, wieczne intrygi, wielkie korporacje, miasta-molochy, modyfikacje ciała, biotechnologia genetyczna, cyberwszczepy, zaawansowana technologia komputerowa, hakerstwo, rozwinięta przestępczość, walki uliczne, narkotyki, muzyka elektroniczna oraz co najważniejsze, zasada 3M - Miasto, Masa, Maszyna. To można tutaj znaleźć. Witaj w świecie cyberpunkowych opowieści.

#
Gaja została już pokonana przez Siedmioro Herosów z Przepowiedni, którzy poświęcili życie aby ocalić świat. Jednak powstał jeszcze potężniejszy wróg, który chce wrócić, aby się zemścić. Jedyną nadzieją jest Kenny Sky - Młody Heros, który musi wraz ze swoimi przyjaciółmi wyruszyć w daleką podróż, aby odnaleźć to czego wróg szuka. Jeżeli Syn Nieba nie podoła wyzwaniu na czas, to wszystkie potwory wypędzone niegdyś do Tartaru powrócą, aby siać zniszczenie na Ziemii, a wtedy ważyć się będą losy całego świata. Kenny musi tego wszystkiego dokonać nie dając się zabić przez swojego wroga, który tylko czeka na jego śmierć.
#Odkąd James i Samantha przeszli przez portal, całe ich życie się zmieniło. Trafiając do innego świata, który w rzeczywistości nieistnieje, poznali prawdę, której w głębi serca woleli nie znać. Już sama myśl o Cienistej Czarownicy i Mocy Żywiołów przynosiła najgorsze myśli. Jednak wbrew woli para będzie musiała wyruszyć w daleką podróż i zmierzyć się ze wszelkimi trudnościami na swej drodze. A celem misji będzie odszukanie jedynego źródła wszechpotężnej mocy na Peace Island, Kryształu Żywiołów. Lecz klęska będzie równać się z jednym... zagładą obydwu światów. Jedyną nadzieją na ocalenie są oni... Magowie Czterech Żywiołów.
#Dawno temu, gdy na świecie żyły jeszcze smoki, jednorożce, elfy i inne stworzenia, urodziła się następczyni tronu królestwa Arivii. Księżniczka miała przejąć władzę i rządzić Arivią, takie miało być jej przeznaczenie, lecz czy ktoś zapytał ją o zdanie? Może ona wcale nie chce być królową! Nie chce poślubić tego, kogo nawet nie zna! Co się stanie, gdy Eileen postanowi posmakować innego życia i stać się zwykłą dziewczyną? Historia taka jak wszystkie, a jednocześnie zupełnie inna...

#

WILCZE DZIEJE
MlodaLarwa
Wielka Puszcza podzielona została pomiędzy zwaśnione watahy lykan. W podbitej kolonii na Lodowych Pustkowiach w żyłach rdzennych mieszkańców wciąż płynie ta sama krew, a serca rwą się do buntu. Skłócone wilcze sfory stają w opozycji do samozwańczych opiekunów Drzewa Przodków i wszczynają rebelię.

Co dzieciom lasu przyniesie splugawienie świętych ziem bratobójczą walką? Czy w każdym świecie wojny religijne są nieodłącznym elementem i przyczyną wszelkich krzywd?

#

Praca w zawodzie Czyściciela nigdy nie była prosta, ale mimo to, dla niektórych stawała się niemal nałogiem. Odkąd istnienie aniołów i demonów wyszło na jaw, pracownicy mają coraz więcej roboty, a zlecenia sypią się dziesiątkami. Panowie ( w postaci aniołów ) chcą, aby Czyściciele przyprowadzili ich podopiecznych (demony ) do domu, w stanie żywym lub martwym – wedle uznania. Oczywiście, wszystko za odpowiednią sumę… Nikt nie chciał wykonywać brudnej roboty w ramach wolontariatu.
A już na pewno nie ona, Alyssa Venatoris, która bez pensji Czyściciela nie miałaby za co żyć. Czasem jednak zdarza się, że zadanie przewyższa któregoś z pracowników… Czy tak będzie i tym razem, kiedy do Kościoła zgłosi się archanioł z naprawdę poważnym problemem i poprosi o pomoc? Archanioł! Istota, której istnienie dotąd również uważane było jedynie za legendę. Jedno jest pewne…
„ - Już jestem trupem…
- Daj spokój, Trzynaście, zawsze mogło być gorzej.
- Niby jak?
- Mogłoby się okazać, że jeszcze się polubicie.
- O mój boże.
- Nie, kochana, teraz grasz w zupełnie innej drużynie. „

#

Cudownie, prawda? Modlić się. Och, bogowie miejcie litość nad nami! Za późno. Przebaczenia nie będzie. Bogowie nie mają litości, dlatego są bogami. I ostatni z nich także nie będzie jej miał. Zapomniany znów będzie czczony, wróci po to co mu odebrano. Blask Kalyria zniknie, Gatard ogarnie mrok strachu. Niegodziwcy zostaną stłamszeni. Słyszycie? To kroki lodu, który wtargnie do waszych domów, do waszych serc i umysłów. Nie jesteście gotowi? Tym lepiej. Zginiecie wszyscy. Zapłacicie najwyższą cenę. Jesteście tylko ludźmi. Jesteście stworzeni by wami rządzić. Wolność to już tylko puste słowo. Bez znaczenia. Od dziś należycie do niego. Zegnijcie karki, nie patrzcie mu w oczy. To koniec i początek. Ledos Woltor panuje, jak przed laty panowali wyparci bogowie.

#
Zuzanna jest z pozoru zwykłą nastolatką, dla której ma się rozpocząć zupełnie nowy rozdział w życiu - nowa szkoła, znajomi... To jednak tylko pozory. W jej rodzinie z pokolenia na pokolenie przekazywany był dar. No właśnie. Dar czy przekleństwo?

#Katherine Winetrop w swoim krótkim życiu zdążyła przeżyć odejście ojca i śmierć młodszego brata. Od tych wydarzeń zamknęła się w sobie i żyje w niechęci do świata. Teraz śnią jej się tajemnicze sny, w których nawiedza ją nieznajoma kobieta. Podczas gdy do szkoły przychodzi tajemniczy chłopak, zaczynają się dziać coraz dziwniejsze rzeczy. Z kranu sama leci woda, a rośliny rosną w zatrważającym tempie. Do tego coraz częstsze informacje o podpaleniach. Co się dzieje? I jaką rolę ma w tym Katherine?#FORBIDDEN PARADISE
Lady Lorence
Kiedy byłam mała, zawsze wyobrażałam sobie, że potrafię latać.
Marzyłam o tym, aby wzbić się w górę i szybować w nieznanych mi przestworzach.
Ale w chwili, kiedy znalazłam się na rozstaju dróg, prowadzących w całkiem przeciwnych kierunkach,
zdałam sobie sprawę, że to wcale nie jest takie proste i przyjemne, jak mogłoby się wydawać.
Marzenie o byciu aniołem poszło w niepamięć. Niestety na wszystko było już za późno.#
Demiurg, haker, anarchista, ikona antykorporacyjnej opozycji nie żyje. Cyberterroyści robią z niego męczennika dla wolności, ikonę nowego powstania. Korporacje potwora i pretekst do zbrojnej akcji odwetowej. W powstałym zamieszaniu tylko Gabriela „Gaja” Drake jego żona zdaje się być zainteresowana tym, co stało się z Demiurgiem. Podróżując po cyberprzestrzennych zaułkach sieci, w sieci kłamstw własnych przyjaciół i pracodawców kobieta usiłuje zrozumieć, co się stało z jej życiem, oraz ocalić od śmierci siebie i swoich dwóch synów. Prawda okazuje się mieć jednak wysoką cenę.

#
Tsumi Tenshi, młoda pół Polka, pół Japonka wiedzie sobie spokojne życie w Tokio razem z jej ukochanymi rodzicami. Jednak cały jej świat ulega destrukcji, gdy po zwyczajnej nocy budzi się w salonie, tuż obok zmasakrowanych ciał jej rodziców. Ona sama nic nie pamięta, boi się wyjść na ulicę, bo wie, że przestępca kryje się wśród ludzi.Wszyscy pragnął ją zamknąć w zakładzie psychiatrycznych, jednak od tego wybawia ją dawna przyjaciółka jej matki, która proponuje jej rehabilitację w Polsce. Tsumi nie ma zbyt dużego wyboru, więc godzi się na propozycję kobiety. I właśnie od tej chwili zaczyna się jej koszmar.
Tajemnicza posiadłość, położona wewnątrz sudeckiego lasu, o której istnieniu nie wie nikt.
Niezwykli młodzieńcy z problemami, którzy mogą się pochwalić niejedną tajemnicą.
Ona, jest pozornie zwykłą dziewczyna, która skrywa tajemnicę, o której istnieniu nie wie ona sama.
Tajemnica? Chcecie ich jeszcze więcej?


#


LEGENDA ELLESHARA
JaenelleEdmund Kamose Haviland wraz z grupą specjalistów podczas letnich wakacji wyjeżdża do Egiptu, by wziąć udział w przeszukiwaniu piramid. Archeologów szczególnie interesuje jeden artefakt – berło Elleshara, wielkiego egipskiego wojownika. Miejscowe legendy mówią, że przedmiot jest zaczarowany i lepiej, aby pozostał w ukryciu, jednak nikt z członków ekspedycji nie bierze tych słów na poważnie.
Powolna praca nie przypada do gustu Kamose. Aby przełamać nudę i monotonię, mężczyzna pewnego dnia postanawia na własną rękę zbadać wnętrze piramidy, co kończy się wypadkiem i utratą przytomności. Gdy Kamose się budzi, okazuje się, że znajduje się w starożytnym Egipcie, niemal 1390 lat przed naszą erą. Najgorsze jednak jest to, że ten świat całkowicie różni się od tego, o którym uczył się z książek, ponieważ magia istnieje tutaj naprawdę.


#

UTRACONY TRON
Jaenelle

Miranda utraciła wszystko – tron, rodzinę, przyjaciół i wiernych doradców. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że nie pamięta, co działo się z nią przez ostatnie dwa lata, podczas których władca Imperium Vuur włączył Armandar do swojego państwa.
Królowa, ostatnia żyjąca przedstawicielka rządzącego od wieku rodu Tariniusów, nie ma zamiaru się poddać i skazać kraju na powolną zagładę. Wraz z Gelu, elfim wojownikiem wygnanym z królestwa Ilathis, wyrusza w długą i niebezpieczną podróż, by zyskać sojuszników, którzy pomogą jej odzyskać utracony tron oraz powstrzymać króla Cuthberta przed przejęciem władzy na całym kontynencie.
Gelu nie wie jednak, jak wielkie zadanie spoczywa na jego barkach, ponieważ ma do odegrania znacznie większą rolę niż początkowo przypuszcza. To jego wybory zadecydują o dalszym losie świata.


Alex

To druga część opowiadania ,,One look at me". Vannessa chcąc uciec od nieszczęśliwych wspomnień związanych z zamordowaniem matki i utratą miłości, wraca do miasta gdzie się wychowywała. Nowy York staje się dla niej nowym domem, jednak przeszłość jej nie opuszcza. Justin chce znaleźć dziewczyne i naprawić to co zniszczył, jednak czy Vann jest wciąż tą samą osobą? Jedno spotkanie wywróciło jej świat do góry nogami. Poznaje świat demonów i Nocnych Łowców, ale pytanie, po której stronie stanie, gdy najniebezpieczniejszy Nocny Łowca zacznie zagrażać jej bliskim. Czy nowa miłość przysłoni starą i pomoże pokonać zło?
Jestem Vannessa Hill, Nocna Łowczyni, wampir i wilkołak w jednym. Jestem jedyną hybrydą na świecie. Czy uda mi się przeżyć walkę między dobrem, a złem?
Kategoria: Fantasy, Dary Anioła, Justin Bieber
Button w zakładce: ,,Butony spisów i zwiastunu"
Informacja: Znalazłam button na jednym z moich ulubionych blogów
Hasło: ,,Dary Anioła: Miasto Szkła" Cassandra Clare

#PROJEKT NOE
Freja

Ziemia jest na skraju wymarcia. Ludzie zapomnieli już jak wyglądała wcześniej. Nie pamiętają o sprawach, które kiedyś dla ich gatunku były niezwykle istotne. Kora mieszka w południowych okręgach. Popełniła w życiu wiele błędów, a kary za nie nic jej nie nauczyły...

#
INNA
*starlight*


Mieli siebie nawzajem. Byli nierozłączni, aż pewnego dnia zostali zmuszeni do rozstania się. Dojrzeli do tego, aby wiedzieć, że nie można być egoistą. Po roku spotykają się ponownie, ale nic nie jest takie samo jak wcześniej.
Wcześniej raj, teraz piekło na Ziemii...


#

WOJNA BOGÓW
Aleksandra Grace

Alicja popędzana śmiercią ojca, okropnościami ze strony matki, wyprowadza się do małego miasta o nawie RedFool. Jednak nie wie że nie zostanie tam na długo. ,,Porwana" do magicznej krainy przez przystojnego Arona, dowiaduje się, że jej przeznaczeniem nie jest życie na Ziemi i że nie jest (nie)normalną dziewczyną z krzywą przeszłością. Ba! Nie jest nawet człowiekiem! Postawiona zostaje między słynną Scyllą a Charybdą, musi wybrać między lojalnością wobec brata, a życiem ogromnej liczby osób. Co wybierze? Może jest inne wyjście z tej sytuacji? Jakie jeszcze przygody przeżyje? Może znajdzie miłość jak z bajki?
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.#


Historia Tisy Stellam, która w wieku 18 lat odkrywa, że jest Naznaczona Magią. Zmuszona by zostawić rodzinę udaję się do stolicy Evenfar - Nevas, gdzie ma zostać Protegowaną kogoś władającego taką samą magią jak ona. Niestety Tisa jest jedyną potomkinią Białych Magów - rasy, którą uważano za wymarłą tysiące lat temu. W tej sytuacji Protektorem dziewczyny ma zostać sam Król. Jednak Tisa nie ma zamiaru pogodzić się z losem. W dodatku jej życie zostaję zagrożone i jak się okazuję magia może zostać jej odebrana. Jak potoczą się jej losy. Co ją czeka w pałacu? Jakie tajemnice skrywają ziemie Evenfar?

#

Juls
 
Zastanawiałeś się kiedyś "co by było gdyby?".
Co by było, gdyby mnie pocałowała.
Co by było, gdybym wtedy podjął się wyzwania.
Wróć...
Mam na myśli zupełnie inne gdybanie...
Przecież nie masz pewności, że świat, który znasz jest jedynym,
że ludzie, to po prostu ludzie,
że druga strona zwyczajnie nie istnieje.
Może rzeczywistość posiada więcej oblicz?
Może życie nie kończy się na śmierci?
Może...
"Cliff Of Thorns jest zapomnianym od wieków, angielskim miasteczkiem,
które kryje się za gęstym lasem i ruinami "Placu Szeptów",
od Otwartego Świata dzieli je tylko droga, droga na drugą stronę..."
"Gwen Chamberlain to kobieta, z pewnością twardo stąpająca po ziemi.
Dzielnie trzyma się przekonań o normalności swojego życia,
wie czego chce i nie daje za wygraną. Można rzec, iż usnuła sobie idealne gniazdko w niewielkim, angielskim miasteczku, ludzie jej zazdrościli, pod maskami uśmiechów kryli zawiść oraz nieszczerość intencji. Było perfekcyjnie, pięknie, aż do tej jednej nocy.
Nocy, która zmieniła życie... Życie? Czy aby na pewno przeżyła?
Wiedziała tylko, iż utknęła po drugiej stronie, w zupełnie innym świecie, z innymi ludźmi... Ludźmi? Zasmakowała czegoś, czego nigdy wcześniej nie było dane zasmakować nikomu jej pokroju.
Dziedzictwo? Możliwe, bo skąd miała wiedzieć, że nie znalazła się tam przypadkiem? Skąd mogła wiedzieć, że umarła? Skąd mogła wiedzieć, że Charlie nie zabił jej bez przyczyny?"
Poznaj inny świat, inną perspektywę, inne spojrzenie na śmierć...
Poznaj półumarłych, Drugą Stronę oraz jego - Charliego, Nieśmiertelnego...
Bo umierając musisz zadać sobie jedno pytanie...

#